هفته چهاردهم استان تهران

1.jpeg


با حضور رئیس جمهور و وزیر نیرو؛

27 پروژه صنعت آب و برق استان تهران فردا افتتاح می‌شود/ بهره‌برداری از واحد 2 تصفیه‌خانه هفتم آب تهران

فردا سه‌شنبه همزمان با چهاردهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، 27 پروژه صنعت آب و برق استان تهران با دستور رئیس جمهور به بهره‌برداری خواهد رسید.


به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی فردا سه‌شنبه با حضور در تصفیه‌خانه هفتم تهران، به‌صورت همزمان 27 پروژه صنعت آب و برق استان تهران را با اعتبار 1078.8 میلیارد تومان افتتاح می‌کند.
بر اساس این گزارش، افتتاح واحد دوم تصفیه‌خانه هفتم آب تهران و طرح آبرسانی به شهرهای جنوب شرقی استان تهران با 550 میلیارد ریال اعتبار، آبرسانی به 72 روستا و ایجاد تاسیسات فاضلاب در روستای امام‌زاده داود با اعتبار 54.8 میلیارد تومان، نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی شهر ری با اعتبار 65 میلیارد تومان، نیروگاه خورشیدی 2.7 مگاواتی شهر ری با 12 میلیارد تومان اعتبار و نیروگاه خورشیدی 8.4 مگاواتی دماوند با 50 میلیارد تومان اعتبار از جمله طرح‌های آماده بهره‌برداری توسط رئیس‌جمهور عنوان شده است.
در این آیین، همچنین طرح ارتقای توان علمی نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت به ظرفیت 200 مگاوات با اعتبار 72 میلیارد تومان، پست‌های انتقال برق استان و خطوط برق‌رسانی به تعداد هفت پروژه با اعتبار 166 میلیارد تومان و پست‌های فوق توزیع و خطوط برق‌رسانی به تعداد 13 پروژه برای شهرهای تهران، قرچک، ورامین و اسلامشهر با اعتبار 109 میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.
http://news.moe.gov.ir/News-List/51453
با حضور رئیس جمهور و وزیر نیرو؛

واحد دوم تصفیه‌خانه هفتم آب تهران به‌ بهره‌برداری رسید/ تامین آب شرب 2 میلیون نفر از ساکنان شهرهای جنوب‌شرقی استان تهران

واحد دوم تصفیه‌خانه هفتم آب تهران و طرح آبرسانی به شهرهای پاکدشت، قرچک، ورامین و پیشوا، همزمان با چهاردهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران توسط رئیس جمهور و وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.


به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز سه‌شنبه با حضور در تصفیه‌خانه هفتم آب تهران، واحد دوم این تصفیه‌خانه و طرح آبرسانی به شهرهای جنوب شرقی استان تهران را با اعتبار 550 میلیارد تومان به بهره‌برداری رساند.
این طرح 2.5 مترمکعب بر ثانیه ظرفیت داشته و طول خط انتقال آن 75 کیلومتر است که 2 میلیون نفر جمعیت را زیرپوشش دارد.
بنا بر این گزارش، در این طرح که با هدف ایجاد عدالت اجتماعی و رضایت مردم منطقه از طریق بهبود کمی و کیفی آب شرب اجرا شده، ایجاد کلکتور آبرسانی در منطقه و خطوط پدافندی جهت گذر از بحران‌های احتمالی در نظر گرفته شده است.
http://news.moe.gov.ir/News-List/51454
با حضور رئیس جمهور و وزیر نیرو؛

27 پروژه صنعت آب و برق استان تهران افتتاح شد

همزمان با چهاردهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، 27 پروژه صنعت آب و برق استان تهران با دستور رئیس جمهور به‌طور همزمان از طریق ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.


به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز سه‌شنبه با حضور در تصفیه‌خانه هفتم تهران، به‌صورت همزمان 27 پروژه صنعت آب و برق استان تهران را با اعتبار 1078.8 میلیارد تومان افتتاح کرد.
بر اساس این گزارش، افتتاح واحد دوم تصفیه‌خانه هفتم آب تهران و طرح آبرسانی به شهرهای جنوب شرقی استان تهران با 550 میلیارد ریال اعتبار، آبرسانی به 72 روستا و ایجاد تاسیسات فاضلاب در روستای امام‌زاده داود با اعتبار 54.8 میلیارد تومان، نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی شهر ری با اعتبار 65 میلیارد تومان، نیروگاه خورشیدی 2.7 مگاواتی شهر ری با 12 میلیارد تومان اعتبار و نیروگاه خورشیدی 8.4 مگاواتی دماوند با 50 میلیارد تومان اعتبار از جمله طرح‌های بهره‌برداری شده توسط رئیس‌جمهور است.
در این آیین، همچنین طرح ارتقای توان عملی نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت به ظرفیت 200 مگاوات با اعتبار 72 میلیارد تومان، پست‌های انتقال برق استان و خطوط برق‌رسانی به تعداد هفت پروژه با اعتبار 166 میلیارد تومان و پست‌های فوق توزیع و خطوط برق‌رسانی به تعداد 13 پروژه برای شهرهای تهران، قرچک، ورامین و اسلامشهر با اعتبار 109 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
http://news.moe.gov.ir/News-List/51485
رئیس‌جمهور در مراسم بهره‌برداری از فاز دوم تصفیه‌خانه هفتم آب و طرح‌های صنعت آب و برق استان تهران:

افتتاح 133 پروژه مهم آب و برق در 22 استان در چند ماه اخیر/ افتتاح بیش از یکهزار میلیارد تومان پروژه در شرایط تحریم کاری بسیار مهم است

رئیس جمهور با قدردانی از تلاش همه کارگران و مهندسان ایرانی که برای ایرانی توسعه یافته و آباد تلاش می‌کنند، تصریح کرد: افتتاح 133 پروژه مهم آب و برق در 22 استان با ارزش حدود 20 هزار میلیارد تومان در چند ماه اخیر، بیانگر قدرت مردم و دولت و تلاش ارزشمند همه ایرانیان است.


به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه‌شنبه در مراسم بهره‌برداری از فاز دوم تصفیه خانه هفتم آب تهران و همچنین طرح‌های صنعت آب و برق استان تهران گفت: افتتاح بیش از یکهزار میلیارد تومان پروژه در یک روز در استان تهران در شرایط تحریم، کاری بسیار مهم است.

روحانی ضمن ابراز خرسندی از بهره‌برداری از فاز دوم تصفیه‌خانه هفتم آب تهران گفت: در سال 94 واحد اول این تصفیه خانه افتتاح شد که در آن روزها نگرانی شدیدی برای تأمین آب مردم تهران داشتیم و اگر این واحد در آن زمان افتتاح نمی‌شد، در تابستان سال 95 برای تأمین بخش بزرگی از آب جنوب و شرق تهران دچار مشکل می‌شدیم.

رئیس جمهور افزود: فاز دوم تصفیه‌خانه هفتم آب تهران در هر ثانیه 5 متر مکعب آب بهداشتی و سالم را برای جمعیت بزرگی حدود 2 میلیون نفر در منطقه جنوب و شرق تهران و نیز ورامین، پاکدشت، پیشوا، باقرآباد و روستاها و شهرهایی که در این منطقه هستند، تأمین می‌کند.

روحانی با بیان اینکه مردم منطقه ورامین، پیشوا و باقرآباد حق بزرگی بر گردن مردم ایران در انقلاب اسلامی دارند، اظهارداشت: در روزهای غربت انقلاب، کاری که مردم این منطقه در 15 خرداد سال 42 انجام دادند، اقدامی فراموش ناشدنی است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امروز به طور مضاعف خوشحالم که توانسته‌ایم برای مردم این منطقه خدمتی را به انجام برسانیم. البته این خدمات وظیفه ماست که باید برای مردم عزیزمان که همواره در کنار انقلاب و منافع ملی خود بوده‌اند، انجام دهیم.

روحانی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه خوشحالیم که در سال‌های سخت تحریم و فشار همه مردم، کارگزاران نظام، شرکت‌ها، مهندسان، کارگران، کشاورزان و همه و همه اقدامات بسیار مهمی انجام دادند، گفت: افتتاح بیش از 1000 میلیارد تومان پروژه طی یک روز در تهران، کار بسیار مهمی است، اما مهم‌تر از آن این است که این افتتاح‌ها در شرایط تحریم و فشارهای اقتصادی انجام شده است.

رئیس جمهور افزود: دشمنان ایران فکر می‌کردند که در سال 97 که فشار حداکثری وارد کردند، دولت حداکثر می‌تواند نان و غذای مردم را تأمین کند و از پیشرفت و توسعه در ایران خبری نخواهد بود، اما اینکه در ماه‌های اخیر 133 پروژه مهم آب و برق در 22 استان کشور با ارزش 19 هزار و 440 میلیارد تومان فقط در حوزه آب و برق افتتاح شده است، به معنی قدرت دولت و مردم است و تلاش ارزشمندی است که انجام شده است.

روحانی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در طول 6.5 سال فعالیت دولت تدبیر و امید، گفت: بر اساس گزارش وزیر نیرو ساخت تصفیه‌خانه‌ در کشور در این دولت تاکنون 2.6 دهم برابر بیشتر از دولت‌های قبل بوده و با اجرای طرح‌های باقیمانده این رقم 3 برابر دولت‌های قبلی خواهد شد و اهمیت این کار این است که در شرایط سخت و فشارهای سنگین اقتصادی انجام شده است، در سدسازی و فاضلاب هم وضعیت به همین گونه بوده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه در روستاها آمار درخشان‌تر است، گفت: در این دولت 7 میلیون نفر در روستاها تاکنون تحت پوشش آب آشامیدنی سالم قرار گرفته‌اند که تا پایان دولت این رقم به 10 میلیون نفر خواهد رسید؛ این در حالی است که قبل از دولت تدبیر و امید تأمین آب آشامیدنی سالم برای کمتر از یک میلیون نفر جمعیت در روستاها بوده است. یعنی در این دولت 10 برابر شده است که کار بسیار بزرگ و عظیمی است و باید به کار مهندسان، کارگران و تلاشگران کشور افتخار کنیم که برای مردم خدمت و تلاش می‌کنند.

روحانی با اشاره به افتتاح طرح تصفیه‌خانه آب در شهرستان پاکدشت گفت: اینکه در منطقه جنوب تهران و شهرستان‌های جنوب تهران مردم از آب آشامیدنی با کیفیت بالا برخوردار می‌شوند و کیفیت این آب برابر با کیفیت آب شمال تهران است، ‌این یعنی عدالت و خدمات انجام شده در این منطقه برای مردمی است که طی سال‌ها با محرومیت مواجه بودند و مشکلات زیادی را تحمل کردند.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه امروز باید با احساس مسئولیت تحقق اهداف مد نظر را دنبال کنیم، گفت: در فصل زمستان قرار داریم. قبل از دولت تدبیر و امید و حتی سال اول فعالیت این دولت ناچار بودیم در این فصل گاز برخی مناطق را قطع کنیم و خانواده‌ها با مشکل مواجه می‌شدند، اما امروز روزانه 600 میلیون متر مکعب در روز گاز مصرف می‌شود که رقم بسیار بالایی است و خوشبختانه با مشکلی مواجه نیستیم و با اقداماتی که در آینده انجام می شود سال آینده تولید گاز ما روزانه به یک میلیارد متر مکعب خواهد رسید که این یک موفقیت بزرگ است.

روحانی گفت: در دولت گذشته ناچار شدیم در فصل زمستان از یک کشور همسایه گاز را به 9 برابر قیمت بخریم، همان کشور همسایه در دولت ما 2 سال قبل تصمیم به گران کردن گاز گرفت که ما خودمان گاز وارداتی را قطع کردیم و از گاز تولید شده در کشور استفاده کردیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه نباید فکر کنیم که قدرت فقط در برابر جباران و کشورهایی مثل آمریکا به درد می‌خورد زیرا این قدرت در برابر دوست و همسایه هم مفید است. پس باید تلاش کنیم، توانمند و قدرتمند شویم. مقام معظم رهبری نیز در خطبه نماز جمعه خود تأکید کردند که باید قدرتمند باشیم.

روحانی افزود: افتتاح همین نیروگاه خورشیدی که امروز در منطقه شهر ری در استان تهران، شاهد آن بودیم به معنای توان و قدرت ملی ما و گامی در جهت توانمند شدن است.

رئیس جمهور در پایان سخنان خود گفت: امیدوارم توفیق خدمت به مردم بزرگ کشور و این منطقه و موفقیت‌های کشور همچنان ادامه یابد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/51487

وزیر نیرو در آیین بهره‌برداری از طرح‌های صنعت آب و برق استان تهران عنوان کرد:

اجرای 174پروژه بزرگ صنعت آب و برق در استان تهران/ افتتاح ۳۲ تصفیه‌خانه آب از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون/ جبران کسری آب شرب سال 1415 تهران از طریق مدیریت مصرف

وزير نيرو با بيان اينكه طرح‌هاي بسيار ارزنده و مهمي در ارتباط با تامين و توزيع آب باكيفيت براي استان تهران اجرا شده و در دست اجراست، گفت: وزارت نيرو در اين استان 174 پروژه با 35 هزار ميليارد تومان در بخش‌هاي آب، برق و فاضلاب با پيشرفت متوسط 45 درصد در دست اجرا دارد.


به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردكانيان» روز سه‌شنبه در آيين بهره‌برداري از فاز دوم تصفیه‌خانه هفتم آب و طرح‌های صنعت آب و برق استان تهران كه با حضور رئيس جمهوري صورت گرفت، اظهار داشت: از جمعيت حدود 14 ميليون نفري اين استان، 10 ميليون نفر ساكن تهران بزرگ هستند و حدود يك ششم جمعيت كشور در اين استان جاي گرفته و اين حاكي  از اهميت توجه به تامين و توزيع آب، جمع‌آوري فاضلاب و تصفيه و استفاده مجدد از آن است.
وزير نيرو گفت: كارگزاران جمهوري اسلامي سوداي رضامندي و خدمت كردن به مردم را دارند و ما اين توفيق را پيدا كرديم كه احساس دلسوزي و رضامندي براي مردم را با اجراي مهم‌ترين طرح‌هاي حياتي انجام دهيم.
وي با بيان اينكه وظيفه مشترك همه ما افزايش احساس رضامندي مردم است، گفت: در چارچوب پويش #هرهفته_الف_ب_ايران تاكنون با احتساب پروژه‌هاي امروز در 22 استان، 133 پروژه مهم آب، برق و فاضلاب را با سرمايه‌گذاري حدود 19هزار و 440 ميليارد تومان افتتاح كرديم كه 27 پروژه مهم از اين مجموع امروز به دست رئيس جمهوري در استان تهران افتتاح مي‌شود.
اردكانيان اظهار داشت: مهم‌ترين اين پروژه‌ها در استان تهران، واحد دوم تصفيه‌خانه هفتم تهران است كه بيش از 2 ميليون نفر جمعيت را در شهرهاي پاكداشت، ورامين، قرچك و پيشوا زير پوشش خواهد برد. علاوه بر اين 20 پروژه خرد و كلان برق با 275 ميليارد تومان سرمايه گذاري در تهران، قرچك، ورامين و اسلامشهر و سه نيروگاه خورشيدي با 127 ميليارد تومان سرمايه‌گذاري در ري و دماوند و آبرساني به 72 روستاي پرجمعيت با 146هزار نفر جمعيت با 50 ميليارد تومان و تاسيسات فاضلاب در منطقه امامزاده داود بهره‌برداري مي‌شود.
وي ادامه داد: مجموع پروژه‌هاي اين هفته كه در طليعه دهه فجر در استان تهران و با حضور رييس جمهوري افتتاح مي‌شود بالغ بر 1079 ميليارد تومان است.
وزير نيرو با بیان اینکه اين افتتاح خوشبختانه همزمان با آغاز به كار شركت‌هاي آب و فاضلاب استاني است، گفت: اين طرح‌ها اگرچه مهم هستند اما دستاوردهاي دولت تدبير و اميد منحصر و محدود به طرح‌هاي سازه‌اي نيست؛ در بخش غيرسازه‌اي هم تدبيرهاي ارزنده‌اي انديشيده شده كه مي‌توانيم نتيجه آن را در سرعت گرفتن پروژه‌هاي آب و فاضلاب ببينيم.
وي ادامه داد: اين شركت‌ها پيشتر با شرايط ناهمگون خدمت مي‌كردند كه با تصويب شوراي عالي اداري و تاييد دولت و هيئت وزيران و ديگر دستگاه‌هايي كه بايد از اين حركت حمايت مي‌كردند در آستانه فعاليت شركت‌هاي يكپارچه آب و فاضلاب استاني هستيم و اين بدان معنا است كه مجموعه سرمايه‌ها اعم از منابع انساني، تجهيزات، ظرفيت‌هاي مهندسي، مديريتي و انساني و مالي به‌طور يكپارچه در شهر و روستا به‌كار گرفته خواهد شد.
وي افزود: اميد است اين حركت بسيار ارزنده آبرساني روستايي را كه بويژه از سال 93 تاكنون در دولت تدبير و اميد منشاء تاثيرات فراواني بوده و توانسته‌ايم بيش از 10هزار و 600 روستا را با جمعيت بيش از 7 ميليون نفر به شبكه آب پايدار و سالم وصل كنيم در پرتو اين يكپارچكي، توسعه داده و در نيمه نخست سال 1400 سه ميليون نفر ديگر از روستاييان به اين مجموعه بهره‌مند بپيوندند و فصل تازه‌اي در موضوع جمع‌آوري و تصفيه‌خانه فاصلاب در روستاها گشوده شود.
وزیر نیرو افزود: در تهران به لحاظ مجموع حساسيت‌هاي موجود که هر پايتختي از اين حساسيت‌ها برخوردار است، فعاليت‌های بسيار ارزنده‌اي در دست انجام قرار دارد.
اردکانیان گفت: در زمینه احداث تصفيه‌خانه آب كه بعد از احداث سد و كانال‌هاي انتقال براي بهره‌مندي مردم در بخش شرب و بهداشت و حتي ديگر بخش‌ها نيازمند اين سازه‌هاي مهم هستیم، پيشرفت قابل ملاحظه‌اي داشتيم.
وی ادامه داد: از مجموع 151 تصفيه‌خانه بزرگ آب كه از ابتدا در كشور ساخته شده، 27 مورد مربوط به قبل از انقلاب بوده و از مابقي تصفیه‌خانه‌ها که در چهار دهه ساخته شده، 32 تصفيه‌خانه مربوط به دولت تدبير و اميد بوده است.
اردكانيان گفت: در 35 سال قبل از اين دولت به‌طور متوسط سالانه 2.6 تصفيه‌خانه احداث شده و در طول 6 سال گذشته اين عدد دو برابر شده است. يعني تعداد تصفيه‌خانه‌هاي آب طراحي شده، ساخته و بهره‌برداري شده از ابتداي دولت تدبير و اميد تاكنون نسبت به قبل آن بيش از 2 برابر است و با 26 تصفيه‌خانه ديگر كه تا نيمه 1400 به بهره‌برداري مي‌رسد اين افزايش به سه برابر خواهد رسيد.
وي با تاکید بر اینکه ما فقط براي دولت تدبير و اميد كار نمي‌كنيم، تصريح كرد: موضوع آب بويژه در كلانشهرها بايد ناظر بر دهه‌هاي پيش رو باشد و براي سال 1415 طرح‌هاي ما در دست اجراست.
وزير نيرو افزود: طبق محاسبات حدود 250 ميليون متر مكعب كسري خواهيم داشت كه بنا داريم اين كسري را با تمركز و توجه به اصلاح شبكه‌ها و كاهش هدررفت آب جبران كرده و بتوانيم با هماهنگي نزديك به شهرداري تهران حدود 250 ميليون متر مكعب آب با كيفيت كه در سال براي فضاي سبز، غير شرب و بهداشت صرف مي‌شود را با پساب‌هاي تصفيه شده جايگزين كنيم.
وی خاطرنشان کرد: این موضوع علاوه بر اینکه به تعادل‌بخشي سفره‌ها و كاهش فرونشست زمين در جنوب تهران کمک می‌کند، رونق كشاورزي موجه، مقرون به‌صرفه و تامين حقابه‌هاي كشاورزان را نیز به‌دنبال خواهد داشت.
http://news.moe.gov.ir/News-List/51490
با دستور رئیس‌جمهور از طریق ویدئو کنفرانس؛

پست جدید 63 کیلوولت پردیس در استان تهران افتتاح شد

پست جدید 63.20 کیلوولت پردیس در استان تهران با دستور رئیس‌جمهور از طریق ویدئو کنفرانس و توسط معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی به بهره‌برداری رسید.


به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در چهاردهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، پست جدید 63.20 کیلوولت پردیس طی مراسمی با حضور همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، غلامرضا خوش خلق مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران، حاجی رضا تیموری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران و جمعی از مسئولان محلی شهرستان پردیس به بهره‌برداری رسید.
این گزارش حاکی است، برای احداث این پست ۳۴۲ میلیارد و ۶۸ میلیون ریال هزینه شده است و با بهره‌برداری از آن ضمن ارتقای پایداری و قابلیت اطمینان شبکه برق پردیس و رفع محدودیت‌های شبکه فوق توزیع، بستر لازم برای برق‌رسانی به پروژه‌های مسکن مهر پردیس فراهم می‌شود.
http://news.moe.gov.ir/News-List/51493
در چهاردهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

بزرگترین نیروگاه‌ خورشیدی استان تهران در حسن‌آباد شهرری افتتاح شد

در چهاردهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، دو نیروگاه‌ خورشیدی با مجموع ظرفیت بیش از 21 مگاوات در شهرستان‌های شهرری و دماوند استان تهران توسط رئیس جمهور، وزیر نیرو و با حضور معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.


به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، نیروگاه خورشیدی 12.7 مگاواتی واقع در حسن‌آباد شهر ری و یک نیروگاه 8.4 مگاواتی خورشیدی در شهرستان دماوندِ استان تهران، با دستور رئیس‌جمهور، توسط وزیر نیرو و با حضور سیدمحمد صادق‌زاده، معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا افتتاح شد.
بنابر این گزارش، برای ساخت این نیروگاه‌ها بیش از 1370 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام شده است که با تولید بیش از 34 گیگاوات‌ساعت انرژی در سال به ذخیره حدود 12 میلیون مترمکعب سوخت معادل گاز طبیعی کمک خواهد کرد و مانع از انتشار 28 هزار و 794 تن گاز دی‌اکسید کربن خواهد شد.
گفتنی است، احداث این نیروگاه‌ها برای 130 نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده و علاوه بر ذخیره‌سازی 9180 مترمکعب آب موجب رونق اقتصادی در مناطق محل احداث، شده است.
این گزارش حاکی است، با افتتاح نیروگاه‌های مذکور، تعداد نیروگاه‌های خورشیدی مگاواتی کشور به عدد ۵۵ رسید.
استان تهران با داشتن هشت نیروگاه تجدیدپذیر با مجموع ظرفیت بیش از 30 مگاوات یکی از استان‌های پیشرو در زمینه احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر است. همچنین تا کنون 68 نیروگاه خورشیدی کیلوواتی به ظرفیت 919 کیلووات برای استفاده‌های خانگی و صنعتی در این استان احداث شده است.
http://news.moe.gov.ir/News-List/51494