افتتاح طرح های آبرسانی به 256 روستا در 9 استان

800.jpg


با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو و در هفته چهل و دوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

طرح‌های آبرسانی به ۲۵۶ روستا فردا افتتاح می‌شود/ سرمایه‌گذاری 340 میلیارد تومان در ۹ استان کشور

طرح‌های آبرسانی به ۲۵۶ روستا در ۹ استان کشور با سرمایه‌گذاری ۳۳۹.۸ میلیارد تومان، فردا در قالب چهل و دومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح می‌شود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" وزیر نیرو، روز سه‌شنبه ۲۵۶ طرح‌ آبرسانی روستایی را در ۹ استان آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، یزد، ایلام، فارس و قزوین از طریق ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری می‌رساند.
بر اساس این گزارش، این طرح‌ها با اجرای ۴۴۲ کیلومتر خط انتقال، ۶۰۵ کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه، ۲۰ هزار و ۷۰ مترمکعب مخازن ذخیره و با سرمایه‌گذاری ۳۳۹.۸ میلیارد تومان، جمعیتی بالغ بر ۱۷۲ هزار و ۲۰۶ نفر از هموطنان روستایی را تحت پوشش آب سالم و پایدار قرار می‌دهد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/61141

در هفته چهل و دوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

طرح‌های آبرسانی به ۲۵۶ روستا در ۹ استان کشور به بهره‌برداری رسید/ بهره‌مندی بیش از 172 هزار نفر جمعیت روستایی از آب سالم و پایدار

طرح‌های آبرسانی به 256 روستا در 9 استان کشور با سرمایه‌گذاری 339.8 میلیارد تومان، با دستور وزیر نیرو و در قالب چهل و دومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" وزیر نیرو، صبح امروز سه‌شنبه 256 طرح‌ آبرسانی روستایی را در 9 استان کشور از طریق ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رساند.
این 256 طرح‌ آبرسانی در 39 روستای آذربایجان‌شرقی، 26 روستای آذربایجان‌غربی، 11 روستای اردبیل، 57 روستای هرمزگان، 12 روستای چهارمحال و بختیاری، 25 روستای یزد، 13 روستای ایلام، 41 روستای فارس و 32 روستای استان قزوین افتتاح شد.
بر اساس این گزارش، این طرح‌ها با اجرای 442 کیلومتر خط انتقال، 605 کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه، 516 لیتر بر ثانیه ظرفیت تامین آب و 20 هزار و 70 مترمکعب مخازن ذخیره، جمعیتی بالغ بر 47 هزار و 164 خانوار معادل 172 هزار و 206 نفر از هموطنان روستایی را تحت پوشش آب سالم و پایدار قرار می‌دهد.
این گزارش حاکی است، برای بهره‌برداری از این طرح‌ها که از سال 96 شروع شده 339.8 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده که 262.9 میلیارد تومان از این اعتبار از طریق صندوق توسعه ملی، 15.1 میلیارد تومان از طریق بخش خصوصی و 61.8 میلیارد تومان نیز از محل بودجه عمومی تامین شده است.
http://news.moe.gov.ir/News-List/61154

با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو در قالب هفته چهل و دوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

پروژه آبرسانی به 25 روستای استان یزد به بهره‌برداری رسید

پروژه بزرگ آبرسانی به 25 روستای استان یزد با اعتباری بالغ بر 22 میلیارد و 704 میلیون تومان با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو در قالب چهل و دومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسید.


به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با بهره برداری از این پروژه دو هزار و 438 خانوار با جمعیت هشت هزار و 72 نفر از آب شرب و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.
اجرا و بهره‌برداری از این پروژه بزرگ با هدف بهره‌مندی روستاها از آب سالم، بهداشتی و پایدار، توزیع عادلانه آب در سطح روستاها، پیشگیری از اثرات بحران خشکسالی، جلوگیری از مهاجرت روستائیان، توسعه زیرساخت‌ها و اشتغال منطقه صورت گرفته است.
در راستای  این طرح 25 روستا در شهرستان‌هاي اردکان، میبد، اشکذر، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز تحت پوشش شبکه آب پایدار قرار گرفتند.
این پروژه با لوله گذاری خطوط انتقال به طول 34 هزار و 800 متر و اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب به طول 13 هزار و 557 متر به بهره برداری رسید.
با بهره برداری از پروژه مذکور، روستاهای تقویه-زربند- پناه کوه- شرب العین، رباط پشت بادام- سنگرد، چاه الهیه- قطرم- چاه شهید بهشتی- چاه شهدا، زارکوییه - پرک - سنجدک - بویی آباد، فضل آباد، چالمه - چاه ابوالفضل - چاهک – بختیاری- حسن آباد – خوانسار، هفتهر – سورك، حاجی باقری- طباف و سید آباد از نعمت آب سالم و بهداشتی برخوردار شدند.
در حال حاضر آب شرب و بهداشت روستاهای استان یزد از طریق منابع آبی زیرزمینی و بخش محدودی از آب انتقالی تامین می‌شود كه به علت فقر کمی و کیفی منابع آب زیرزمینی موجود بالغ بر 250 روستای استان از طریق تانکر سیار آبرسانی می‌شود.
http://news.moe.gov.ir/News-List/61160

در هفته چهل و دوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

39 پروژه آبرسانی روستایی در آذربایجان شرقی به بهره‌برداری رسید

39 طرح آبرسانی به روستاهای استان آذربایجان شرقی در قالب هفته چهل و دوم پویش#هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، 256 طرح آبرسانی روستایی در 9 استان در قالب هفته چهل و دوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران همزمان با حضور وزیر نیرو به‌صورت همزمان از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
در این راستا در استان آذربایجان شرقی 39 طرح آبرسانی روستایی با سرمایه گذاری از صندوق ملی به مبلغ 407 هزار میلیون ریال افتتاح شد.
محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت افتتاح طرح‌های به اتمام رسیده، گفت: خوشبختانه کارهای بزرگی در حوزه برق و آب در این استان به انجام رسیده است که با در نظر گرفتن تعداد 1490 روستای تحت پوشش آبفای استان می‌توان به جرأت گفت که 89 درصد جمعیت روستایی زیرپوشش شرکت آب و فاضلاب استان است که امیدواریم با این جدیت و کوشش و از این قبیل اقدامات شاهد شکوفایی هر چه بهتر مناطق روستایی استان باشیم.
علیرضا ایمانلو مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی هم گفت: در این طرح 4050 خانوار با جمعیت تحت پوشش 13667 نفر از نعمت آب شرب بهداشتی بهره‌مند خواهند شد.
برای بهره‌برداری از این طرح‌ها حفر و تجهیز 8 حلقه چاه با آبدهی 70 لیتر در ثانیه، احداث مخزن زمینی به حجم 5100 متر مکعب، اجرای خط انتقال آب به طول 68 کیلومتر، اصلاح شبکه آبرسانی به طول 53 کیلومتر، احداث تصفیه‌خانه آب با ظرفیت 28 لیتر برثانیه در شبانه روز انجام شده است.
http://news.moe.gov.ir/News-List/61161

مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور خبر داد:

آبرساني به بيش از 8.5 ميليون نفر جمعيت روستایی از ابتداي دولت يازدهم تاكنون/ برخورداري تعداد زيادي از روستاهاي كشور با يكپارچگي شركت‌هاي آب و فاضلاب شهري و روستايي

مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور گفت: از ابتداي فعاليت دولت يازدهم تاكنون به 11 هزار و 763 روستا با جمعيتي بيش از 8.5 ميليون نفر آبرساني انجام شده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «حميدرضا جانباز» روز سه‌شنبه در آئین آبرسانی به ۲۵۶ روستا در ۹ استان کشور که با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو و در هفته چهل و دوم پويش #هرهفته_الف_ب_ايران برگزار شد، اظهار داشت: با بهره‌برداري از پروژه‌هاي امروز ظرفيت تامين آب حدود 516 ليتر بر ثانيه افزايش مي‌يابد.
وي همچنين از بهره‌برداري تعداد زيادي مخازن ذخيره آب به حجم 20 هزار متر مكعب و 1047 كيلومتر لوله‌گذاري در اين پروژه‌ها خبر داد و گفت: با بهره‌برداري پروژه‌هاي امروز، آب شرب پايدار براي جمعيتي بيش  از 172 هزار نفر در سطح 256 روستاي كشور فراهم مي‌شود.
جانباز هزينه اجراي پروژه‌هاي آبرساني هفته چهل و دوم پويش را 340 ميليارد تومان اعلام كرد و اظهار داشت: برابر برنامه پويش امسال، هدف ما آبرساني به 1638 روستا با جمعيت 976 هزار نفر بود كه با بهره‌برداري پروژه‌هاي امروز تاكنون به 1245 روستا با جمعيت 822 هزار نفر آبرساني صورت گرفته است.
مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور ادامه داد: از ابتداي فعاليت دولت يازدهم تاكنون به 11 هزار و 763 روستا با جمعيتي بيش از 8.5 ميليون نفر آبرساني انجام شده است.
وي افزود: تعداد زيادي از روستاهاي كشور هم در جريان يكپارچگي شركت‌هاي آب و فاضلاب شهري و روستايي با اولويت روستاهايي كه در حاشيه شهرها قرار دارند، آبرساني و از اين ظرفيت استفاده شده است.
جانباز با بیان اینکه تا اواخر دولت دوازدهم هم برنامه‌ريزي مي‌كنيم به تعهداتي كه انجام شده برسيم، گفت: خبرهاي خوبي هم از مصوبات كميسيون تحقيق مجلس داريم كه با تصويب آنها، اين قطاري كه با سرعت مناسب در حال حركت است در سال 1400 هم ادامه خدمت خواهد داشت.
http://news.moe.gov.ir/News-List/61165

وزیر نیرو در هفته چهل و دوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران:

خدمت‌رساني به جمعیت روستایی و حفظ آنها در روستا، اولويت تمام سيستم‌هاي حكمراني است/ توجه به آب و برق روستایی برای استقرار عدالت اجتماعي/ آبرسانی به 1250 روستا از ابتداي امسال تاكنون

وزير نيرو با اشاره به اهميت آبرساني روستايي گفت: جمعيت روستايي در سراسر جهان جمعيتي مولد است و خدمت‌رساني به اين جمعيت و حفظ آنها در روستاها يكي از اولويت‌هاي تمام سيستم‌هاي حكمراني است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردكانيان» روز سه‌شنبه در آئین آبرسانی به ۲۵۶ روستا در ۹ استان کشور که به صورت ويدئوكنفرانسي و در هفته چهل و دوم پويش #هرهفته_الف_ب_ايران برگزار شد، اظهار داشت: در اين خدمت‌رساني كه دامنه وسيعي دارد، جايگاه و نقش آب و اين كه آب كافي، سالم و پايدار در اختيار ساکنان روستاها قرار گيرد، بسيار حائز اهميت است.
وي ادامه داد: تعداد قابل توجهي از روستاهاي ما ساليان سال اصلا شناخته شده نبود؛ مانند مناطق بكري كه بر اثر حادثه و تصادفي كشف مي‌شد به جامعه معرفي مي‌شدند. با پيروزي انقلاب اسلامي توجه به اين گروه از جامعه براي استقلال كشور در اولويت قرار گرفت.
اردكانيان گفت: استقلال كشور از جمله به موضوع خودكفايي در تامين منابع غذايي وابسته و استقرار عدالت اجتماعي مهم بود؛ بنابراين موضوع روستاها در اولويت قرار گرفت. جهاد سازندگي روستاها شكل و در بخش‌هاي مختلف كارهايي انجام گرفت.
وي با اشاره به اين كه تا پيش از دولت يازدهم كمتر از يك ميليون جمعيت روستايي ما از شبكه آب سالم و پايدار برخوردار بودند، اظهار داشت: تا قبل از دولت تدبير و اميد، شبكه و تاسيسات آب در بيش از 33 هزار روستاي كشور با جمعيت افزون بر 20 ميليون نفر احداث شده بود، اما از اين مجموع تنها حدود 900 هزار نفر ساكن در 2600 روستا از آب شرب پايدار برخوردار بودند.
وزير نيرو اضافه كرد: با احتساب افتتاح طرح‌های افتتاح شده امروز، اكنون مجموع جمعيت برخوردار از شبكه آب سالم و پايدار به حدود 9 ميليون و 400 هزار نفر رسيده است؛ هر سال بيش از يك ميليون هموطن روستايي به اين شبكه وصل شدند و تعداد روستاهاي متصل به شبكه به بيش از 15 هزار روستا رسيده است.
اردكانيان گفت: تا نيمه سال آينده كه فعاليت دولت دوازدهم ادامه خواهد داشت،‌ جمعيت روستايي برخوردار از آب شرب سالم و پايدار به بيش از 10 ميليون نفر خواهد رسيد.
وي افزود: از ابتداي امسال تاكنون 1250 روستا با جمعيت 825 هزار نفر به شبكه آب شرب پايدار در روستاها وصل شدند.
وزير نيرو همچنين گفت: با احتساب پروژه‌هاي آبرساني روستايي كه در هفته چهل و دوم پويش #هرهفته_الف_ب_ايران به بهره‌برداري رسيد، در مجموع 246 پروژه بزرگ آب، برق و فاضلاب كه عمدتا ساخت و سازي است و تعدادي هم پروژه‌هاي ساز و كاري با سرمايه‌گذاري 65 هزار و 500 ميليارد تومان در چارچوب اين پويش وارد مدار شده و تعداد قابل توجهي پروژه‌ آماده ديگر داريم كه در هفته‌هاي پيش رو تا پايان سال در بخش‌هاي مختلف افتتاح خواهد شد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/61169

از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو و با حضور استاندار هرمزگان؛

طرح بزرگ آبرسانی به ۵۷ روستای هرمزگان بهره‌برداری شد/ بهره‌مندی ساکنان روستاهای استان از آب شرب پایدار به 80 درصد می‌رسد

طرح آبرسانی به 57 روستای هرمزگان، در مراسمی با حضور وزیر نیرو از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس و با حضور استاندار هرمزگان در چهل و دومین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در این مراسم که به صورت نمادین در روستای "گوربند" شهرستان میناب برگزار شد، اهالی 57 روستای واقع در شهرستان های حاجی آباد، بستک، رودان، جاسک، بندرلنگه، رودان، بندرعباس، میناب، خمیر و پارسیان از نعمت آب شرب پایدار بهره‌مند شدند.
"فریدون همتی" استاندار هرمزگان در مراسم بهره برداری از طرح بزرگ آبرسانی به ۵۷ روستا، با اشاره به اینکه آبرسانی به روستاهای هرمزگان به دلیل پراکندگی بسیار دشوار است، افزود: آبرسانی به برخی از مناطق استان از جمله بشاگرد شرایط سختی دارد، اما با تلاش‌های صورت گرفته، گام‌های خوبی در حوزه آبرسانی هرمزگان برداشته شده است.
وی افزود: استان هرمزگان تا پایان سال شاهد بهره برداری از پروژه‌های بزرگ آبرسانی خواهد بود که وضعیت آب مناطق مختلف شهری و روستایی را بهبود خواهد بخشید.
در ادامه این مراسم، "امین قصمی" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان با اشاره به اینکه هرمزگان در واپسین روزهای سال جاری شاهد بهره‌برداری از پروژه‌های شاخصی در حوزه آبرسانی خواهد بود، گفت: امروز شاهد بهره‌برداری یکی از این پروژه‌ها بودیم که توانست بیش از 11 هزار خانوار روستایی استان را در یک وضعیت مناسب آبرسانی قرار دهد.
وی افزود: براي اجراي این طرح آبرسانی، در مجموع يک‌هزار و 746 ميليارد ريال هزينه شده است.
به گفته وی، آبرسانی به 57 روستای هرمزگان در قالب 13 مجتمع آبرسانی صورت گرفته و جمعیتی بالغ بر 42 هزار و 79 نفر از نعمت آب پایدار بهره‌مند شدند.
وی با اشاره به جزئیات این طرح گفت: برای آبرسانی به این روستاها، 111 کیلومتر خط انتقال، 305 کیلومتر توسعه و اصلاح شبکه، چهار ایستگاه پمپاژ، 15 باب مخزن، دو هزار و 920 متر شبکه برق و 14 حلقه چاه احداث شده است.
وی ابراز امیدواری کرد، تا پایان دولت تدبیر و امید میزان بهره‌مندی روستائیان هرمزگان از آب شرب پایدار به بالای ۸۰ درصد برسد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/61163

همزمان با هفته چهل و دوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران صورت گرفت؛

افتتاح ۳۲ پروژه تامین آب آشامیدنی روستایی در استان قزوین

همزمان با افتتاح ۲۵۶ پروژه تامین آب آشامیدنی روستایی در سطح ۹ استان کشور که در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران و با اعتبار حدود ۳۴۰ میلیارد تومان توسط وزیر نیرو صورت گرفت، در استان قزوین نیز ۳۲ پروژه افتتاح و مورد بهره برداری رسمی قرار گرفت.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین در این مراسم که به دلیل شیوع کرونا به صورت ویدئو کنفرانس و از راه دور برگزار شده بود، در محل پروژه منتخب روستای سیاهپوش منطقه طارم افزود: برای این پروژه‌ها ۱۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون اعتبار تخصیص داده شده است.
داراب بیرنوندی اضافه کرد: این طرح‌ها شامل چهار مجتمع و هشت پروژه تک روستایی بوده و با بهره برداری از این ۳۲ پروژه ۸۳ لیتر بر ثانیه آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برای ۱۹ هزار نفر از اهالی این ۳۲ روستا تامین می‌شود.
وی همچنین تصریح کرد: در قالب پروژه‌های یاد شده، عملیات عمرانی بزرگی انجام شده و برای آن سه هزار و ۸۷۰ مترمکعب مخزن، ۶۲ کیلومتر خط انتقال و ۶۸ کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی صورت گرفته است.
در ادامه مراسم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین نیز از مجموعه مهندسان شرکت آب و فاضلاب در اجرای پروژه‌های عمرانی و رفع محرومیت در شهرها و روستاهای استان تقدیر کرد.
علی فرخ زاد همچنین بر نقش و مشارکت عموم مردم در پیشبرد پروژه های پویش مذکور تاکید کرد و در ادامه خواستار اصلاح نگرش و عملکرد مردم در زمینه مصرف آب و حرکت به سمت سازگاری با وضعیت موجود و بهینه‌سازی آن شد.

http://news.moe.gov.ir/News-List/61186

12 پروژه آبرسانی روستایی در چهارمحال و بختیاری افتتاح شد

12 پروژه آبرسانی روستایی در استان چهارمحال و بختیاری با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "احمدرضا محمدی"، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان چهارمحال و بختیاری در مراسم افتتاح این پروژه‌ها که با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو و در هفته چهل و دوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران و در محل پروژه منتخب روستای بالد از توابع شهرستان اردل برگزار شد، گفت: برای این پروژه‌ها بیش از هشت میلیارد و ١٠٠ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.
وی اضافه کرد: این روستاها در سه مجتمع و پنج پروژه تک روستایی بوده و با بهره‌برداری از آنها ٨٧ لیتر بر ثانیه آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برای بیش از ٢٠ هزار نفر از اهالی این ١٢ روستا تامین می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان چهارمحال و بختیاری همچنین تصریح کرد: در قالب پروژه‌های یاد شده، احداث هزار و صد متر مکعب مخزن، اجرای هفت کیلومتر خط انتقال و ۴٠ کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی صورت گرفته است.
در ادامه مراسم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری نیز از مجموعه کارکنان شرکت آب و فاضلاب در اجرای پروژه‌های عمرانی و رفع محرومیت در شهرها و روستاهای استان تقدیر کرد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/61179