هفته سوم استان قم

5U2A3720_1.JPG

#هرهفته_الف_ب_ايران​

معاون برق و انرژی وزیر نیرو در قم:
شناسایی 150 هزار مگاوات ظرفیت احداث نیروگاه‌‌های خورشیدی در کشور/ ضریب بار تولیدی نیروگاه‌های خورشیدی در ایران بالاتر از میانگین جهانی است/ تدوین برنامه پیک تابستان 99
معاون وزیر نیرو با اشاره به اینکه بیش از 150 هزار مگاوات ظرفیت احداث نیروگاه‌های خورشیدی در کشور وجود دارد، گفت: با توجه به اینکه ضریب بار تولیدی این نیروگاه‌ها در ایران نسبت به میانگین جهانی بالاتر است، درصدد توسعه هر چه بیشتر این انرژی پاک در کشور هستیم.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "همایون حائری" در نشست خبری افتتاح پروژه‌های برقی استان قم، گفت: امروز در سومین هفته از پویش "هر هفته: الف_ب_ایران" حدود 226 میلیارد تومان پروژه صنعت برق استان افتتاح و یا عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شده است.
وی با تاکید بر اینکه در قالب این پویش 227 پروژه بزرگ صنعت آب و برق با اعتباری بالغ بر 33 هزار میلیارد تومان تا پایان سال در نقاط مختلف کشور افتتاح خواهد شد، ادامه داد: با بهره‌برداری از طرح‌های زیرساختی یاد شده شاهد توسعه و پیشرفت بیش از پیش در نقاط مختلف کشور خواهیم بود.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح مسئولان استان قم برای ایجاد شهرک انرژی‌های نو در این منطقه، گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته حدود یک هزار هکتار زمین برای نصب 500 مگاوات نیروگاه خورشیدی در این مجموعه پیش‌بینی شده است.
حائری با اشاره به دستور جدید وزیر نیرو برای افزایش 30 درصدی تعرفه‌های خرید تضمینی برق تجدیدپذیرها، گفت: این امر موجب خواهد شد بخش خصوصی رغبت بیشتری برای سرمایه‌گذاری در این حوزه و توسعه ظرفیت نیروگاه‌های بادی و خورشیدی پیدا کند.
وی ظرفیت فعلی نصب نیروگاه‌های تجدیدپذیر را حدود 841 مگاوات برشمرد و افزود: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته این رقم تا پایان امسال چهار رقمی شده و از مرز هزار مگاوات عبور خواهد کرد.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در پاسخ به سوالی مبنی بر ظرفیت‌ انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران، گفت: براساس پتانسیل‌سنجی صورت گرفته از سوی سازمان ساتبا بیش از 60 هزار مگاوات ظرفیت احداث نیروگاه بادی در کشور شناسایی شده است که حدود 30 هزار مگاوات از این رقم صرفه اقتصادی راه‌اندازی خواهد شد.
حائری ادامه داد: طبق مطالعات صورت گرفته بیش از 150 هزار مگاوات نیز ظرفیت احداث نیروگاه‌های خورشیدی در کشور وجود دارد. با توجه به اینکه ضریب بار تولیدی نیروگاه‌های خورشیدی در ایران نسبت به میانگین جهانی بالاتر است درصدد توسعه هر چه بیشتر این انرژی پاک در کشور هستیم.
وی یادآور شد: در برخی از ساعات تابستان امسال میزان تولید نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور به بیش از 500 مگاوات رسیده بود که با توجه به ظرفیت 841 مگاواتی کل نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور، رقم تولیدی این واحدها در اوج مصرف تابستان امسال بسیار قابل توجه است.
 
بهره‌برداری از 2 هزار مگاوات نیروگاه جدید تا پایان سال
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با تاکید بر اینکه تا پایان امسال دو هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های تولید برق کشور افزوده خواهد شد، گفت: برای عبور موفق از پیک تابستان امسال برنامه‌ای تحت عنوان 098 طراحی شده بود که خوشبختانه با همکاری تمامی مشترکان و همکاران صنعت برق موفق شدیم تابستان امسال را بدون خاموشی سپری کنیم.
حائری در پایان تاکید کرد: از این رو برای تابستان سال آینده نیز برنامه‌ این چنینی تدوین شده تا پیک مصرف سال 99 را نیز بدون مشکلی برای تامین برق پایدار نقاط مختلف کشور به پایان برسانیم.


http://news.moe.gov.ir/Detail?anwid=83055
1398/07/30 11:45:00
استاندار قم در آیین افتتاح طرح‌های برق خبر داد:
راه‌اندازی اولین شهرک تولید انرژی خورشیدی در مجاورت دریاچه نمک قم
استاندار قم از آمادگی برای راه‌اندازی اولین شهرک تولید انرژی خورشیدی در مجاورت دریاچه نمک خبر داد.

http://news.moe.gov.ir/Detail?anwid=83056

1398/07/30 09:07:00
در سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛
5 پروژه برق‌رسانی در استان قم افتتاح و کلنگ‌زنی شد/ بهره‌برداری از پست 230 کیلوولت نیزار قم

http://news.moe.gov.ir/Detail?anwid=83047

1398/07/29 17:23:00
در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران انجام می‌شود؛
بهره‌برداری و کلنگ‌زنی 5 پروژه برقی در استان قم

http://news.moe.gov.ir/Detail?anwid=83046


#هرهفته_الف_ب_ايران​

 
 
 
Download-Button.png