استان های خراسان شمالی - کردستان

39-پویش.jpg


با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور در قالب هفته سی و نهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛
13 پروژه بزرگ صنعت آب و برق با اعتبار 4776 میلیارد تومان فردا افتتاح می‌شود/ خراسان شمالی و کردستان میزبان هفته سی و نهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران
فردا همزمان با اولین روز دهه فجر 13 پروژه بزرگ صنعت آب و برق با اعتبار چهار هزار و 776 میلیارد تومان در دو استان خراسان شمالی و کردستان با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و وزیر نیرو در قالب هفته سی و نهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح می‌شود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، از 13 پروژه آماده افتتاح این هفته پویش، یک پروژه برقی در استان خراسان شمالی و 12 پروژه صنعت آب و برق در استان کردستان به بهره‌برداری می‌رسد.
بر این اساس، فردا یکشنبه "واحد شماره 3 بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان" در استان خراسان شمالی با اعتبار چهار هزار و 100 میلیارد تومان برای توسعه اقتصادي منطقه، تامین برق پایدار و افزایش ظرفیت شبکه سراسري برق افتتاح می‌شود.
در استان کردستان اما با سرمایه‌گذاری 676 میلیارد تومان 7 پروژه برقی شامل یک نیروگاه مقیاس کوچک، 4 پروژه تامین برق و دو پروژه احداث خطوط برای تامین برق مشترکان، افزایش رضایت‌مندی مشترکان، کاهش تلفات و خاموشی‌ها افتتاح خواهد شد.
این گزارش می‌افزاید، در این استان 5 پروژه صنعت آب شامل سد رَمِشت، دو پروژه شبکه‌های آبیاری و زهکشی و دو پروژه تصفیه‌خانه آب و فاضلاب نیز در شهرهای سقز و کامیاران به بهره‌برداری می‌رسد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/60450
 
با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و وزیر نیرو و در قالب هفته سی و نهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

سومین واحد بخار نیروگاه شیروان افتتاح شد/ بهره‌برداری از 7 پروژه تامین برق در استان‌ کردستان
8 پروژه تامین برق در استان‌های خراسان شمالی و کردستان با سرمایه‌گذاری 4 هزار و 384 میلیارد تومان با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و وزیر نیرو در قالب هفته سی و نهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، همزمان با نخستین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی افتتاح شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، صبح امروز یکشنبه "واحد شماره 3 بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان" با ظرفیت 160 مگاوات در استان خراسان شمالی با ارائه گزارش "همایون حایری" معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی و سرمایه‌گذاری چهار هزار و 100 میلیارد تومان برای توسعه اقتصادي منطقه، تامین برق پایدار و افزایش ظرفیت شبکه سراسري برق افتتاح شد.
بر این اساس، در استان کردستان نیز یک نیروگاه مقیاس کوچک با ظرفیت 14 مگاوات در فاز اول شامل 7 مولد با اعتبار 140 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
همچنین پروژه‌های "احداث پست سیار 63 کیلوولت آژوان در کامیاران"، "استقرار پست سیار 63 کیلوولت مریوان2"، " استقرار پست سیار 63 کیلوولت سرنجیانه در سنندج"، "احداث خط 63 کیلوولت زریوار-مریوان 2"، "اتصالات خطوط 230 و 63 کیلوولت"، "پست 230 کیلوولت کامیاران" و "اتصالات پست 20 کیلوولت سرنجیانه" با اعتبار 284 میلیارد تومان افتتاح شد.
این گزارش می‌افزاید، این 7 پروژه صنعت برق استان کردستان با هدف تامین برق و بهبود کیفیت توان و کاهش تلفات، تعدیل بار ترانسفورماتورهاي موجود پست، تقویت شبکه فوق توزیع، تعدیل بار پست‌هاي مجاور و بهبود پایداري شبکه 63 کیلوولت افتتاح شد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/60469
 
با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و وزیر نیرو و در قالب هفته سی و نهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

سد رمشت با اعتبار 100 میلیارد تومان افتتاح شد/ بهره‌برداری از دو پروژه آبی در دو شهرستان استان کردستان
سه پروژه آبی در دو شهرستان کامیاران و مریوان استان کردستان با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و وزیر نیرو و در قالب هفته سی و نهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به‌ بهره‌برداری رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، صبح امروز یکشنبه سد رمشت با ارتفاع 32 متر و 5.8 میلیون مترمکعب حجم مخزن با ارائه گزارش "قاسم تقی‌زاده خامسی" معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و سرمایه‌گذاری 100 میلیارد تومان با هدف اشتغال‌زایی، بهبود وضعیت آب زیرزمینی و بهبود وضعیت معیشتی مردم افتتاح شد.
همچنین پروژه "شبکه آبیاري و زهکشی امیرآباد – رمشت" با اجرای 800 هکتار توسعه و 342 هکتار بهبود با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
بر این اساس، پروژه "آب‌اندازي شبکه آبیاري و زهکشی گاران" در شهرستان مریوان با اجرای 106 هزار متر خط انتقال، 78 هزار متر کانال اصلی از نوع بتن، کانال فرعی به طول 9 هزار و 550 متر و یک هزار و 122 مترمربع ایستگاه پمپاژ با تحت پوشش قرار دادن یک هزار و 100 هکتار از اراضی و سرمایه‌گذاری 132 میلیارد تومان افتتاح شد.
 
http://news.moe.gov.ir/News-List/60470
 
با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و وزیر نیرو و در قالب هفته سی و نهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

2 تصفیه‌خانه آب و فاضلاب با اعتبار 145 میلیارد تومان در استان کردستان افتتاح شد
دو تصفیه‌خانه آب و فاضلاب با اعتبار 145 میلیارد تومان در دو شهرستان استان کردستان با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و وزیر نیرو و در قالب هفته سی و نهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، صبح امروز یکشنبه پروژه "تصفیه‌خانه آب و آبرسانی به سقز از سد چراغ ویس" با ظرفیت 400 لیتر بر ثانیه با دو خط جریان هرکدام به ظرفیت 200 لیتر بر ثانیه با فرآیند متعارف خط انتقال آب تصفیه شده تا شهر سقز با لوله فولادي به قطر 100 میلی‌متر به طول 6 کیلومتر با ارائه گزارش "حمیدرضا جانباز" مدیرعامل آب و فاضلاب کشور افتتاح شد.
بر این اساس، این پروژه با تامین آب شرب بلند مدت شهر سقز با جمعیت فعلی 140 هزار نفر تا افق سال 1425 و سرمایه‌گذاری 100 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
همچنین پروژه "تصفیه‌خانه فاضلاب کامیاران" با ظرفیت 12 هزار و 840 مترمکعب در شبانه روز، 80 کیلومتر شبکه جمع آوري فاضلاب و خطوط انتقال فاضلاب به طول 11 کیلومتر با هدف تحت پوشش جمعیت تاسیسات فاضلاب شهر کامیاران تا 86 هزار 886 نفر و تولید پساب با کیفیت منطبق بر استانداردهاي سازمان حفاظت محیط زیست با اعتبار 45 میلیارد تومان افتتاح شد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/60471
 
با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور در قالب هفته سی و نهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛
13  پروژه بزرگ صنعت آب و برق با اعتبار 4776 میلیارد تومان در خراسان شمالی و کردستان افتتاح شد
همزمان با اولین روز دهه فجر 13 پروژه بزرگ صنعت آب و برق با اعتبار چهار هزار و 776 میلیارد تومان در دو استان خراسان شمالی و کردستان با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و وزیر نیرو در قالب هفته سی و نهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، از 13 پروژه افتتاح شده این هفته پویش، یک پروژه برقی در استان خراسان شمالی و 12 پروژه صنعت آب و برق در استان کردستان به بهره‌برداری رسید.
بر این اساس، صبح امروز یکشنبه "واحد شماره 3 بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان" در استان خراسان شمالی با اعتبار چهار هزار و 100 میلیارد تومان برای توسعه اقتصادي منطقه، تامین برق پایدار و افزایش ظرفیت شبکه سراسري برق افتتاح شد.
در استان کردستان نیز با سرمایه‌گذاری 676 میلیارد تومان، 7 پروژه برقی شامل یک نیروگاه مقیاس کوچک، 4 پروژه تامین برق و دو پروژه احداث خطوط برای تامین برق مشترکان، افزایش رضایت‌مندی مشترکان، کاهش تلفات و خاموشی‌ها افتتاح شد.
این گزارش می‌افزاید، در این استان 5 پروژه صنعت آب شامل سد رَمِشت، دو پروژه شبکه‌های آبیاری و زهکشی و دو پروژه تصفیه‌خانه آب و فاضلاب نیز در شهرهای سقز و کامیاران به بهره‌برداری رسید.
http://news.moe.gov.ir/News-List/60472
 
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی:

ظرفیت نیروگاه‌های کشور به 85 هزار مگاوات رسید/ ساخت واحدهای بخار نیروگاه شیروان با استفاده از توان متخصصان داخلی
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: با افتتاح سومین واحد بخار نیروگاه سیکل‌ترکیبی شیروان ظرفیت نیروگاه‌های کشور به 85 هزار مگاوات رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، همایون حائری همزمان با هفته سی و نهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، در مراسم راه‌اندازی سومین واحد بخار نیروگاه سیکل‌ترکیبی شیروان با تاکید بر اینکه بخش بخار این نیروگاه با سرمایه‌گذاری بالغ بر چهار هزار و 300 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است، گفت: این واحد کاملا با توان مهندسی و دانش فنی داخلی ساخته شده است.
وی ظرفیت این واحد را 160 مگاوات برشمرد و افزود: نیروگاه شیروان هم اکنون دارای 6 واحد گازی و سه واحد بخار است که با افتتاح این واحد جدید ظرفیت کل نیروگاه به یک هزار و 434 مگاوات و راندمان مجموعه به 50 درصد خواهد رسید.
حائری سازنده واحدهای این نیروگاه را گروه مپنا عنوان کرد و گفت: این واحد 160 مگاواتی بدون مصرف سوخت اضافه به مجموعه تولید برق کشور افزوده شده و با افتتاح این واحد ظرفیت نیروگاه‌های به 85 هزار مگاوات رسیده است.
http://news.moe.gov.ir/News-List/60501
وزير نيرو خبر داد:

استقرار ساختار جدید بخش آب و مديريت حوضه آبريز براي 9 رودخانه اصلي كشور/ از سد برخي تنازعات استاني در موضوع آب فاصله جدي مي‌گيريم/ افتتاح چهل و سومين تصفيه‌خانه آب در دولت تدبير و اميد
وزير نيرو با اشاره به برقراري سامان جديدي در مديريت آب كشور، از استقرار مديريت حوضه آبريز براي 9 رودخانه اصلي خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردكانيان» روز يكشنبه در آیین افتتاح 13 پروژه بزرگ صنعت آب و برق در استان‌های خراسان شمالی و کردستان كه با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهوري در قالب هفته سی و نهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران برگزار شد، با تبريك به‌مناسبت طليعه چهل و سومين دهه فجر انقلاب اسلامي اظهار داشت: جاي خوشبختي است كه بعد از يكپارچه كردن شركت‌هاي آب و فاضلاب شهري و روستايي، سامان جديدي را براي مديريت آب كشور برقرار كرديم.
وي يادآوري كرد: هفته گذشته موفق شديم با مشاركت سازمان امور اداري، استخدامي كشور ساختار جديد مديريت آب كشور را نهايي و ابلاغ كنيم؛ به اين معنا كه معاونت آب وزارت نيرو و شركت مديريت منابع آب، يكي شدند و ساختار اين شركت، ساختار حوضه آبريز خواهد بود.
اردكانيان خاطرنشان كرد: با مديريت حوضه آبريز كه يك مديريت مشاركتي بين وزارتخانه‌هاي نيرو، جهاد كشاورزي، كشور و صمت، سازمان حفاظت محيط زيست و همه دستگاه‌هاي مرتبط با آب و نيز مجموعه‌هاي مردم نهاد و ظرفيت‌هاي دانشگاهي خواهد بود، براي استان‌هاي مستقر در هر حوضه آبريز اين نويد را خواهد داد كه در آينده از سد برخي تنازعات استاني در موضوع آب فاصله جدي مي‌گيريم و تمركززدايي قابل ملاحظه‌اي در اجراي امور و طرح‌ها خواهيم داشت.
وي همچنين اظهار داشت: امروز در قالب پويش #هرهفته_الف_ب_ايران در استان‌هاي خراسان شمالي و كردستان، دو استان مهم مرزي كشور طرح‌هايي با ارزش 4776 ميليارد تومان به بهره‌برداري‌ مي‌رسد. 
وزير نيرو از جمله اين طرح‌ها به سد مخزني رمشت در استان كردستان اشاره كرد و گفت: اين سد چهل و نهمين سد مخزني است كه در دولت تدبير و اميد به بهره‌‌برداري مي‌رسد و تعداد اين سدها تا پايان دولت دوازدهم به 57 سد افزايش خواهد يافت.
وي افزود: اين بدان معنا خواهد بود كه در طول هشت سال هر 50 روز به طور متوسط يك سد مخزني ملي در مدار بهره‌برداري قرار گرفته است.
اردكانيان خاطرنشان كرد: همچنين تصفيه‌خانه آب در سقز، آب شيرين و گوارا را از سد «چراغ ويس» براي مردم اين منطقه با جمعيت 140 هزار نفر در افق طرح تامين خواهد كرد.
وي گفت: اين تصفيه‌خانه، چهل و سومين تصفيه‌خانه آب است كه در دولت تدبير و اميد به بهره‌برداري‌ رسیده و تا پايان دولت دوازدهم به 56 واحد مي‌رسد.
به گفته اردكانيان، در دولت دوازدهم به طور متوسط هر دو ماه يك بار يك تصفيه‌خانه آب در مدار بهره‌برداري قرار گرفته است.
وزیر نیرو ادامه داد: تصفيه‌خانه فاضلاب در كامياران نيز براي جمعيت 87 هزار نفر امروز افتتاح مي‌شود كه هفتاد و هفتمين تصفيه‌خانه فاضلابي است كه تاكنون در دولت تدبير و اميد به مدار بهره‌برداري آمده و تعداد اين تصفيه‌خانه‌ها تا 101 واحد تا پايان دولت افزايش خواهد يافت.
اردكانيان افزود: در اين دولت به طور متوسط هر ماه يك تصفيه‌خانه فاضلاب وارد مدار بهره‌برداري شده و اين در حالي است كه در ابتداي انقلاب تعداد تصفيه‌خانه فاضلاب به عدد انگشتان يك دست هم نمي‌رسيد و مجموع اين تصفيه‌خانه‌ها تنها 4 واحد بود.
وي گفت: همچنين واحد سوم نيروگاه بخار «شيروان» به مدار بهره‌برداري مي‌آيد كه با افتتاح آن تاكنون در اين دولت 17 هزار و 600 مگاوات به ظرفيت نيروگاهي كشور اضافه شده و اين ميزان تا پايان دولت به 20 هزار مگاوات خواهد رسيد.
وزير نيرو افزود: همانگونه كه وعده شده به طور متوسط هر سال دو هزار و 500 مگاوات ظرفيت نيروگاهي كشور افزايش يافته است.
اردكانيان در عين حال اظهار داشت: علاوه بر پروژه‌هاي ساخت و سازي، پروژه‌هاي ساز و كاري نيز در بخش‌هاي آب و فاضلاب در دستور كار قرار دارد كه هر چند اين پروژه‌ها به طور مستقيم به ساخت سد يا نيروگاه ختم نمي‌شود، اما تسهيل كننده اجراي پروژه‌ها، سرعت دهنده خدمت‌رساني به مردم، افزايش راندمان و كاهش بروكراسي اداري است.
http://news.moe.gov.ir/News-List/60509
 
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا عنوان کرد:

"رمشت"، دوازدهمین سد احداثی دولت تدبیر و امید در استان کردستان
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با اشاره به جزئیات پروژه سد رمشت گفت: این سد دوازدهمین سد احداثی دولت تدبیر و امید در استان کردستان است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، " قاسم تقی‌زاده‌خامسی" در آیین افتتاح طرح‌های ملی وزارت نیرو با ارائه گزارش از محل پروژه واقع در کردستان اظهار کرد: امروز در هفته دیگر از پويش #هرهفته_الف_ب_ايران برای افتتاح و بهره‌برداری از سه طرح آب در استان کردستان با هدف تامین آب شرب و کشاورزی حضور داریم.
وی اضافه کرد: پروژه اول، ساختمان سد رمشت است که صد و نود و سومین سد کشور و چهل و نهمین سدی است که در دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری می‌رسد. این سد در۶۰ کیلومتری شهر سنندج به صورت خاکی همگن با طول تاج ۴۳۱ متر، عرض ۷ متر و ارتفاع ۳۲ متر ساخته شده و ظرفیت مخزن آن ۵.۶ میلیون مترمکعب با هدف تامین آب شرب و کشاورزی است.
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا خاطرنشان کرد: این سد دوازدهمین سدی است که در این دولت و در استان کردستان احداث شده است. مجموع سدهای استان کردستان ۱۹ سد بوده که ۱۲ سد در دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری رسیده است.
وی با بیان اینکه این پروژه برای ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی می‌کند، افزود: این سد دارای یک شبکه آبیاری زهکشی است که با اجرای ۹.۵ کیلومتر لوله‌گذاری، ۶۳ مورد حوضچه و ابنیه آب موردنیاز برای ۵۶۳ هکتار اراضی کشاورزی را به صورت مدرن تامین خواهد کرد.
تقی‌زاده‌خامسی اظهار کرد: پروژه بعدی شبکه آبیاری و زهکشی سد گاران است که این پروژه دارای چند فاز بوده و قرار است بیش از چهار هزار هکتار از اراضی را تامین آب کند که امروز فاز اول آن برای تحت پوشش قرار دادن یک هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی افتتاح خواهد شد.
وی ادامه داد: این پروژه با بکارگیری ۳۱ کیلومتر انواع لوله‌های فولادی، ‌۴۸ کیلومتر انواع لوله‌‌‌های پلی اتیلن و ۵.۵ کیلومتر کانال و سیفون و ۱۲۹ عدد حوضچه اجرا شده است.
به گفته معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، در مجموع برای اجرای این پروژه‌ها ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و این پروژه هم برای ۶۰۰ نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال می‌کند.
تقی‌زاده‌خامسی همچنین در خصوص مطالبه به‌حق مردم استان کردستان درخصوص آب شرب یادآور شد: آب شرب سنندج از سدی به نام قشلاق که تنها سد احداث شده در قبل از انقلاب است، تامین می‌شود. این آب از نظر کمی و بهداشتی هیچ مشکلی ندارد، اما در ایام تابستان فعل و انفعالات شیمیایی که در اینجا صورت می‌گیرد طعم و بوی آب را عوض می‌کند که مردم انتظار دارند محل دیگری برای تامین آب شرب تعیین شود.
وی ادامه داد:  وزارت نیرو پروژه‌ای را طراحی کرده که از سد آزاد در ۲۶ کیلومتری تصفیه‌خانه سنندج، آب را به این شهر منتقل کند. این سد آب بسیار باکیفیتی دارد و می‌تواند آب شرب شهر سنندج را از این مسیر تامین کند. در سال‌جاری هیچ اعتباری برای این پروژه پیش‌بینی نشد اما رئیس جمهور در ماه گذشته در هیئت دولت موافقت کرد تا ۱۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه در نظر گرفته شود که عملیات اجرایی این پروژه تا هفته آینده آغاز می‌شود.
http://news.moe.gov.ir/News-List/60513
رئیس جمهور در مراسم بهره‌برداری از 13 طرح ملی و مهم صنعت آب و برق در دو استان‌ کشور:
افتتاح گسترده طرح‌های عمرانی در کشور در راستای تحقق شعار جهش تولید است/ دولت افتخار می‌کند که در سایه فداکاری و تلاش مسئولان، آب، برق و گاز را برای اقشار کم مصرف مجانی کرده است/ ابتدای انقلاب 19 سد داشتیم که این رقم به 193 سد رسیده است
رئیس جمهور افتتاح گسترده طرح‌های عمرانی در کشور را در راستای تحقق شعار جهش تولید خواند و تاکید کرد که دولت دوازدهم افتخار می‌کند که در سایه فداکاری و تلاش مسئولان، آب، برق و گاز را برای اقشار کم مصرف که عمدتا در میان اقشار کم درآمد نیز هستند، مجانی کرده است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، "حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی" روز یکشنبه و همزمان با آغاز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در مراسم بهره‌برداری از 13 طرح ملی و مهم صنعت آب و برق در استان‌های خراسان شمالی و کردستان اظهار کرد: 12 بهمن که امام خمینی(ره) بر خلاف پیش بینی قدرتهای بزرگ با استقبال بی نظیر مردم وارد کشور شد، روز شکوهمندی در تاریخ ایران است.
رئیس جمهور با اشاره به سخنرانی امام راحل در بهشت زهرا (س) مبنی بر رایگان شدن آب و برق برای مستضعفان، گفت: مدتی بود که خناسان می‌گفتند «آن آب و برق مجانی چه شد؟» و امروز دولت دوازدهم افتخار می‌کند که در سایه فداکاری و تلاش مسئولان وزارت نیرو و نفت این شعار امام(ره) را محقق ساخت و اقشار کم‌درآمد از آب و برق رایگان برخوردار هستند و بدین وسیله شعار زشتی که خناسان در دست گرفته بودند، پایان یافت.
وی اضافه کرد: مشخص شد که دولت جمهوری اسلامی ایران، دولت مستضعفان است.
روحانی با اشاره به افتتاح طرح‌های مهم ملی در استان‌ خراسان شمالی و کردستان، اظهار داشت: امسال اگر چه به خاطر تحریم و کرونا، سال سختی برای مردم بود، اما جهش تولیدی که مقام معظم رهبری مد نظر داشتند، روی زمین نماند و از آغاز سال، هر هفته، افتتاح‌های مهمی در سراسر کشور داشتیم.
رئیس جمهور با اشاره به اقدامات بسیار بزرگی که در بخش آب و برق انجام شده، گفت: برخی تصور می‌کردند که انقلاب اسلامی صرفاً جنبه سیاسی داشته و برای استقلال کشور و مبارزه با استکبار و استبداد است، برخی نیز تصور می‌کردند که انقلاب اسلامی برای استقرار اسلام است و صرفاً جنبه معنوی دارد، اما آمار و ارقام نشان می‌دهد که انقلاب اسلامی در کنار مباحث سیاسی و معنوی، برای بخش‌های مادی هم اهمیت قایل بوده است.
روحانی خاطر نشان کرد: در طول دوره انقلاب اسلامی حدود 193 سد افتتاح شده این در حالی است که در آغاز انقلاب فقط 19 سد، وجود داشت. در زمینه تصفیه‌خانه فاضلاب نیز در آن دوران 4 تصفیه‌خانه فاضلاب در کشور وجود داشت و امروز هفتاد و هفتمین تصفیه‌خانه فاضلاب را افتتاح کردیم. ضمن اینکه در 8 سال دولت تدبیر و امید سالانه دو هزار و 500 مگاوات برق جدید به مدار اضافه شده و هر 50 روز یک سد مخزنی ملی به افتتاح رسیده است و تقریباً هر 2 ماه یکبار یک تصفیه‌خانه آب و هر ماه یک تصفیه‌خانه فاضلاب به افتتاح رسیده است و این اقدامات نشان می‌دهد که همه در صحنه فعالیت حضور داشتند.
http://news.moe.gov.ir/News-List/60515