استان های همدان- کرمانشاه- گیلان- فارس- آذربایجان شرقی

پویش-43-2.jpg


با حضور وزیر نیرو و در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛
20 پروژه صنعت آب و برق در 6 استان کشور فردا افتتاح می‌شود/ برق‌رسانی به 83 روستا در 17 استان
20 پروژه صنعت آب و برق در 6 استان کشور با سرمایه‌گذاری 580.3 میلیارد تومان فردا سه‌شنبه با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو و در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری می‌رسد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، از 20 پروژه آماده افتتاح 6 پروژه در استان کرمانشاه، 4 پروژه در استان گیلان، 6 پروژه در دو استان آذربایجان شرقی و فارس، دو پروژه در استان بوشهر، یک پروژه در همدان و یک پروژه برق‌رسانی روستایی در 17 استان کشور قرار دارد.
بر این اساس، 6 پروژه صنعت آب و برق استان کرمانشاه شامل تصفیه‌خانه فاضلاب هرسین، احداث و توسعه سه پست، 4.6 کیلومتر خطوط انتقال و فوق توزیع و یک نیروگاه مقیاس کوچک 8.6 مگاواتی با هدف افزایش قابلیت اطمینان شبکه، کاهش تلفات انرژی، بهبود تغذیه پست فوق توزیع، جبران افت ولتاژ شبکه و تامین برق مشترکان جدید افتتاح خواهد شد.
همچنین در استان گیلان 4 پروژه برقی شامل افزایش ظرفیت دو پست "لشت‌نشا" و "لوشان"، توسعه پست "تره‌طول تالش" و احداث پست سیار "تولمات" با اعتبار 61 میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.
در استان آذربایجان‌شرقی اما سه پروژه صنعت برق شامل افزایش ظرفیت پست‌های "مرند1"، "فارفارمرند" و "گلستان" با سرمایه‌گذاری 36.5 میلیارد تومان و در استان فارس نیز دو پروژه افزایش ظرفیت برق در "داراب‌گرد" و "درودزن" و یک نیروگاه مقیاس کوچک 1.9 مگاواتی در مجموع با اعتبار 39.1 میلیارد تومان فردا افتتاح می‌شود.
این گزارش می‌افزاید، دو پروژه توسعه برق هم در استان بوشهر شامل توسعه پست بوشهر2 و توسعه کلیدخانه پست رودحله با هدف تامین برق و افزایش پایداری شبکه، کاهش خاموشی‌ها، تقویت شبکه و تامین برق مشترکان جدید به بهره‌برداری خواهد رسید.
در استان همدان نیز یک پروژه آبی شامل فاز اول طرح آبرسانی به ملایر از سد کلان با اجرای 38 کیلومتر خط انتقال و قابلیت تامین آب سالم و پایدار برای بیش از 170 هزار نفر با اعتبار 132 میلیارد تومان فردا افتتاح می‌شود.
این گزارش حاکی است، در آخرین پروژه ایستگاه چهل و سوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، 83 روستای 17 استان‌ کشور شامل اصفهان، آذربایجان‌شرقی و غربی، بوشهر، جنوب کرمان، خوزستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، هرمزگان و یزد برق‌رسانی می‌شود.
http://news.moe.gov.ir/News-List/61337

با حضور وزیر نیرو در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

فاز اول طرح آبرسانی به ملایر از سد کلان در استان همدان به بهره‌برداری رسید/ تامین آب بهداشتی و پایدار 170 هزار نفر
فاز اول طرح آبرسانی به ملایر از سد کلان در استان همدان با اعتبار 132 میلیارد تومان با حضور وزیر نیرو از طریق ویدئو کنفرانس و در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، صبح امروز "رضا اردکانیان" فاز اول طرح آبرسانی به ملایر از سد کلان را که با احداث تصفیه‌خانه آب به ظرفیت 380 لیتر بر ثانیه، آبگیر و ایستگاه پمپاژ آب ورودی به تصفیه‌خانه با ظرفیت 600 لیتر بر ثانیه و اجرای خط انتقال به طول 38 کیلومتر تکمیل شده، به بهره‌برداری رساند.
بر این اساس، این پروژه آب شرب بهداشتی و پایدار را برای جمعیتی بالغ بر 170 هزار نفر تامین می‌کند.
اعتبار این طرح آبرسانی 132 میلیارد تومان بوده که 80 میلیارد تومان آن مربوط به بخش خصوصی و 52 میلیارد تومان آن مربوط به بودجه عمومی است.
http://news.moe.gov.ir/News-List/61350

در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

6 پروژه صنعت برق در استان‌های فارس و بوشهر افتتاح شد/ بهره‌برداری از نیروگاه مقیاس کوچک 1.9 مگاواتی مرودشت
6 پروژه صنعت برق در دو استان فارس و بوشهر با سرمایه‌گذاری 65.1 میلیارد تومان با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو و در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" صبح امروز سه‌شنبه 6 پروژه صنعت برق در پنج شهرستان بوشهر، رودحله، مرودشت، داراب و درودزن را با اعتبار 65.1 میلیارد تومان افتتاح کرد.
همچنین پروژه‌های "توسعه پست 230 کیلوولت بوشهر2" و "توسعه کلیدخانه پست رودحله" با اعتبار 26 میلیارد تومان در دو شهرستان بوشهر و رودحله به بهره‌برداری رسید.
بر این اساس، دو پروژه افزایش ظرفیت برق از 15 به 40 مگاولت آمپر در دو شهرستان داراب و درودزن با سرمایه‌گذاری 26 میلیارد تومان افتتاح شد.
نیروگاه مقیاس کوچک 1.9 مگاواتی در شهرستان مرودشت هم با اعتبار 13.1 میلیارد تومان در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسید.
این 6 پروژه برقی با هدف تامین برق و افزایش پایداری شبکه، کاهش خاموشی‌ها، تقویت شبکه و تامین برق مشترکان جدید افتتاح شد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/61348

در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

4 پروژه برقی در استان گیلان به‌بهره‌برداری رسید
چهار پروژه برقی در استان گیلان با اعتبار 61 میلیارد تومان در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران و با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، صبح امروز "رضا اردکانیان" چهار پروژه برقی در چهار شهرستان لشت نشا، لوشان، تولم شهر و تالش در استان گیلان را با اعتبار 61 میلیارد تومان به بهره‌برداری رساند.
بر این اساس، پروژه‌های تامین و توسعه برق شامل "افزایش ظرفیت پست 63.20 کیلوولت لشت نشا"، "افزایش ظرفیت پست 63.20 کیلوولت لوشان"، "پست سیار 63.20 کیلوولت تولمات" با ظرفیت 15 مگاولت آمپر و"توسعه پست سیار 230.63 کیلوولت تره طول تالش" با ظرفیت 125 مگاولت آمپر افتتاح شد.
این گزارش می‌افزاید، این پروژه‌ها با هدف تامین برق، افزایش پایداری شبکه، کاهش خاموشی‌ها، تقویت شبکه و تامین برق مشترکان جدید به بهره‌برداری رسید.
http://news.moe.gov.ir/News-List/61347

در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

6 پروژه صنعت آب و برق در استان کرمانشاه به بهره‌برداری رسید
6 پروژه صنعت آب و برق در استان کرمانشاه با اعتبار 255.8 میلیارد تومان در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران و با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، صبح امروز "رضا اردکانیان" 6 پروژه صنعت آب و برق در چهار شهرستان هرسین، کرمانشاه، اسلام‌آبادغرب و سنقر در استان کرمانشاه را با اعتبار 255.8 میلیارد تومان به بهره‌برداری رساند.
بر این اساس، پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب هرسین با ظرفیت 13 هزار و 500 مترمکعب در شبانه‌روز و فرآیند تصفیه‌ لجن فعال هوادهی ممتد برای ایجاد پساب تصفیه شده به میزان هشت هزار مترمکعب در شبانه‌روز و تحت پوشش قراردادن 110 هزار نفر افتتاح شد.
همچنین پنج پروژه تامین و توسعه برق شامل "پست 230.63 کیلوولت شاهد"، "پست کمپکت 63.20 کیلوولت حمیل"، "توسعه پست 63.20 کیلوولت"، "نیروگاه مقیاس کوچک 8.6 مگاواتی شرکت سفالینه حصاردنا" و "خطوط انتقال و فوق توزیع 230 و 63 کیلوولت پست 230.63 کیلوولت" به بهره‌برداری رسید.
این گزارش می‌افزاید، پروژه‌های برقی پیش‌گفته با هدف افزایش قابلیت اطمینان شبکه، کاهش تلفات انرژی، بهبود تغذیه پست فوق توزیع، جبران افت ولتاژ شبکه و تامین برق مشترکان جدید افتتاح شده است.
http://news.moe.gov.ir/News-List/61346

در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

83 روستا در 17 استان کشور برق‌رسانی شد/ بهره‌مندی 1268 خانوار از نعمت برق
83 روستا در 17 استان کشور با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران برق‌رسانی شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، صبح امروز "رضا اردکانیان" پروژه برق‌رسانی به 83 روستا در 17 استان اصفهان، آذربایجان‌شرقی و غربی، بوشهر، جنوب کرمان، خوزستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، هرمزگان و یزد را به بهره‌برداری رساند.
بر این اساس، این پروژه با اعتباری بالغ بر 29.9 میلیارد تومان بیش از یک هزار و 268 خانوار از جمعیت روستایی کشور را تحت پوشش قرار می‌دهد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/61345

در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

3 پروژه صنعت برق در استان آذربایجان‌شرقی افتتاح شد
سه پروژه صنعت برق در استان آذربایجان‌شرقی با سرمایه‌گذاری 36.5 میلیارد تومان با حضور وزیر نیرو از طریق ویدئو کنفرانس و در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" صبح امروز سه پروژه افزایش ظرفیت پست در دو شهرستان تبریز و مرند با سرمایه‌گذاری 36.5 میلیارد تومان را به بهره‌برداری رساند.
بر این اساس، پروژه‌ "افزایش ظرفیت پست مرند 1" با تعويض یک دستگاه از ترانسفورماتورهای دمونتاژ شده از پست سعید آباد به ظرفیت 40 مگاولت آمپر با ترانس یک پست مرند 1 به ظرفیت 25 مگاولت آمپر، "افزایش ظرفیت پست 132.20 کیلوولت فارفارمرند" با نصب و راه اندازی ترانس 25 مگاولت آمپر دمونتاژ شده از پست مرند 1 و "افزایش ظرفیت پست 132 کیلوولت گلستان" در استان آذربایجان‌شرقی افتتاح شد.
این گزارش می‌افزاید، این پروژه‌ها با هدف تامین برق، افزایش پایداری شبکه، کاهش خاموشی‌ها، تقویت شبکه و تامین برق مشترکان جدید به بهره‌برداری رسید.
http://news.moe.gov.ir/News-List/61349
 
در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛
20 پروژه صنعت آب و برق با اعتبار 580.3 میلیارد تومان در 6 استان کشور افتتاح شد/ برق‌رسانی به 83 روستای کشور
20 پروژه صنعت آب و برق در 6 استان کشور با سرمایه‌گذاری 580.3 میلیارد تومان با حضور وزیر نیرو و در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" صبح امروز سه‌شنبه دستور افتتاح 20 پروژه صنعت آب و برق در 6 استان کشور را صادر کرد. از 20 پروژه افتتاح شده 6 پروژه در استان کرمانشاه، 4 پروژه در استان گیلان، 6 پروژه در دو استان آذربایجان شرقی و فارس، دو پروژه در استان بوشهر، یک پروژه در همدان و یک پروژه برق‌رسانی روستایی در 17 استان کشور قرار دارد.
بر این اساس، 6 پروژه صنعت آب و برق استان کرمانشاه شامل تصفیه‌خانه فاضلاب هرسین، احداث و توسعه سه پست، 4.6 کیلومتر خطوط انتقال و فوق توزیع و یک نیروگاه مقیاس کوچک 8.6 مگاواتی با هدف افزایش قابلیت اطمینان شبکه، کاهش تلفات انرژی، بهبود تغذیه پست فوق توزیع، جبران افت ولتاژ شبکه و تامین برق مشترکان جدید افتتاح شد.
همچنین در استان گیلان 4 پروژه برقی شامل افزایش ظرفیت دو پست "لشت‌نشا" و "لوشان"، توسعه پست "تره‌طول تالش" و احداث پست سیار "تولمات" با اعتبار 61 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
در استان آذربایجان‌شرقی نیز سه پروژه صنعت برق شامل افزایش ظرفیت پست‌های "مرند1"، "فارفارمرند" و "گلستان" با سرمایه‌گذاری 36.5 میلیارد تومان و در استان فارس اما دو پروژه افزایش ظرفیت برق در "داراب‌گرد" و "درودزن" و یک نیروگاه مقیاس کوچک 1.9 مگاواتی در مجموع با اعتبار 39.1 میلیارد تومان افتتاح شد.
این گزارش می‌افزاید، دو پروژه توسعه برق هم در استان بوشهر شامل توسعه پست بوشهر2 و توسعه کلیدخانه پست رودحله با هدف تامین برق و افزایش پایداری شبکه، کاهش خاموشی‌ها، تقویت شبکه و تامین برق مشترکان جدید به بهره‌برداری رسید.
در استان همدان نیز یک پروژه آبی شامل فاز اول طرح آبرسانی به ملایر از سد کلان با اجرای 38 کیلومتر خط انتقال و قابلیت تامین آب سالم و پایدار برای بیش از 170 هزار نفر با اعتبار 132 میلیارد تومان افتتاح شد.
همچنین با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو 83 روستا در 17 استان‌ کشور شامل اصفهان، آذربایجان‌شرقی و غربی، بوشهر، جنوب کرمان، خوزستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، هرمزگان و یزد برق‌رسانی شد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/61344
 
وزیر نیرو در آئین افتتاح طرح‌های هفته چهل و سوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران:

291 پروژه آب و برق با سرمایه‌گذاری ۶۶ هزار میلیارد تومان تاکنون به بهره‌برداری رسیده است/ هیچ حرکت غیرقانونی در موضوع صدور سند برای تالاب‌های کشور صورت نگرفته است
وزیر نیرو گفت: تاکنون در قالب چهل و سه هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران ۲۹۱ پروژه مهم را با سرمایه‌گذاری ۶۶ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری رسانده‌ایم.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" در آئین بهرهبرداری از 20 پروژه صنعت آب و برق در 6 استان کشور ضمن قدردانی از تمامی دست اندرکاران پویش#هرهفته_الف_ب_ایران و دستگاه‌های مسئول با اشاره به پروژه‌های افتتاح شده، اظهار کرد: امروز با احتساب این پروژه‌های افتتاح شده، در مجموع ۲۹۱ پروژه مهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران را با سرمایه‌گذاری ۶۶ هزار میلیارد تومان به اتمام رساندیم که در مدار بهره‌برداری بوده و ان‌شاءالله تا پایان سال این مسیر ادامه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: در یکی از روزهای باقی‌مانده از سال همزمان با افتتاح طرح‌هایی که برای آن روز در نظر گرفته شده مراسم اختتامیه برای پویش در سال ۹۹ همچون سال قبل برگزار خواهیم کرد که ان‌شاءالله این قطار در این مسیر تداوم خواهد داشت تا در سال ۱۴۰۰ و به‌ویژه در ایام باقیمانده از زمان فعالیت دولت دوازدهم به نحو شایسته‌تری انجام وظیفه صورت بگیرد.
وزیر نیرو با اشاره به بررسی لایحه بودجه 1400 خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم با تلاشی که این روزها در نهایی کردن لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مجلس شورای اسلامی در جریان است ما و همه همکاران چه در سازمان دولت و چه در بخش غیردولتی، قانونی را تحت عنوان بودجه ۱۴۰۰ در اختیار داشته باشیم تا بر اساس آن، اختیار خدمتگزاری وسیع‌تر و سهل‌تر در عرصه آب و برق طی سال‌های آینده پیدا کنیم.
وی تصریح کرد: ما در صنعت آب و برق در دولت تدبیر و امید حدود ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو از منابع ارزی غیر بودجه عمومی و بیش از ۶۵ هزار میلیارد تومان هم از منابع ریالی غیر از بودجه عمومی به طرق مختلف توانستیم جذب کنیم. این دستاورد بزرگی است که امروز صنعت آب و برق کشور به آن اتکا دارد.
 هیچ حرکت غیرقانونی در موضوع صدور سند برای تالاب‌های کشور صورت نگرفته است
اردکانیان در ادامه جلسه در گفت‌و‌گو با خبرنگاران با اشاره به صدور سند برای تالاب‌های کشور یادآور شد: دولت و حاکمیت بر انفال مالکیت داشته که مراجع قضایی و سازمان ثبت اسناد کشور به عنوان دستگاه‌های مسئول در این رابطه به نمایندگی از دولت این مالکیت را احراز می‌کنند.
وی با بیان اینکه هیچ حرکت غیرقانونی درخصوص تالاب‌ها صورت نگرفته و نخواهد گرفت، تاکید کرد: بنده در هر عرصه‌ دیگری مرتبط با مسئولیتم این اطمینان ۱۰۰ درصدی را می‌دهم که ما تابع قانون هستیم و به وظایف قانونی خود عمل می‌کنیم.
وزیر نیرو ادامه داد: سیل وسیع بهار ۹۸ از جمله موجب شد که موضوع اعمال حاکمیت بر بستر و حریم رودخانه‌ها به طور جدی‌تری دنبال شود و دستگاه قضایی به درستی در مقاطع مختلفی از دولت و وزارت نیرو خواستند که موضوع حفظ حریم و بستر رودخانه‌ها را به حکم قانون به شکلی جدی دنبال کنند تا از ساخت و سازهای غیرقانونی جلوگیری شود.
به گفته این مقام مسئول حرکت‌های در حال انجام، در راستای صیانت و حفاظت از اموال عمومی است.
 سیاست وزارت نیرو حمایت از توسعه آب شیرین‌کن‌هاست
اردکانیان با اشاره به موضوع توسعه آب شیرین‌کن‌ها اظهار کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه وظیفه داریم که بخش مهمی از نیازهای آب کشور را به‌ویژه در مناطق ساحلی، از طریق شیرین‌کردن آب دریا تدارک ببینیم و این کار هم در حال اجرا بوده که اخیره هم گزارش خوب و مثبتی در یکی از کمیسیون‌های مجلس به همین مناسبت ارائه شد.
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: در استان‌های مناطق ساحلی به‌ویژه بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان حجمی از نیاز‌های آب شرب و بهداشت مردم توسط آب شیرین‌کن‌ها تدارک دیده می‌شود.
http://news.moe.gov.ir/News-List/61371