هفته نهم استان کردستان

 
horizontal-line-png-photos_8118.png ابرسانی.jpgتصفیه-خانه.jpgسد-ازاد.jpgسیمای-استان.jpg horizontal-line-png-photos_8118.png
kordestan.jpg

وزیر نیرو فردا به کردستان سفر می‌کند
وزیر نیرو فردا سه‌شنبه در نهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به‌منظور افتتاح چهار پروژه صنعت آب راهی استان کردستان خواهد شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" در این سفر، ایستگاه پمپاژ اصلی سامانه انتقال سد آزاد، پروژه آبرسانی به 44 روستا و تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهر بیجار و شهر حسن‌آباد یاسوکند را با اعتبار 572.8 میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رساند.
ایستگاه پمپاژ اصلی سامانه انتقال سد آزاد با اعتبار 520 میلیارد تومان ضمن آبرسانی به 4300 هکتار اراضی منطقه، اشتغال 2150 نفر به‌طور مستقیم 1075 نفر به‌طور غیرمستقیم فراهم کرده و نیاز آبی حدود 100 روستا را تامین می‌کند.
بنا بر این گزارش، تصفیه‌خانه فاضلاب شهر بیجار نیز با اعتبار 20.3 میلیارد تومان دارای شبکه جمع‌آوری و خطوط فاضلاب به‌طول 150 کیلومتر و ظرفیت 9760 مترمکعب در شبانه‌روز بوده و تعداد 61 هزار نفر از جمعیت شهرستان بیجار را زیرپوشش خواهد برد.
تصفیه‌خانه فاضلاب شهر حسن‌آباد یاسوکند با 9.7 میلیارد تومان اعتبار، دیگر پروژه آماده افتتاح است که دارای 20 کیلومتر شبکه جمع‌آوری و خطوط فاضلاب و ظرفیت 1300 متر مکعب در شبانه‌روز بوده و 7000 نفر از ساکنان منطقه را زیرپوشش خواهد داشت.
این پروژه به رشد کشاورزی منطقه کمک کرده و علاوه بر بازیابی پساب برای مصارف کشاورزی از آلودگی محیط زیست جلوگیری می‌کند.
همچنین با افتتاح پروژه آبرسانی به 44 روستای استان کردستان، تعداد 17 هزار و 889 نفر از جمعیت روستایی از آب شرب و بهداشتی بهره‌مند خواهند شد. در این پروژه با 22.8 میلیارد تومان اعتبار 150 کیلومتر خط انتقال، 128 کیلومتر شبکه، 23 باب ایستگاه پمپاژ و هفت حلقه چاه احداث و برای 683 نفر در زمان ساخت اشتغال ایجاد شده است

http://paven.ir/Detail?anwid=84222.

در نهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛
2 تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرهای بیجار و یاسوکند کردستان توسط وزیر نیرو افتتاح شد
دو تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرهای بیجار و حسن‌آباد یاسوکند استان کردستان همزمان با سفر وزیر نیرو به این استان در نهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، صبح امروز سه‌شنبه با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو در تصفیه‌خانه فاضلاب بیجار، دو تصفیه‌خانه فاضلاب شهرهای بیجار و حسن‌آباد یاسوکند در مجموع با 300 میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری رسید.
بنا بر این گزارش، تصفیه‌خانه فاضلاب شهر بیجار با اعتبار 20.3 میلیارد تومان دارای شبکه جمع‌آوری و خطوط فاضلاب به‌طول 150 کیلومتر و ظرفیت 9760 مترمکعب در شبانه‌روز بوده و تعداد 61 هزار نفر از جمعیت شهرستان بیجار را زیرپوشش خواهد برد.
تصفیه‌خانه فاضلاب شهر حسن‌آباد یاسوکند نیز با 9.7 میلیارد تومان اعتبار، دارای 20 کیلومتر شبکه جمع‌آوری و خطوط فاضلاب و ظرفیت 1300 متر مکعب در شبانه‌روز بوده و 7000 نفر از ساکنان منطقه را زیرپوشش خواهد داشت.
این پروژه به رشد کشاورزی منطقه کمک کرده و علاوه بر بازیابی پساب برای مصارف کشاورزی از آلودگی محیط زیست جلوگیری می‌کند.

http://paven.ir/Detail?anwid=84247

وزیر نیرو خبر داد:
اجرای 9 هزار میلیارد تومان پروژه صنعت آب و برق در کردستان/ افتتاح 64 تصفیه‌خانه فاضلاب در دولت تدبیر و امید
وزیر نیرو با اشاره به افتتاح 64 تصفیه‌خانه فاضلاب در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید، گفت: سرمایه‌گذاران متعددی در صف تنظیم و امضای قراردادهای سرمایه‌گذاری برای احداث تصفیه‌خانه‌های فاضلاب هستند؛ چرا که فاضلاب تصفیه‌شده یکی از مطمئن‌ترین منابع برای آب مورد نیاز صنایع است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" در مراسم افتتاح تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهرهای بیجار و یاسوکند با اشاره به اینکه وزارت نیرو در استان کردستان 34 پروژه بزرگ را با اعتباری بالغ بر 9 هزار و 103 میلیارد تومان در دست اجرا دارد، عنوان کرد: این طرح‌ها به طور متوسط از پیشرفت 63 درصدی برخوردار هستند.
وی افزود: امیدواریم با تنوع بخشی به منابع مالی و گشایش‌هایی که در زمینه تامین منابع صورت خواهد گرفت، بتوانیم تعداد قابل توجهی از این پروژه‌ها را تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسانیم.
وزیر نیرو با تاکید بر اینکه امروزه جمع‌آوری و تصفیه‌ فاضلاب و استفاده مجدد از فاضلاب تصفیه‌‌شده یکی از شاخص‌های بهداشت عمومی است، ادامه داد: کشورهایی که در این زمینه پیشرفت داشته و در فناوری مربوط به این عرصه خوداتکا هستند، طبیعتا این مهم را به عنوان یکی از جلوه‌های توسعه یافتگی محسوب می‌کنند.
اردکانیان عرصه آب و فاضلاب را یکی از دستاوردهای بزرگ جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه اخیر برشمرد و افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تنها چهار تصفیه‌خانه فاضلاب در کشور وجود داشت که هیچ یک از این واحدها تمامی یک شهر را پوشش نمی‌داد و بخش‌هایی از یک شهر به عنوان یک کار لوکس و متفاوت از این امکان برخوردار بودند.
وی یادآور شد: در سال 57 تنها حدود 8.5 درصد جمعیت شهری تحت پوشش شبکه‌های فاضلاب بودند که این رقم در ابتدای کار دولت تدبیر و امید به 39 درصد و چهار تصفیه‌خانه فاضلاب پیش از انقلاب به 168 تصفیه‌خانه رسید.
وزیر نیرو با تاکید بر اینکه در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به این مسئله شده است، ادامه داد: امروز با افتتاح پروژه‌های استان کردستان تعداد تصفیه‌خانه‌های فاضلاب کشور به عدد 232 رسید. به تعبیری در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید 64 تصفیه‌خانه فاضلاب به بهره‌برداری رسیده است.
اردکانیان با اشاره به اینکه امروزه شرکت‌های بی‌شماری در کشور در این صنعت فعال هستند، عنوان کرد: در این میان حتی سرمایه‌گذاران متعددی در صف تنظیم و امضای قراردادهای سرمایه‌گذاری با موضوع احداث تصفیه‌خانه فاضلاب هستند؛ چرا که فاضلاب تصفیه شده یکی از مطمئن‌ترین منابع برای آب مورد نیاز صنایع است.
وی با اشاره به اینکه سطح خوبی از مدیریت در این صنعت وجود دارد، عنوان کرد: به اتکای همین سطح و توان مدیریتی است که این روزها در حال اجرای مصوبات شورای عالی اداری و هیئت وزیران برای شکل دادن شرکت‌های آب و فاضلاب استانی هستیم تا از این طریق به جای دو شرکت، یک شرکت در استان با استفاده از تمامی ظرفیت‌های فنی، مالی، منابع انسانی و... کار خدمت‌رسانی به مردم در شهرها و روستاها را بر عهده داشته باشد.

http://paven.ir/Detail?anwid=84256

وزیر نیرو در جمع خبرنگاران عنوان کرد:
افزایش 66 هزار هکتاری تخصیص آب برای اراضی کشاورزی استان کردستان
وزیر نیرو گفت: تخصیص و تامین آب استان کردستان به اتکای مطالعات دقیق و با در نظر گرفتن مجموعه شرایط همه استان‌های همجوار، از حدود ۳۰ هزار هکتار به بیش از ۹۶ هزار هکتار افزایش یافت.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" در ادامه سفر به استان کردستان با اشاره به تلاش‌های دو سال گذشته نمایندگان و مسئولان استان کردستان، اظهار کرد: پس از بازبینی‌ها و محاسبات انجام شده، تخصیص آب برای اراضی کشاورزی استان به مراتب بیشتر از گذشته صورت گرفت.
اردکانیان با بیان اینکه این موضوع مورد توجه ریاست جمهوری قرار گرفت، افزود: خوشبختانه وزارت نیرو توانست به اتکای مطالعات دقیق و با در نظر گرفتن مجموعه شرایط همه استان‌های همجوار، تخصیص و تامین آب استان کردستان را از حدود ۳۰ هزار هکتار را به بیش از ۹۶ هزار هکتار افزایش دهد.
وی اظهار امیدواری کرد: این میزان تخصیص آب که برای تثبیت جمعیت، ایجاد اشتغال و تامین معیشت کشاورزان در سال‌های آتی نقطه روشنی محسوب می‌شود، با گشایش‌های تامین منابع مالی برای سرعت دادن به طرح‌های اجرایی همراه شده و هرچه زودتر کشاورزان در مناطق مختلف استان بتوانند از آب تخصیص یافته استفاده کنند.
اردکانیان اضافه کرد: وزارت نیرو در بخش‌های آب، برق و فاضلاب استان کردستان ۳۴ پروژه بزرگ را با سرمایه‌گذاری حدود ۹۱۰۰ میلیارد تومان و پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصد در دست اجرا دارد.
وزیر نیرو افزود: در راستای وعده‌ای که برای افتتاح هفتگی طرح‌های آب و برق در استان‌های مختلف به هموطنان داده‌ایم، امروز قطار پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در ایستگاه نهم در کردستان توقف کرده و چهار طرح مهم در این استان با سرمایه‌گذاری حدود ۵۷۳ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.
اردکانیان خاطرنشان کرد: در این سفر، دو تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرهای بیجار و حسن‌آباد یاسوکند، حدود ۴ هزار و ۳۰۰ هکتار شبکه‌های آبیاری در استان و طرح آبرسانی به ۴۴ روستا در مناطق مختلف استان از جمله شهرهای سنندج، سقز، بانه، دهگلان و سروآباد افتتاح می‌شود.


http://paven.ir/Detail?anwid=84259

  Download-Button.png

  Loader_Page_3kordestan3kordestan27d822d98-8918-474f-972a-92f3e1fff34912afab5a-d143-4059-b903-eccb046c0ebb300