هفته هفتم استان آذربايجان شرقي

raesjomhor.jpg


رئیس‌جمهور در جلسه شورای اداری استان آذربایجان‌شرقی:
افتتاح 227 پروژه مهم آب و برق در نیمه دوم امسال/ نیروگاه‌های بادی از نظر زیست‌محیطی بسیار برای کشور مهم است
رئیس‌جمهوری گفت: در نیمه دوم امسال 227 پروژه مهم آب و برق با اعتباری بالغ بر 33 هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید و این طرح‌ها عهد دولت است با مردم که اجرایی شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه شورای اداری استان آذربایجان‌شرقی و در ارتباط ویدیو کنفرانس با وزیر نیرو از محل نیروگاه بادی آقکند طی سخنانی با اشاره به آغاز پویش #هرهفته_الف_ایران از ابتدای مهرماه در کشور، گفت: بر اساس برنامه وزارت نیرو مقرر شده است در نیمه دوم امسال 227 پروژه مهم آب و برق با اعتباری بالغ بر 33 هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
وی افزود: دولت به عنوان خادم کوچک مردم به عهدی که با مردم بسته است وفا کرده و خواهد کرد و این مهم یکی از همان قول‌هایی است که اجرایی شده است.
رئیس‌جمهور یادآور شد: از ابتدا به مردم گفته بودیم وضعیت روستاها را متحول خواهیم کرد و در این دولت توانستیم حدود هفت میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور را از نعمت شبکه آب سالم و بهداشتی برخوردار کنیم و تا پایان دولت این رقم را به 10 میلیون نفر برسانیم. این مهم در حالی که پیش از این دولت تدبیر و امید تنها 900 هزار نفر از جمعیت روستایی کشور به شبکه آب شرب دسترسی داشتند.
وی تاکید کرد: دولت در تلاش است تا روستاها شرایط مناسبی از لحاظ آب، برق، گاز، جاده، بهداشت، آموزش و اینترنت پیدا کنند که خوشبختانه در این دولت قدم‌های بسیار خوبی در این زمینه برداشته شده است.
رئیس‌جمهور با اشاره به افتتاح نیروگاه بادی 50 مگاواتی آقکند، گفت: نیروگاه‌های بادی از نظر زیست‌محیطی بسیار برای کشور مهم است و انرژی پاک به معنای واقعی مربوط به نیروگاه‌های تجدیدپذیر است.

http://paven.ir/Detail?anwid=83835
 
رئیس‌جمهور در جلسه شورای اداری استان آذربایجان‌شرقی:
افتتاح ۲۲۷ پروژه مهم آب و برق در نیمه دوم امسال/ نیروگاه‌های بادی از نظر زیست‌محیطی بسیار برای کشور مهم است
رئیس‌جمهوری گفت: در نیمه دوم امسال ۲۲۷ پروژه مهم آب و برق با اعتباری بالغ بر ۳۳ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید و این طرح‌ها عهد دولت است با مردم که اجرایی شده است.
حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه شورای اداری استان آذربایجان‌شرقی و در ارتباط ویدیو کنفرانس با وزیر نیرو از محل نیروگاه بادی آقکند طی سخنانی با اشاره به آغاز پویش #هرهفته_الف_ایران از ابتدای مهرماه در کشور، گفت: بر اساس برنامه وزارت نیرومقرر شده است در نیمه دوم امسال ۲۲۷ پروژه مهم آب و برق با اعتباری بالغ بر ۳۳ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
وی افزود: دولت به عنوان خادم کوچک مردم به عهدی که با مردم بسته است وفا کرده و خواهد کرد و این مهم یکی از همان قول‌هایی است که اجرایی شده است.
رئیس‌جمهور با اشاره به افتتاح نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی آقکند، گفت: نیروگاه‌های بادی از نظر زیست‌محیطی بسیار برای کشور مهم است و انرژی پاک به معنای واقعی مربوط به نیروگاه‌های تجدیدپذیر است.
 
-با دستور رئیس‌جمهور و با حضور وزیر نیرو؛
نیروگاه بادی 50 مگاواتی آقکند در شهرستان میانه استان آذربایجان شرقی افتتاح شد
هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهور به استان آذربایجان شرقی و در هفته هفتم پویش ملی #هرهفته_الف_ب_ایران، نیروگاه 50 مگاواتی بادی آق‌کند در شهرستان میانه با دستور رئیس‌جمهور افتتاح شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، هم‌زمان با سفر امروز کاروان تدبیر و امید به استان آذربایجان شرقی و در حاشیه برگزاری جلسه شورای اداری این استان، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رئیس‌جمهور پس از شنیدن گزارش رضا اردکانیان، وزیر نیرو که از محل نیروگاه بادی آقکند در شهرستان میانه ارائه شد، دستور افتتاح این نیروگاه را صادر کرد.
این مزرعه بادی با توان تولید برق بیش از 175 هزار مگاوات ساعت در سال، هم‌زمان با هفته هفتم پویش سراسری  #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد که با افتتاح آن در روستای آقکند استان آذربایجان شرقی، برق مورد نیاز برای 104 هزار خانوار این شهرستان تامین می‌شود.
توربین‌های بادی و تجهیزات موردنیاز برای احداث نیروگاه بادی آقکند داخلی بوده و در شرکت مهندسی و ساخت ژنراتور مپنا طراحی و ساخته شده است.
این نیروگاه باعث صرفه‌جویی در مصرف سوخت به میزان 49 میلیون متر مکعب گاز طبیعی و آب به میزان 38 هزار مترمکعب شده و از انتشار 119 هزار و 200 تن آلاینده زیست محیطی جلوگیری خواهد کرد.

http://paven.ir/Detail?anwid=83810
وزیر نیرو در آذربایجان شرقی:
39 درصد نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور از نوع "بادی" است/ نیروگاه بادی آقکند کاملا ایرانی و ساخت داخل است
وزیر نیرو نیروگاه‌های بادی را مناسب‌ترین نوع نیروگاه‌های تجدیدپذیر دانست و گفت: در حال حاضر حدود 39 درصد نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور به نیروگاه‌های بادی اختصاص دارد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" عصر امروز چهارشنبه در حاشیه افتتاح نیروگاه 50 مگاواتی بادی آقکند در شهرستان میانه به خبرنگاران گفت: این نیروگاه با 960 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی، مردم شهرستان میانه را بهره‌مند خواهد کرد و نقش مهمی در تامین برق پایدار در منطقه به‌ویژه جنوب شرقی استان آذربایجان شرقی دارد.
وی نیروگاه‌های بادی را از مناسب‌ترین نیروگاه‌های تجدیدپذیر دانست و افزود: برای احداث نیروگاه‌های بادی در کشور 30 هزار مگاوات ظرفیت مطالعه شده داریم و در حال حاضر حدود 39 درصد نیروگاه های تجدیدپذیر به نیروگاه‌های بادی اختصاص دارد.
اردکانیان با اشاره به اهمیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر و بادی در دولت تدبیر و امید گفت: ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های تجدیدپذیر در دولت تدبیر و امید حدود هفت برابر مجموع ظرفیت نصب شده تا قبل از این دولت است.
وزیر نیرو با بیان اینکه طراحی نیروگاه آقکند به‌عنوان بزرگترین نیروگاه بادی کشور کاملا ایرانی و ساخت داخل بوده که به مدد متخصصان ایرانی به ثمر رسیده است، ادامه داد: نیروگاه بادی 50 مگاواتی آقکند نقش مهمی در کاهش آلاینده‌های زیست محیطی دارد، همچنین در  مصرف آب و سوخت صرفه‌جویی داشته و سالانه 175 هزار مگاوات ساعت انرژی تولید می‌کند.
وی در ادامه، با تاکید بر توجه جدی وزارت نیرو به موضوع مهار سیلاب‌ها افزود: ممکن است به لحاظ شرایط اقلیمی وارد دورانی شده باشیم که از بارش‌های نرمال فاصله بگیریم و با سال‌های "بسیار خشک" و "بسیار تر" مواجه شویم؛ که در این شرایط کنترل سیلاب از اهمیت بالاتری برخوردار خواهد بود.
وزیر نیرو با اشاره به اینکه حدود 1500 کیلومتر رودخانه دارای اولویت در کشور شناسایی و طرح‌های مطالعاتی برای مهندسی رودخانه و لایروبی‌ها آماده شده است، گفت: لایروبی 1100 کیلومتر رودخانه تا پایان امسال اولویت وزارت نیروست که اعتبار مناسبی نیز برای آن درنظر گرفته شده است.
اردکانیان خاطرنشان کرد: حدود 50 درصد مخازن سدها برای دریافت سیلاب‌های احتمالی خالی نگه‌داشته شده است.
وی برنامه وزارت نیرو را جذب مشارکت بیشتر مصرف کنندگان عنوان کرد و افزود: هر اندازه همکاری مصرف‌کنندگان بخش‌های خانگی، صنعتی یا کشاورزی بیشتر باشد، مدیریت بار به نحو مناسب‌تری صورت خواهد گرفت.
وزیر نیرو یادآور شد: تابستان امسال به مدد همکاری و هماهنگی انجام شده، بالاترین میزان صرفه‌جویی در مصرف برق را شاهد بودیم که در نتیجه 1800 مگاوات اوج بار را کاهش دادیم و بر همین اساس نه تنها خاموشی نداشتیم، بلکه توانستیم بالاترین میزان انرژی را به کشورهای همسایه صادر کنیم.
اردکانیان تصریح کرد: در تلاش هستیم تا در نیمه دوم سال 98 در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، علاوه بر اعلام به هم‌وطنان خودمان، به کسانی که بیرون از مرزهای کشور تحولات داخلی را دنبال می‌کنند نیز نشان دهیم در شرایطی که شدیدترین تحریم‌ها بر مردم کشور تحمیل شده، چرخ‌های توسعه و فعالیت‌های عمرانی کشور در حال گردش است و آب و برق به‌عنوان اصلی‌ترین زیرساخت‌های توسعه، مسیر رو به جلویی را دنبال می‌کند.

http://paven.ir/Detail?anwid=83836