استان های البرز- چهارمحال و بختیاری- خراسان شمالی-لرستان-قزوین

800.jpg

با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو و در هفته چهل و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

24 پروژه ملی صنعت آب و برق با سرمایه‌گذاری 975 میلیارد تومان فردا افتتاح می‌شود/ 5 استان کشور میزبان چهل و یکمین ایستگاه پویش #هرهفته_الف_ب_ایران

فردا 24 پروژه بزرگ صنعت آب و برق با اعتبار 975 میلیارد تومان در 5 استان البرز، قزوین، لرستان، خراسان شمالی و چهارمحال و بختیاری با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو در قالب چهل و یکمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح می‌شود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، از 24 پروژه آماده افتتاح این هفته پویش، یک پروژه آبی در استان البرز، 6 پروژه برقی در استان چهارمحال بختیاری، 5 پروژه صنعت آب و برق در استان لرستان، 9 پروژه در استان قزوین و همچنین 4 پروژه آب و برق در خراسان شمالی به بهره‌برداری می‌رسد.
بر این اساس، فردا سه‌شنبه پروژه "تغذیه مصنوعی دشت هشتگرد و نظرآباد" در استان البرز با اعتبار 31 میلیارد تومان برای کنترل سیلاب رودخانه کردان، تغذیه سالانه آبخوان به میزان 12.5 میلیون مترمکعب و افزایش پایداری تامین آب شرب افتتاح می‌شود.
در استان چهارمحال بختیاری نیز با سرمایه‌گذاری 437.1 میلیارد تومان 5 پروژه برقی شامل 4 پروژه تامین و توسعه برق و یک پروژه برق‌رسانی به 4 روستا با تحت پوشش قرار دادن 41 خانوار برای تقویت شبکه فوق توزیع، تعدیل بار ترانسفورماتورهای موجود در پست، تامین برق مشترکان، تقویت شبکه فوق توزیع، تعدیل بار پست‌های مجاور و توسعه شبکه فوق توزیع افتتاح خواهد شد.
همچنین در استان‌های لرستان هم 5 پروژه صنعت آب و برق شامل 3 پروژه تامین، اصلاح و بهینه‌سازی برق با هدف زیبایی مبلمان شهری، کاهش خاموشی‌ها، افزایش ایمنی شبکه و بهبود ولتاژ شبکه، یک پروژه برق‌رسانی به 8 روستا با جمعیت 74 خانوار و یک پروژه آبرسانی به 38 روستا با جمعیت هزار و 970 خانوار به بهره‌برداری می‌رسد.
این گزارش می‌افزاید، 9 پروژه صنعت آب و برق در 5 شهرستان استان قزوین با سرمایه‌گذاری 93.1 میلیارد تومان شامل 4 پروژه تامین و توسعه برق با هدف جلب رضایت مردم منطقه و افزایش پایداری شبکه، دو نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی و 3 پروژه شبکه جمع‌آوری فاضلاب، تصفیه‌خانه فاضلاب و سامانه ارتقای کیفی آب شرب روستایی برای حفظ محیط زیست، ارتقای سطح بهداشت عمومی و استفاده مجدد از پساب افتتاح خواهد شد.
بر اساس این گزارش، در استان خراسان شمالی نیز 4 پروژه صنعت آب و برق شامل 3 پروژه صنعت آب و فاضلاب "احداث آبگیر موقت سد شیرین دره"، "آبرسانی به 32 روستا با جمعیت 4 هزار و 715 خانوار" و "توسعه شبکه توزیع آب شهر تیکانلو" و یک پروژه برق‌رسانی به 6 روستا با 51 خانوار در این استان با اعتبار 85.575 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/60943
 
در هفته چهل و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

9 پروژه صنعت آب و برق در استان قزوین افتتاح شد/ سرمایه‌گذاری 93 میلیارد تومانی وزارت نیرو در استان قزوین
9 پروژه صنعت آب و برق در استان قزوین با سرمایه‌گذاری 93.1 میلیارد تومان در هفته چهل و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، صبح امروز سه‌شنبه "رضا اردکانیان" چهار پروژه تامین و توسعه برق شامل "خط دو مداره 63 کیلوولت در ورودی پست جهان‌آباد برای ورود و خروج خط دشتابی - البرز 230 در این پست"، "افزایش ظرفیت ترانس‌های پست لیا 2"، "توسعه، احداث، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه و روشنایی معابر" و "اجرای 7 طرح فتوولتائیک مختص مشترکان" با ظرفیت 57 کیلووات را با هدف جلب رضایت مردم منطقه و افزایش پایداری شبکه، تقویت شبکه فوق توزیع، تعدیل بار ترانسفورماتورهای موجود در پست و تامین برق مشترکان افتتاح کرد.
همچنین دو نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی در دو شهرستان تاکستان و بویین زهرا با اعتبار 32 میلیارد تومان و 437 هزار و 184 مترمکعب صرفه‌جویی در مصرف آب طی یک سال به بهره‌برداری رسید.
بر این اساس، سه پروژه "شبکه جمع‌آوری و فاز اول تصفیه‌خانه فاضلاب روستای قشلاق"، "خط انتقال فاضلاب مینودر به محمودآباد نمونه" و "سامانه ارتقای کیفی آب شرب روستا شهیدآباد" در دو شهرستان آبیک و آوج با اعتباری بالغ بر 13.9 میلیارد تومان برای حفظ محیط زیست، ارتقای سطح بهداشت عمومی و استفاده مجدد از پساب افتتاح شد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/60961
 
با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو و در هفته چهل و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

5 پروژه صنعت برق استان چهارمحال و بختیاری با اعتبار 437 میلیارد تومان به‌ بهره‌برداری رسید/ برق‌رسانی به 4 روستای استان
5 پروژه صنعت برق با اعتبار 437 میلیارد تومان در استان چهارمحال بختیاری با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو و در هفته چهل و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران  به‌ بهره‌برداری رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، صبح امروز سه‌شنبه "رضا اردکانیان" چهار پروژه‌ تامین و توسعه برق شامل "افزایش ظرفیت پست 63 کیلوولت فرادنبه"، "پست 400 کیلوولت جهان بین"، "پست سیار دشتک و توسعه 63 کیلوولت فارسان" و "توسعه و بهینه‌سازی شبکه‌های توزیع" با اجرای 76 کیلومتر شبکه فشار متوسط، 22 کیلومتر شبکه فشار ضعیف مسی به کابل خودنگهدار و تعویض 7200 دستگاه کنتور تک‌فاز و سه فاز را افتتاح کرد.
همچنین در این استان، پروژه برق‌رسانی به چهار روستای دره گرم، تنگ هوئی، منصورآباد و کریم آباد خاکی با تحت پوشش قرار دادن 41 خانوار به بهره‌برداری رسید.
بر این اساس، این پروژه‌ها با هدف تقویت شبکه فوق توزیع، تعدیل بار ترانسفورماتورهای موجود در پست، تامین برق مشترکان، تقویت شبکه فوق توزیع، تعدیل بار پست‌های مجاور و توسعه شبکه فوق توزیع افتتاح شده است.
http://news.moe.gov.ir/News-List/60959
 
در هفته چهل و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

5 پروژه صنعت آب و برق در استان لرستان افتتاح شد/ بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به 38 روستای این استان
5 پروژه صنعت آب و برق در استان لرستان با سرمایه‌گذاری 328.5 میلیارد تومان با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو و در هفته چهل و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، صبح امروز سه‌شنبه "رضا اردکانیان" دو پروژه تامین، اصلاح و بهینه‌سازی شامل "افزایش ظرفیت پست پلدختر 2" و "پست سیار 230 کیلوولت بروجردی و خط تغذیه آن" را با ظرفیت 30 مگاولت آمپر به بهره‌برداری رساند.
همچنین پروژه ساز و کاری "تعویض کابل‌های فرسوده با کابل خودنگهدار" با اصلاح و بهینه‌سازی 5 هزار و 977 کیلومتر شبکه فشار ضعیف و تبدیل به کابل خودنگهدار افتتاح شد.
پروژه‌‍‌های صنعت برق این استان با سرمایه‌گذاری 302 میلیارد تومان برای زیبایی مبلمان شهری، کاهش خاموشی‌ها، افزایش ایمنی شبکه و بهبود ولتاژ شبکه به بهره‌برداری رسید.
همچنین پروژه برق‌رسانی به 8 روستای باغ میریک، احمدآباد، آب گزگ، گراوند، حسن آباد، گنجی، چشمه طلا، پل فقیر با تحت پوشش قرار دادن 74 خانوار با اعتبار 2.5 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
بر این اساس، پروژه آبرسانی به 38 روستا با اجرای 92 کیلومتر خط انتقال، دو هزار و 800 مترمکعب مخازن ذخیره، 132 لیتر بر ثانیه ایستگاه‌های پمپاژ و 93 لیتر بر ثانیه ظرفیت تامین آب با هدف تحت پوشش قرار دادن یک‌هزار و 970 خانوار شامل 6 هزار و 627 نفر افتتاح شد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/60960
 
با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو و در هفته چهل و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

پروژه "تغذیه مصنوعی دشت هشتگرد و نظرآباد" در استان البرز  افتتاح شد
پروژه "تغذیه مصنوعی دشت هشتگرد و نظرآباد" در استان البرز با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو و در هفته چهل و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، صبح امروز سه‌شنبه "رضا اردکانیان" پروژه "تغذیه مصنوعی دشت هشتگرد و نظرآباد" در استان البرز را که با اجرای 1.5 کیلومتر طول کانال انتقال، 10 مترمکعب بر ثانیه ظرفیت سازه آبگیر، تعداد 8 دستگاه دریچه هیدرومکانیکال و 15 هکتار مساحت حوضچه تغذیه با اعتبار 31 میلیارد تومان به بهره‌برداری رساند.
این پروژه با هدف کنترل سیلاب رودخانه کردان، تغذیه سالانه آبخوان به میزان 12.5 میلیون مترمکعب و افزایش پایداری تامین آب شرب منطقه افتتاح شد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/60958
 
در هفته چهل و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

4 پروژه صنعت آب و برق خراسان‌شمالی با اعتباری بالغ‌بر 85 میلیارد تومان افتتاح شد
وزیر نیرو در هفته چهل و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران 4 پروژه صنعت آب و برق در استان خراسان‌شمالی را با اعتبار 85.575 میلیارد تومان از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح کرد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، صبح امروز سه‌شنبه "رضا اردکانیان" پروژه "احداث آبگیر موقت سد شیرین دره" را با نصب چهار دستگاه پمپاژ شناور با ظرفیت 450 لیتر بر ثانیه و 2 هزار و 268 متر خط لوله فولادی با هدف بهبود شرایط کیفی آب شرب شهر بجنورد و روستاهای مسیر خط انتقال به بهره‌برداری رساند.
همچنین پروژه "آبرسانی به 32 روستا" که با اجرای 4.48 کیلومتر خط انتقال و 4 هزار و 50 مترمکعب مخزن ذخیره جمعیتی بالغ بر 4 هزار و 715 خانوار را تحت پوشش قرار می‌دهد، در قالب هفته چهل و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسید.
بر این اساس، پروژه "توسعه شبکه توزیع آب شهر تیکانلو" نیز با نصب پنج فقره انشعاب و اجرای لوله 110 به متراژ 520 متر، اجرای لوله 63 به متراژ 80 متر برای آبرسانی به 600 خانوار و جمعیت 2400 نفر در افق طرح افتتاح شد.
این گزارش می‌افزاید، پروژه برق‌رسانی به 6 روستای گنجدان، گمبردی، کربلایی حسینعلی، مشاع ابوذر، قسطی شاپورخان و مشاع شهید رمضانی نیز با تحت پوشش قرار دادن 51 خانوار به بهره‌برداری رسید.
http://news.moe.gov.ir/News-List/60962
 
با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو و در هفته چهل و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

​24 پروژه ملی صنعت آب و برق با سرمایه‌گذاری 975 میلیارد تومان در 5 استان افتتاح شد
24 پروژه بزرگ صنعت آب و برق با اعتبار 975 میلیارد تومان در استان‌های البرز، قزوین، لرستان، خراسان شمالی و چهارمحال بختیاری پیش از ظهر امروز با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو در قالب چهل و یکمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، از 24 پروژه افتتاح شده این هفته پویش، یک پروژه آبی در استان البرز، 6 پروژه برقی در استان چهارمحال و بختیاری، 5 پروژه صنعت آب و برق در استان لرستان، 9 پروژه در استان قزوین و همچنین 4 پروژه آب و برق در خراسان شمالی است.
بر این اساس، پیش از ظهر امروز سه‌شنبه پروژه "تغذیه مصنوعی دشت هشتگرد و نظرآباد" در استان البرز با اعتبار 31 میلیارد تومان برای کنترل سیلاب رودخانه کردان، تغذیه سالانه آبخوان به میزان 12.5 میلیون مترمکعب و افزایش پایداری تامین آب شرب افتتاح شد.
در استان چهارمحال بختیاری هم با سرمایه‌گذاری 437.1 میلیارد تومان، پنج پروژه برقی شامل چهار پروژه تامین و توسعه برق و یک پروژه برق‌رسانی به چهار روستا با تحت پوشش قرار دادن 41 خانوار برای تقویت شبکه فوق توزیع، تعدیل بار ترانسفورماتورهای موجود در پست، تامین برق مشترکان، تقویت شبکه فوق توزیع، تعدیل بار پست‌های مجاور و توسعه شبکه فوق توزیع افتتاح شد.
همچنین در استان‌ لرستان نیز پنج پروژه صنعت آب و برق شامل دو پروژه تامین برق، یک پروژه سازو کاری اصلاح و بهینه‌سازی برق با هدف زیبایی مبلمان شهری، کاهش خاموشی‌ها، افزایش ایمنی شبکه و بهبود ولتاژ شبکه، یک پروژه برق‌رسانی به هشت روستا با جمعیت 74 خانوار و یک پروژه آبرسانی به 38 روستا با جمعیت 1970 خانوار به بهره‌برداری رسید.
این گزارش می‌افزاید، 9 پروژه صنعت آب و برق در پنج شهرستان استان قزوین با سرمایه‌گذاری 93.1 میلیارد تومان شامل چهار پروژه تامین و توسعه برق با هدف جلب رضایت مردم منطقه و افزایش پایداری شبکه، دو نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی و سه پروژه شبکه جمع‌آوری فاضلاب، تصفیه‌خانه فاضلاب و سامانه ارتقای کیفی آب شرب روستایی برای حفظ محیط زیست، ارتقای سطح بهداشت عمومی و استفاده مجدد از پساب افتتاح شد.
بر اساس این گزارش، در استان خراسان شمالی نیز چهار پروژه صنعت آب و برق شامل سه پروژه صنعت آب و فاضلاب "احداث آبگیر موقت سد شیرین دره"، "آبرسانی به 32 روستا با جمعیت 4 هزار و 715 خانوار" و "توسعه شبکه توزیع آب شهر تیکانلو" و یک پروژه برق‌رسانی به 6 روستا با 51 خانوار در این استان با اعتبار 85.575 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
http://news.moe.gov.ir/News-List/60963

در قالب هفته چهل و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

2 نیروگاه خورشیدی با مجموع ظرفیت 2 مگاوات به‌طور همزمان افتتاح شد
دو پروژه نیروگاهی خورشیدی استان قزوین امروز سه‌شنبه هم‌زمان با چهل و یکمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با دستور وزیر نیرو به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، پیش از ظهر امروز سه‌شنبه با حضور رضا اردکانیان به‌صورت همزمان 2 پروژه نیروگاهی تجدیدپذیر استان قزوین با مجموع اعتبار 320 میلیارد ریال به‌صورت ویدئوکنفرانسی افتتاح شد.
بنا بر این گزارش، نیروگاه‌های خورشیدی افتتاح‌شده‌ استان قزوین مشتمل بر 2 واحد نیروگاهی یک مگاواتی در مناطق تاکستان و بوئین‌زهرا است.
احداث نیروگاه‌های مذکور در دوره ساخت و بهره‌برداری در مجموع برای 8 نفر اشتغال مستقیم و برای 20 نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است. همچنین این پروژه‌های نیروگاهی با قابلیت تولید بیش از 3 میلیون و 504 هزار کیلووات‌ساعت برق، سالیانه از مصرف یک میلیون‌مترمکعب معادل گازطبیعی صرفه‌جویی می‌کند.
این گزارش می‌افزاید، بهره‌برداری از این 2 نیروگاه خورشیدی منجر به کاهش مصرف 780 مترمکعب آبی که سالیانه در نیروگاه‌های حرارتی برای تولید برق مورد نیاز است، خواهد شد و همچنین در هر سال مانع از انتشار 2 هزار و 400 تن آلاینده‌های زیست‌محیطی گلخانه‌ای می‌شود.
بر اساس آخرین آمار، مجموع ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک بهره‌برداری شده در استان قزوین برابر رقم 179.88 مگاوات است که مشتمل بر 6 نیروگاه بادی به ظرفیت 161.76 مگاوات و 3 نیروگاه خورشیدی با مجموع ظرفیت 4 مگاوات است. همچنین ظرفیت نصب شده سامانه‌های مقیاس کوچک خورشیدی (پشت‌بامی) به صورت تجمعی معادل 14.122 مگاوات است.
http://news.moe.gov.ir/News-List/60970
 
وزیر نیرو در آئين بهره‌برداري از پروژه‌های صنعت آب و برق 5 استان:

شرايط بارش‌های امسال مناسب نيست/ بهره‌برداري از مخازن سدهاي كشور بسيار حساب شده انجام شد/ بهره‌مندی ۱۲ هزار و ۵۰۰ روستای کشور از آب پایدار در دولت تدبیر و امید
وزير نيرو گفت: شرايط بارش‌ها در سال آبي 1400-99 تاكنون مناسب نبوده، اما بر اساس پيش‌بيني‌هایی که داشتیم، بهره‌برداري از مخازن سدهاي كشور بسيار حساب شده انجام شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردكانيان» روز سه‌شنبه در آئين بهره‌برداري از 24 پروژه ملی صنعت آب و برق با سرمایه‌گذاری 975 میلیارد تومان در 5 استان كشور كه به صورت ويدئوكنفرانسي برگزار شد، اظهار داشت: در حالي كه بارش‌ها تاكنون نسبت به سال گذشته 40 درصد و نسبت به بلندمدت 30 درصد كاهش داشته است، مخازن سدها نسبت به سال‌ گذشته كاهش در حد يك درصدي دارد؛ به اين معنا كه مديريت و بهره‌برداري از مخازن بسيار حساب شده صورت می‌گیرد.
وي افزود:‌ اميدواري به نزول رحمت الهي در فرصت باقي مانده فصل بارش‌ها است و تكيه ديگر ما هم به مصرف صحيح اين منبع حياتي در بخش‌هاي مختلف است به نحوي كه بتوانيم تابستان را با همواري آرامش سپري كنيم.
اردكانيان در عين حال مصرف كنندگان عمده و مردم را به دقت بيشتر در مصرف آب توصیه كرد.
وي همچنين با اشاره به نزديك شدن پويش #هرهفته_الف_ب_ايران به هفته‌هاي پاياني خود و اميدواري نسبت به برگزاري آئين پاياني پويش امسال در دهه سوم اسفند ماه گفت: در اين آئين، گزارشی از جمع‌بندي اقدام‌های صورت گرفته ارائه خواهد شد.
وزير نيرو گفت: همه ما قدر اين فرصت را به خوبي مي‌دانيم بويژه همكارانم كه در عرصه حياتي توليد و عرضه آب و انرژي توفيق انجام وظيفه دارند.
وي با اشاره به سرمايه‌گذاري 975 ميليارد تومان براي بهره‌برداري از پروژه‌هاي امروز، از جمله اين پروژه‌ها به آبرساني 70 روستا در استان‌هاي لرستان و خراسان شمالي، برق‌رساني به 18 روستا در چهارمحال و بختياري، لرستان و خراسان شمالي، دو نيروگاه خورشيدي در استان قزوين و پست 400 كيلوولت در چهارمحال و بختياري اشاره كرد.
وي همچنين با اشاره به طرح مهم ساز و كاري جايگزيني سيستم شبكه فرسوده فشار ضعيف در سراسر استان لرستان و تبديل آن به كابل خودنگهدار اظهار داشت: 5 هزار و 977 كيلومتر كابل خودنگهدار در استان احداث و امروز به بهره‌برداري رسيد كه كاهش تلفات انرژي در شبكه توزيع،‌ رعايت زیبایی مبلمان شهري،‌ كاهش قطعي برق ناشي از تصادم كابل‌هاي برق در برخورد با شاخ و برگ درختان در مواقع تغييرات جوي و بالا بردن تضمين استفاده بجا و صحيح از برق به شكل مجاز از عمده نتايج چنين طرح‌هايي است كه چندي پيش در استان خراسان شمالي جشن تكميل آن برگزار شد و در ساير استان‌هاي كشور هم در حال انجام است.
اردكانيان با اشاره به ديگر پروژه‌هاي پويش در بخش‌هاي برق، آب و فاضلاب گفت: پويش ما، پويش تكميل و بهره‌برداري طرح‌ها است اما عرصه مهم كار ما بويژه در سال پاياني دولت، ريل گذاري براي دولت آينده است.
وي افزود: تاكيد رهبر معظم انقلاب در ملاقات هيئت دولت در دوم شهريور امسال اين بود كه به اين مسئله بايد توجه جدي شود و هم ما تا روز و ساعت آخر وظايف خود را در تكميل طرح‌ها انجام دهيم و هم ريل‌گذاري مناسب براي دولت آينده شود.
 
مردم نبايد بابت تغيير و تحولات سياسي با توقف در عرصه خدمات مواجه شوند
اردكانيان با بيان اين كه مردم هم بايد از داشته‌هاي خود لذت ببرند، تصريح كرد: بنابراين وظيفه داريم كه چنين جلسه‌هايي را داشته باشيم و رسانه‌ها هم حتما به وظايف خود آشنا هستند.
وي تاكيد كرد: مردم نبايد از بابت تغيير و تحولات سياسي به سبب انتخابات و تغيير دولت با توقفي در عرصه خدمات بويژه در عرصه خدمات مهم و حياتي مانند آب و برق مواجه شوند.
وي گفت: بنابراين برنامه 180 روزه كاري از اوايل دي ماه تا پايان دولت طراحي شده كه يك سرفصل آن شامل شروع عمليات اجرايي طرح‌هاي متعدد در بخش‌هاي آب و برق است كه به مرور انجام مي‌شود و استان به استان پيش مي‌رود.
اردكانيان افزود:‌ در ستاد وزارت نيرو هم مركزي براي پايش اين طرح‌ها ايجاد شده و اميد است دولت سيزدهم دنبال كننده تكميل اين طرح‌ها و طرح‌هاي مهم‌تر و بزرگ‌تري باشد.
وزير نيرو گفت: اميد مي‌رود ثمره طرح‌هاي به‌ بهره‌برداري رسيده امروز هر چه بیشتر در ايجاد آسايش و امنيت خاطر مردم و همچنين فراهم كردن زيرساخت براي طرح‌هاي توسعه‌اي در بخش‌هاي توليدي كشور در سال جاري كه سال جهش توليد است ايفای نقش كنند.
 بهره‌برداری از بزرگترین تصفیه‌خانه‌ فاضلاب کشور تا پایان سال
وزیر نیرو با اشاره به ساختار و فعالیت شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی گفت: شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی معمولاً کمتر از خدمات فاضلاب استفاده می‌کردند و کمتر چیزی که راجع به آن صحبت می شد مقوله‌ای به نام فاضلاب روستایی بود، با این که این پسوند در نام شرکت مذکور وجود داشت.
وی اضافه کرد: بسیار جای خوشبختی است که با یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی توانستیم به یکی از هدف‌های خود در این طرح برسیم و پرونده فاضلاب روستایی عملاً باز شد که امیدواریم با تجمیع منابع مختلف انسانی، تخصصی، مالی، تجهیزاتی و غیره بتوانیم عملاً کار را در این عرصه شروع کنیم.
اردکانیان با اشاره به کارنامه روشن ایران در پرداختن به موضوع فاضلاب، خاطرنشان کرد: جمع‌آوری، تصفیه‌ و استفاده مجدد از فاضلاب تصفیه شده، شاخص مهمی در ارتقای بهداشت عمومی و توسعه یافتگی است. کشور ما هم جزو کشورهایی است که بیش از ۵۰ درصد جمعیت شهری تحت پوشش این شبکه قرار دارد.
وی ادامه داد: یکی از بزرگترین تصفیه‌خانه‌های فاضلاب کشور که جمعیتی بالغ بر ۳ میلیون نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد، همین امسال در تهران به مدار بهره‌برداری خواهد آمد.
وزیر نیرو با بیان اینکه طرح‌های فاضلاب روستایی در آینده با رشد بیشتری مواجه شده و مورد توجه قرارخواهند گرفت، افزود: ما راه چاره را در این دیدیم که به لحاظ ساختاری و سازمانی یک میانبر قابل ملاحظه‌ای را با یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی انجام دهیم.
 بهره‌مندی ۱۲ هزار و ۵۰۰ روستای کشور از آب پایدار در دولت تدبیر و امید
وی تصریح کرد: با اجازاتی که مقام معظم رهبری برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی از سال ۹۳ در ردیف ملی برای طرح آبرسانی روستایی صادر کردند، ما امروز اعلام می‌کنیم با بهره‌برداری از پروژه‌های آبرسانی به ۷۰ روستا در دو استان لرستان و خراسان شمالی که به شبکه آب سالم و پایدار متصل شده‌اند، جمعا در دولت تدبیر و امید ۱۲ هزار و ۵۰۰ روستای کشور از نعمت آب پایدار برخوردار شده‌اند.
اردکانیان با بیان اینکه در سال‌جاری امروز ۹۹۴ اُمین پروژه را در آبرسانی روستایی افتتاح می‌کنیم، یادآور شد: ما در استفاده از ساز و کارها جزو دستگاه‌هایی بودیم که نسبتا موفق است. در دولت تدبیر و امید توانستیم غیر از منابع عمومی که در اختیار ما قرار می‌گیرد، تاکنون 6.7 میلیارد یورو و و حدود 65 هزار میلیارد تومان منابع غیر دولتی جذب کنیم که این طرح‌ها به ثمر رسیده و یکی از این ساز و کارها تسهیلات بانکی بوده که در هفته‌جاری موافقت‌نامه استفاده از 2 هزار و 190 میلیارد تومان منابع از هشت بانک کشور برای آبرسانی روستایی و طرح‌های فاضلاب هشت شهرستان استان خوزستان به ثمر رسید.
http://news.moe.gov.ir/News-List/60987