هفته دهم استان گيلان

 
horizontal-line-png-photos_8118.png ابرسانی-(2).jpgسد-(1).jpgبرق.jpgسیمای-استان.jpg horizontal-line-png-photos_8118.png
gilan.jpeg
در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛
وزیر نیرو فردا پنج‌شنبه راهی استان گيلان می‌شود
وزیر نیرو در دهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران فردا پنج‌شنبه برای افتتاح و آغاز عملیات اجرایی شش پروژه صنعت آب و برق با اعتباری بالغ بر 460.7 میلیارد تومان راهی استان گيلان می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" صبح فردا (پنج‌شنبه) در سفر به استان گیلان، سه پروژه بخش تامین آب کشاورزی، آبرسانی روستایی و توزیع برق را با اعتباری بالغ‌بر 145 ميليارد تومان افتتاح و دو پروژه تامين برق و يک پروژه آبرساني روستايي را با 315.7 میلیارد تومان اعتبار کلنگ‌زني خواهد کرد.
وزير نيرو در بدو ورود به استان گيلان پست GIS صومعه‌سرا و خطوط تغذيه کننده به همراه 9 پروژه فوق توزيع استان را با اعتباری بالغ بر 119.5 میلیارد تومان افتتاح خواهد کرد. پاسخگويی مناسب به مشترکان، ايجاد ظرفيت براي متقاضيان جديد، افزايش پايداري و ضريب اطمينان شبکه از مزاياي اين طرح عنوان شده است.
همچنين در اين سفر، پست برق 230.63 کيلوولت غرب رشت به همراه اتصالات 63 و 230 کيلوولت مربوطه با اعتباري افزون بر 189 ميليارد تومان به منظور کاهش بار پست‌هاي انتقال مرکز استان، تامين بار مشترکان صنعتي و فوق توزيع، بالابردن سطح رفاه اجتماعي مردم گيلان، ايجاد ظرفيت براي متقاضيان جديد و افزايش پايداري و ضريب اطمينان شبکه کلنگ‌زني مي‌شود.
در ادامه سفر وزیر نیرو به استان گیلان، عمليات اجرايي نيروگاه مقياس کوچک 24 مگاواتي شهرک صنعتي حسن‌رود با اعتباري بالغ بر 110 ميليارد تومان جهت تامين بار صنعتي مورد نياز درون شهرک، احداث پست و خطوط جديد، کاهش ميزان بارگذاري روي ترانس‌هاي انتقال و فوق توزيع پست‌هاي مجاور نيروگاه آغاز خواهد شد.
بر اساس اين گزارش، افتتاح سد لاستيکي گالشکلام با اعتبار 20 ميليارد تومان به‌منظور بهبود شرايط کشاورزي و معيشت منطقه، تامين کمبود آب دو هزار هکتار اراضي کشاورزي و بهره‌برداری از طرح آبرساني به 15روستا با جمعیت 19 هزار و 455 نفر از دیگر برنامه‌های سفر وزیر نیرو به استان گیلان است.
در این سفر همچنین سه مجتمع آبرساني به 29 روستا در شهرستان‌هاي املش، تالش و آستارا برای 11 هزار و 879 نفر از جمعیت روستایی استان کلنگ‌زني خواهد شد.

http://paven.ir/Detail?anwid=84465

با حضور وزیر نیرو در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛
12 پروژه زیربنایی برق استان گیلان افتتاح و کلنگ‌زنی شد/ بهره‌برداری از پست 63 کیلوولت GIS در صومعه‌سرا
وزیر نیرو همزمان با دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سفر به استان گیلان 12 پروژه ملی و زیربنایی به ارزش 4185 میلیارد ریال را بهره‌برداری و کلنگ‌زنی کرد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان در سفر امروز خود به استان گیلان با حضور در محل پست GIS صومعه‌سرا، همزمان با دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران 8 پروژه پست و 2 پروژه خط انتقال برق را افتتاح و عملیات اجرایی 2 پروژه برق‌رسانی را آغاز کرد.
افتتاح پست جديد 63.20 كيلوولت شهید مومن‌زاده صومعه‌سرا، بهره‌برداری از ترانسفورماتور 230.63 کیلوولت شهدای نفوت صومعه‌سرا، افزایش 100 درصدی ظرفیت ترانسفورماتورهای پست چابکسر، افزایش 100 درصدی ظرفیت ترانسفورماتورهای پست شفت، افزایش 100 درصدی ظرفیت ترانسفورماتورهای پست کیاشهر، افزایش 50 درصدی ظرفیت ترانسفورماتورهای پست شهید انصاری لنگرود، افزایش  33 درصدی ظرفیت ترانسفورماتورهای پست آیت‌الله طالقانی، افزایش 33 درصدی ظرفیت ترانسفورماتورهای پست شهید قلی‌پور رشت، خط 63 کیلوولت تغذیه کننده پست 63.20 کیلوولت صومعه‌سرا، نصب 47 کیلومتر فیبر نوری بر روی 6 خط انتقال و فوق توزیع برق گیلان، نیروگاه 24 مگاواتی شهرک صنعتی حسن‌رود و آغاز عملیات اجرایی پست 230 کیلوولت در غرب رشت 12 پروژه زیربنایی شرکت برق منطقه‌ای گیلان بوده که با حضور وزیر نیرو افتتاح و کلنگ‌زنی شد.
بنابر این گزارش، پروژه‌های پیش‌گفته در شهرستان‌های رشت، انزلی، صومعه‌سرا، چابکسر، شفت، کیاشهر و لنگرود واقع شده و ساکنان این شهرستان‌ها را از مزایای آن بهره‌مند می‌کند.

http://paven.ir/Detail?anwid=84471

در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛
سد لاستیکی گالشکلام لنگرود با حضور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید
سد لاستیکی گالشکلام لنگرود در استان گیلان با حضور وزیر نیرو همزمان با دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "وحید خرّمی" مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان اظهار داشت: سد لاستیکی گالشکلام لنگرود استان گیلان با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال در هفته دهم پویش #هرهفتهالفب_ایران با حضور وزیر نیرو به بهره برداری رسید.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به مزایای احداث این سد برای منطقه افزود: هدف از احداث سد لاستیکی گالشکلام بهبود سطح زیر کشت حدود ۲۵۰۰ هکتار از اراضی شالیزارهای منطقه، جلوگیری از تداخل آب شور دریا با آب شیرین رودخانه در فصول کم آب، ایجاد دریاچه مصنوعی به منظور بهره برداری تفریحی و توریستی به طول 4.5 کیلومتر ، ایجاد حوضچه مکش مناسب برای ایستگاه پمپاژ، تغذیه آب زیرزمینی، جمع‌آوری آب‌های زهکش مزارع، تثبیت بستر رودخانه و جلوگیری از کف‌کنی رودخانه است.
وی در خصوص مشخصات طرح سد لاستیکی گالشکلام لنگرود اظهار داشت: سد لاستیکی گالشکلام لنگرود با ارتفاع لاستیک 2.5 متر، طول تاج سر ریز لاستیک 52.5 متر و حجم مخزن۲۸۰ هزار متر مکعب و حجم آب قابل تنظیم سالیانه ۱/۱ میلیون متر مکعب ساخته شده است.

http://paven.ir/Detail?anwid=84493

با حضور وزیر نیرو در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛
15 طرح تامین و تقویت آب شرب روستایی گیلان افتتاح شد/ آغاز عملیات اجرایی آبرسانی به 29 روستای استان
در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران و همزمان با سفر وزیر نیرو به گیلان 15 طرح تامین و تقویت آب آشامیدنی روستایی این استان به‌طور تجمیعی در روستای کینچاه آستانه اشرفیه افتتاح و عملیات اجرایی آبرسانی به 29 روستا آغاز شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت: طرح‌های افتتاح شده شامل فاز اول تامین آب شرب روستای ملکوت املش، آبرسانی به روستای کینچاه آستانه اشرفیه و ارتقای کیفیت و کمیّت آب آشامیدنی 13 روستای شهرستان‌های رشت، رودبار، رودسر، آستارا، تالش و صومعه‌سرا است.
محب‌علی رنج ور، جمعیت بهره‌مند از این طرح‌ها را 19 هزار و 400 نفر اعلام کرد و افزود: بیش از 60 میلیارد و 400 میلیون ریال برای آبرسانی به این روستاها هزینه شده است.
وی، مدت زمان اجرای این طرح ها را بین 5 تا 11 ماه ذکر کرد و گفت: برای آبرسانی به این روستاها 34 کیلومتر خطوط انتقال و توزیع اجرا، 5 حلقه چاه حفر و تجهیز، 3 دهنه چشمه بهسازی، 4 باب مخزن، 10 واحد ایستگاه پمپاژ و 2 باب تصفیه‌خانه احداث شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان درخصوص آغاز عملیات اجرایی تامین آب شرب 29 روستای این استان در قالب 3 مجتمع آبرسانی گفت: آب آشامیدنی 11 هزار نفر از جمعیت این روستاها در قالب مجتمع‌های آبرسانی "بهشت آباد" املش، "وزمه بیجار" تالش و "خان حیاطی" آستارا تامین خواهد شد.
رنج‌ور، اعتبار پیش‌بینی شده برای احداث و بهره‌برداری از این مجتمع‌های آبرسانی را 167 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: برای آبرسانی به این روستاها در قالب این سه مجتمع، پنج باب مخزن زمینی و هوایی، سه واحد ایستگاه پمپاژ و 42 کیلومتر خطوط انتقال و توزیع در مدت یک‌سال اجرا خواهد شد.

http://paven.ir/Detail?anwid=84486