هفته سيزدهم استان همدان

 
hamedan-(1).jpg

38 نیروگاه خورشیدی به شبکه برق تبریز متصل شد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: 38 نیروگاه خورشیدی در مجموع با ظرفیت 503 کیلووات به شبکه برق تبریز متصل شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عادل کاظمی" با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد 38 نیروگاه خورشیدی در مجموع با ظرفیت 503 کیلووات در حوزه‌ خدماتی شرکت توزیع برق تبریز متصل به شبکه شده‌اند، تصریح کرد: از این میزان 108 کیلووات آن دارای قرارداد خرید تضمینی با سازمان ساتبا بوده و مابقی در راستای اجرای مصوبه سال 95 هیئت وزیران (با موضوع تامین 20 درصد برق مصرفی وزارتخانه‌ها، موسسات، شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی از محل انرژی‌های تجدیدپذیر) توسط ارگان‌های مشمول مصوبه اجرا و با نظارت شرکت توزیع به شبکه متصل شده‌اند.
وی با بیان اینکه این شرکت در راستای ترویج فرهنگ بکارگیری نیروگاه‌های تجدیدپذیر و تسهیل فرآیندهای احداث آنها از سال 94 تاکنون با سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) به‌عنوان متولی اصلی امور مربوط به نیروگاه‌های تجدیدپذیر، اقدام به عقد قرارداد کرده است، افزود: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز ادامه داد: در این راستا تمامی مراحل عقد قرارداد، نظارت و اتصال به شبکه در حوزه خدماتی شرکت توزیع نیروی برق تبریز برای احداث‌کنندگان نیروگاه‌های خورشیدی زیر 100 کیلووات و بادی پایین تر از یک مگاوات و محدود به ظرفیت انشعاب توسط این شرکت به نمایندگی از سازمان ساتبا انجام می‌پذیرد و نیازی به مراجعه‌ متقاضیان به آن سازمان نیست.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز اظهار داشت: با توجه به مجوزهای صادرشده و قراردادهای مبادله شده پیش‌بینی می‌شود در سال‌های آتی تعداد 17 نیروگاه خورشیدی دیگر با ظرفیت کل 257 کیلووات احداث و به شبکه توزیع متصل شوند.
وی ادامه داد: تعداد 11مورد از 17 نیروگاه خورشیدی مذکور، با ظرفیت تجمیعی 245 کیلووات مربوط به نیروگاه خورشیدی محدود به ظرفیت انشعاب زیر 100 کیلووات و 6 مورد با ظرفیت تجمیعی 112 کیلووات مربوط به موضوع مصوبه تامین 20 درصد برق مصرفی ادارات است.
به گفته‌ی وی، همچنین تعداد 2 مورد تائیدیه‌ اتصال برای 2 نیروگاه خورشیدی مگاواتی به ظرفیت کل 8 مگاوات از طرف شرکت توزیع صادر شده است که در صورت احداث از طرف سرمایه‌گذاران نیروگاه‌ها به شبکه متصل خواهند شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در پایان یادآور شد: به‌منظور راهنمایی متقاضیان احداث نیروگاه، راهنمای متقاضیان برای فروش انرژی در چهارچوب قرارداد خرید تضمینی در پورتال شرکت توزیع نیروی برق تبریز قرار داده شده است.

با حضور وزیر نیرو و در سیزدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛
4297 پروژه توسعه‌ای توزیع برق کشور به‌طور همزمان افتتاح شد
پروژه‌های توسعه‌ای شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور به تعداد 4 هزار و 297 پروژه، همزمان با دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران توسط وزیر نیرو از طریق ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" صبح امروز در سفر به استان همدان با حضور در سالن اجتماعات شرکت توزیع نیروی برق این استان، پروژه‌های توسعه‌ای شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور را با اعتبار 1912.4 میلیارد تومان از طریق ویدئو کنفرانس به‌طور همزمان افتتاح کرد.
با افتتاح این تعداد پروژه، علاوه بر افزوده شدن 721 هزار مشترک جدید خانگی، صنعتی و کشاورزی، ظرفیت‌های اتوماسیون و هوشمندسازی بخش برق توسعه یافته و منجر به کاهش خاموشی‌ها، پایداری بیشتر شبکه‌های برق و رفع سریع خرابی‌های شبکه خواهد شد.