استان گلستان

pooyesh25.jpg
 

در بیست و پنجمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

4 پروژه صنعت آب استان گلستان با اعتبار 808 میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود

چهار پروژه صنعت آب استان گلستان با اعتبار 808.3 میلیارد تومان در قالب هفته بیست و پنجم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران فردا پنج‌شنبه با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، چهار پروژه صنعت آب  استان گلستان در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در شهرستان‌های علی آباد کتول و آزادشهر با حضور قاسم تقی‌زاده خامسی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.
بر اساس این گزارش، پروژه‌های آماده افتتاح در این سفر شامل "لایروبی رودخانه‌ها در سطح استان گلستان" و "مرمت و بازسازی شبکه هیدرومتری و تاسیسات آبی آسیب دیده از سیل" با اعتباری بالغ بر 80.3 میلیارد تومان است.
این پروژه‌ها با هدف کاهش اثرات ناشی از سیل، ارتقای سطح مدیریت و کنترل ذخایر آبی، افزایش راندمان شبکه‌های آبیاری و زهکشی و ارتقای سیستم سنجش آب‌های سطحی در راستای بهبود مدیریت منابع آب استان گلستان افتتاح خواهند شد.
همچنین عملیات اجرایی دو پروژه "تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی قره سو _ زرین گل" و "ایستگاه پمپاژ فاضلاب شهر آزادشهر و آبرسانی به 26 روستا" با سرمایه‌گذاری 728 میلیارد تومان آغاز می‌شود.
این گزارش می‌افزاید، پروژه‌های کلنگ‌زنی این استان با هدف مشارکت مردم در بهره‌برداری از شبکه آبیاری و زهکشی، توانمند‌سازی کشاورزان، افزایش رفاه عمومی منطقه، استفاده بهینه از آب و افزایش راندمان آبیاری، افزایش دانش اجتماعی، توانمندسازی بانوان روستایی، استفاده بهینه از ظرفیت آبی موجود در سیستم و تولید برق از آن، تثبیت و توسعه زمینه‌های اشتغال و جلوگیری از مهاجرت به شهرها، پیاده سازی الگوی کشت مناسب با وضعیت منطقه، بهبود اقتصاد و معیشت مردم و ذخیره آب مطمئن برای دوره کشت تابستان انجام می‌شود. جمع‌آوری و دفع فاضلاب، تامین آب شرب و سالم و پایدار و اصلاح و بازسازی خط و شبکه از دیگر اهداف پروژه‌های آماده کلنگ‌زنی است.
http://news.moe.gov.ir/News-List/57667

 

بازدید معاون وزیر نیرو از لایروبی‌های شهرستان آق قلا/ اجرای 228 کیلومتر لایروبی رودخانه‌ها در گلستان

معاون وزیر نیرو در سفر به استان گلستان، در اولین برنامه خود از لایروبی‌های پس از سیلاب شهرستان آق قلا بازدید کرد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "قاسم تقی زاده خامسی" معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا صبح امروز پس از ورود به استان گلستان، به همراه معاون عمراتی استاندار و مدیران صنعت آب استان از بازه‌های مختلف لایروبی‌های شهرستان آق قلا بازدید کرد.
"سیدمحسن حسینی" مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان در این بازدید اظهار کرد: عملیات لایروبی ردوخانه ها با طی 9 ماه اخیر ،  با حجم 6 میلیون متر مکعب با طول 228 کیلومتر ودر 70 بازه مختلف اجرایی گردید.
وی افزود: این حجم عملیات با 66 قرارداد و به مبلغ 40 میلیارد تومان پس از سیلاب سال گذشته از ابتدای زمستان سال 98 آغاز و در انتهای شهریور سال 99 به پایان رسید.
http://news.moe.gov.ir/News-List/57698

بازدید معاون وزیر نیرو از تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان گنبد کاووس

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در ادامه سفر به استان گلستان و بازدید از پروژه‌های صنعت آب استان، از تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان گنبد کاووس بازدید کرد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "قاسم تقی زاده خامسی" صبح امروز پنج‌شنبه در ادامه سفر به استان گلستان، به همراه معاون عمرانی استاندار و مدیران صنعت آب استان، از ادامه عملیات اجرایی تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان گنبد کاووس بازدید کرد.
تقی زاده خامسی در این بازدید با اشاره به اینکه گنبد کاووس دومین شهرستان استان گلستان از لحاظ جمعیت به‌شمار می‌رود، اظهار کرد: با توجه به شرایط و مشکلات موجود، این پروژه از اهمیت خاصی برخوردار است و تمام سعی و تلاش‌ها باید بر این باشد که فاز اول این تصفیه‌خانه طبق برنامه زمانبندی تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد.
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا افزود: با بهره برداری از این پروژه جمعیتی بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر تحت پوشش قرار خواهند گرفت که این امر خود در حفظ محیط زیست نقش بسزایی دارد.
در ادامه  "بهزاد هرمزی" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان اظهار داشت: با تلاش‌های وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، این پروژه در حال حاضر به پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۸ درصدی رسیده که ان‌شاءالله سعی بر این است هر چه سریع‌تر به اتمام برسد.
هرمزی افزود: پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان گنبد کاووس با اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیارد ریال گام مهمی برای تکمیل پروژه فاضلاب گنبد کاووس خواهد بود.
وی در پایان از کلنگ‌زنی تامین آب شرب ۲۶ روستای استان و احداث ایستگاه پمپاژ فاضلاب شهرستان آزادشهر با حضور معاون آب و آبفای وزارت نیرو خبر داد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/57700

با حضور معاون وزیر نیرو همزمان با بیست و پنجمین هفته پویش #هرهفته الف_ب _ایران؛

کلنگ‌ 2 پروژه صنعت آب استان گلستان با اعتبار 728 میلیارد تومان به زمین زده شد

عملیات اجرایی دو پروژه آبرسانی استان گلستان با سرمایه‌گذاری 728 میلیارد تومان در قالب هفته بیست و پنجم پویش #هرهفته_الف_ب _ایران با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا آغاز شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، عملیات اجرایی پروژه "تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی قره سو _ زرین گل و سازه های مربوطه" با اجرای 85 کیلومتر کانال آبیاری بتنی، 293 کیلومتر خط لوله آبیاری پلی اتیلن، 120 کیلومتر کانال زهکش خاکی، شبکه آبیاری درجه چهار در داخل مزارع و باغات، آبیاری قطره‌ای اراضی باغی به وسعت 135 هکتار، سیستم آبیاری نوین آب‌پاش تفنگی یا Gun به تعداد 350 عدد، احداث و یا ترمیم آب بندان به وسعت 120 هکتار اراضی پروژه، احداث ساختمان‌های مرکز ملی آموزش آب، توانمند سازی بانوان و نیروگاه برق آبی به ظرفیت 250 کیلووات با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا پیش از ظهر امروز پنجشنبه آغاز شد.
این پروژه با هدف مشارکت مردم در بهره‌برداری از شبکه آبیاری و زهکشی، توانمند‌سازی کشاورزان، بهبود وضعیت کشاورزی، استفاده بهینه از آب و افزایش راندمان آبیاری، توانمندسازی بانوان روستایی، استفاده بهینه از ظرفیت آبی موجود در سیستم و تولید برق از آن، تثبیت و توسعه زمینه‌های اشتغال و جلوگیری از مهاجرت به شهرها، پیاده سازی الگوی کشت مناسب با وضعیت منطقه، ایجاد زیر ساخت‌ها در منطقه مانند توسعه جاده‌های ارتباطی و برق‌رسانی، بهبود اقتصاد و معیشت مردم و ذخیره آب مطمئن برای دوره کشت تابستان کلنگ‌زنی شد.
همچنین عملیات اجرایی پروژه "ایستگاه پمپاژ فاضلاب شهر آزادشهر" با ظرفیت 650 مترمکعب در ساعت و 3.5 کیلومتر شبکه و پروژه "آبرسانی به 26 روستا" با 29 کیلومتر شبکه توزیع آب، یک باب مخزن هوایی به ظرفیت 50 مترمکعب و یک باب مخزن زمینی به ظرفیت 500 مترمکعب، سه هزار و 20 فقره نصب انشعابات، 140 متر حصارکشی مخزن و سه حلقه چاه کلنگ‌زنی شد.
این گزارش می‌افزاید، عملیات اجرایی این پروژه‌ نیز با هدف جمع آوری و دفع فاضلاب، تامین آب شرب و سالم و پایدار و اصلاح و بازسازی خط و شبکه آغاز شد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/57678

معاون وزیر نیرو در بازدید از سد نرماب استان گلستان عنوان کرد:

آبگیری اولیه سد نرماب مینودشت تا اردیبهشت 1400

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا بر پیگیری مجموعه وزارت نیرو برای آبگیری اولیه سد نرماب مینودشت تاکید کرد و گفت: سد نرماب، بزرگ‌ترین و حساس‌ترین سد استان گلستان است و تلاش وزارت نیرو بر این است که بتواند تا پایان اردیبهشت 1400 این سد را به آبگیری اولیه برساند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "قاسم تقی زاده خامسی" امروز پنج‌شنبه در ادامه سفر به استان گلستان و بازدید از سد نرماب اظهار کرد: اعتبارات دولت محدود است و امید داریم با استفاده از توان بالای قرارگاه خاتم الانبیا این طرح مهم ملی را به مرحله اجرا برسانیم.
"سیدمحسن حسینی" مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان نیز در این بازدید، گزارشی از وضعیت سد نرماب ارایه کرد و گفت: سد نرماب در حال حاضر ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در بدنه سد دارد و با آبگیری اولیه می‌تواند سیلاب رودخانه‌های نرماب و چهل‌چای را کنترل کند.
وی افزود: این سد بزرگ در صورت افتتاح، آب شرب ۵۵۰ هزار نفر از مردم شرق استان و همچنین بخشی از آب صنعت وکشاورزی استان را تامین می‌کند.
http://news.moe.gov.ir/News-List/57710

 

با حضور معاون وزیر نیرو در هفته بیست و پنجم پویش #هرهفته_الف_ب _ایران؛

2 پروژه صنعت آب استان گلستان افتتاح شد/ بهره‌برداری از پروژه‌های آبی استان با اعتبار بیش از 80 میلیارد تومان

دو پروژه صنعت آب استان گلستان با اعتبار 80.3 میلیارد تومان در قالب هفته بیست و پنجم پویش #هرهفته_الف_ب _ایران با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا افتتاح شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "قاسم تقی‌زاده خامسی" معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا عصر امروز پنجشنبه در سفر به استان گلستان، پروژه "ساماندهی، دیواره سازی، احداث سیلاب‌بر و لایروبی رودخانه‌ها و بازسازی شبکه سنجش هیدرومتری" را طی 65 قرارداد با هدف اجرای 200 کیلومتر عملیات لایروبی و ساماندهی و تثبیت بستر و کاهش اثرات ناشی از سیل به بهره‌برداری رساند.
بر اساس این گزارش، همچنین پروژه "مرمت ایستگاه‌های پمپاژ، سردهنه‌های تامین آب کشاورزی، تاسیسات آبی و بازسازی شبکه سنجش هیدرومتری" با مرمت و بازسازی 13 ایستگاه سنجش آب‌های سطحی و تعداد 60 قرارداد با هدف مرمت و بازسازی تاسیسات سد، افزایش راندمان شبکه های آبیاری و زهکشی، کنترل ذخایر آبی و ارتقا سیستم سنجش آب‌های سطحی در راستای بهبود مدیریت منابع آب استان گلستان افتتاح شد.
این گزارش می‌افزاید، عملیات اجرایی این دو پروژه که توسط شرکت آب منطقه‌ای گلستان در سال گذشته آغاز شده بود، امروز به بهره‌برداری رسید.
http://news.moe.gov.ir/News-List/57677

 

مدیرعامل آب و فاضلاب گلستان خبر داد:

افتتاح 2 پروژه مهم آب و فاضلاب استان گلستان تا پایان سال جاری

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان، از افتتاح دو پروژه آب و فاضلاب استان با سرمایه‌گذاری 75 میلیارد تومان طی هفته اول آذر ماه و پایان سال جاری در قالب پویش #هرهفته_الف_ب _ایران خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "بهزاد هرمزی" در آئین کلنگ‌زنی پروژه‌های آبرسانی استان گلستان که در قالب هفته بیست و پنجم پویش #هرهفته_الف_ب _ایران با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا انجام شد، افزود: با هدف ارتقای سطح بهداشت عمومی، حفظ محیط زیست و حفاظت از منابع محدود آب، عملیات اجرایی 30 کیلومتر خطوط انتقال آب شرب 9 روستای شهرستان آزادشهر، اجرای 29.5 کیلومتر شبکه توزیع آب شرب 12 روستای شهرستان آزادشهر و رامیان‌، احداث 2 باب مخزن در دو روستای تورنگ تپه و حاجی بیک گرگان، سه هزار و ۲۰ فقره استاندارد‌سازی و نصب انشعاب 11 روستا‌، حفر سه حلقه چاه آب برای پنج روستا و عملیات حصار کشی مخزن روستای دنگلان گرگان به طول 140 متر در این پویش کلنگ‌زنی شد.
هرمزی در ادامه، احداث ایستگاه پمپاژ فاضلاب شهرستان آزادشهر را از دیگر پروژه‌ها برشمرد و اظهار داشت: این پروژه به طول 650 متر مکعب در ساعت جهت جلوگیری از مشکلات در خطوط شبکه فاضلاب و حفظ محیط زیست اجرایی شد.
هرمزی در پایان یادآور شد: در هفته اول آذر ماه و پایان سال جاری دو پروژه قابل افتتاح در پویش خواهیم داشت که با سرمایه‌گذاری 75 میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهند رسید.

http://news.moe.gov.ir/News-List/57711