خوزستان-خراسان شمالی-مازندران

Khoozestan,-N-Khorasan,-Mazandaran-17-04-99800.jpg
 
با حضور وزیر نیرو و در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛
43 طرح‌ صنعت برق با 464 میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد
تعداد 43 طرح‌ صنعت برق سه استان‌ خوزستان، خراسان شمالی و مازندران با اعتباری بیش از 464 میلیارد تومان هم‌زمان با دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، فردا با حضور وزیر نیرو در مرکز پایش صنعت برق از طریق ویدئوکنفرانس به بهره‌برداری خواهد رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این پروژه‌ها در بخش سازوکار شامل سامانه بیمه مشترکان برق و در بخش ساخت‌وساز شامل 40 پروژه برق‌رسانی در خوزستان با اعتباری بالغ بر 310 میلیارد تومان و طرح جایگزینی 4700 کیلومتر شبکه سیمی فشار ضعیف با کابل خودنگهدار در استان خراسان شمالی با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد تومان و ارتقای توان تولید یک واحد نیروگاه نکا در استان مازندران به ظرفیت 23 مگاوات خواهد بود.
با افتتاح طرح‌های صنعت برق خوزستان، ضمن افزایش قابلیت اطمینان و پایداری شبکه برق این استان در فصل گرما، احتمال خاموشی در این استان نیز کاهش می‌یابد. طرح جایگزینی شبکه سیمی فشار ضعیف با کابل خودنگهدار در خراسان شمالی نیز با هدف پیشگیری از انشعاب‌گیری غیرمجاز، حذف سرقت شبکه‌های سیمی و ایمن‌سازی عمومی شبکه‌های برق اجرا می‌شود.
در این آیین، بهره‌برداری از سامانه بیمه مشترکان برق، از بخش سازوکارهای پویش #هرهفتهالفب_ایران نیز آغاز می‌شود. این سامانه که با هدف توسعه خدمات غیرحضوری در حوزه بیمه مشترکان خانگی و تجاری و افزایش رضایتمندی مشترکان برق راه‌اندازی شده است، علاوه بر جلوگیری از مراجعه مکرر مشترکان به شرکت‌های توزیع برق و شعبات شرکت بیمه‌گر، امکان ثبت و پیگیری خسارت توسط مشترکان به‌صورت غیرحضوری را فراهم می‌کند .
بر اساس اعلام توانیر، گردش مالی خسارت بیمه در سال 98 حدود 84 میلیارد تومان و در سال 99 حدود 100 میلیارد تومان برآورد شده و این سامانه باعث تمرکز فرآیندهای بیمه‌ای و پرداخت خسارت‌ها می‌شود.
http://paven.ir/News-List/54990با حضور وزیر نیرو و در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛
۴۰ پروژه صنعت برق در استان خوزستان افتتاح شد
۴۰ پروژه صنعت برق استان خوزستان با حضور وزیر نیرو و در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این پروژه‌ها که در مرکز پایش صنعت برق و از طریق ویدئوکنفرانس به‌صورت همزمان به بهره‌برداری رسید، شامل 13 پروژه پست های 132 کیلوولت، 13پروژه توسعه خطوط 230 و 132 کیلوولت و 9 پروژه تعویض هادی خطوط 230 و 132 کیلوولت در سطح استان و نیز 5 پروژه بانک خازن در پست های 230 و 132 کیلوولت در اهواز، آبادان و مسجد سلیمان است.
بهره‌برداری این پروژه‌ها که عملیات اجرایی آنها از سال ۹۷ آغاز شده، در مجموع  ۳۱۰ میلیارد و ۵۸۸ میلیون تومان از محل منابع ساخت و ساز و منابع دولتی هزینه در برداشته است.
با بهره‌برداری از این پروژه‌ها  ۱۱۲۴ فرصت شغلی به صورت مستقیم و برای ۲۱۲۷ نفر دیگر به صورت غیر مستقیم ایجاد شده است.
اجرای این پروژه‌ها شامل استقرار 19 دستگاه ترانس مجموعاً به ظرفیت 551 مگاولت آمپر، ۸ دستگاه بانک خازنی مجموعا به ظرفیت 37.2 مگاوار، 185 کیلومتر مدار و 96 کیلومتر فیبر نوری و 123.5 کیلومتر مدار هادی پرظرفیت است.
این پروژه‌ها با اهداف افزایش تعداد فیدرهای خروجی، افزایش قابلیت اطمینان و پایداری و نیز کاهش محدودیت و احتمال خاموشی اجرا شده‌اند.
http://paven.ir/News-List/54999


ا حضور وزیر نیرو؛
پروژه تبدیل شبکه سیمی فشار ضعیف به کابل خودنگهدار در استان خراسان شمالی به بهره‌برداری رسید
پروژه تبدیل شبکه سیمی فشار ضعیف به کابل خودنگهدار در استان خراسان شمالی امروز سه‌شنبه و در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو به صورت ویدئو کنفرانسی با اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان از محل منابع ساز و کارها به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، اجرای این پروژه که از سال ۹۷ آغاز شده، برای ۳۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم فرصت اشتغال ایجاد کرده است.
بنا بر این گزارش، این پروژه شامل شبکه‌ای به طول 2300 کیلومتر است که با اهداف پیشگیری از برق‌های غیرمجاز، حذف سرقت شبکه‌های مسی، ایمن‌سازی شبکه‌های عمومی برق، حفظ مبلمان شهری و بهبود پروفایل ولتاژ به بهره‌برداری رسید.
http://paven.ir/News-List/55000مدیرعامل توانیر در آیین افتتاح پروژه‌های دهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران:
جایگزینی ۸۰ هزار‌ کیلومتر کابل خودنگهدار با شبکه سیم‌ مسی/ صنعت برق با طبیعت مهربان‌تر می‌شود
مدیرعامل توانیر در مراسم افتتاح طرح‌های صنعت برق در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران گفت: جایگزینی ۸۰ هزار‌ کیلومتر کابل خودنگهدار با شبکه سیم‌ مسی در دولت تدبیر و امید میسر شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدحسن متولی زاده" در مراسم افتتاح پروژه‌های صنعت برق در دهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران اظهار داشت: استان خوزستان به دلیل شرایط اقلیمی و به‌خصوص در تابستان، استانی پرمصرف در زمینه برق است و در این استان با حمایت استاندار و دیگر مسئولان، در دو بخش احداث و توسعه زیرساخت‌ها و مدیریت مصرف برق تلاش‌ها و موفقیت‌های قابل توجهی به‌دست آمده است‌. 
وی افزود: در بخش ساز و کارها یکی از مهم‌ترین پروژه‌های توانیر در بخش توزیع که شعار آشتی شبکه برق با شاخ و برگ درختان است، جایگزینی شبکه سیم‌های مسی با کابل‌های خودنگهدار بوده که استان خوزستان و استان خراسان شمالی در اجرای این پروژه پیشتاز هستند. 
مدیرعامل شرکت توانیر در خصوص مزایای این پروژه گفت: جایگزینی و اصلاح شبکه فرسوده با حفظ محیط زیست، کاهش تلفات غیرفنی، کاهش برق دزدی‌ها، کاهش خسارات و خاموشی‌های ناشی از سرقت سیم‌های مسی، توسعه اشتغال و افزایش ایمنی شبکه برق در حوادث طبیعی و برخورد اجسام از اهداف اصلی و مزایای این طرح است. 
وی با بیان اینکه اجرای این پروژه نقش مهم و حیاتی در کاهش تلفات شبکه توزیع داشته است، افزود: در دولت تدبیر و امید، بیش از ۸۰ هزار کیلومتر کابل خودنگهدار جایگزین شبکه مسی شده که تاکنون علاوه بر استان خراسان شمالی، در شهر مشهد نیز ۱۰۰ درصد این طرح اجرایی شده و در شهرهای تهران، شیراز و استان‌های لرستان و فارس نیز تا پایان سال جاری به‌صورت کامل اجرایی شده و به بهره برداری خواهد رسید.
http://paven.ir/News-List/55008
با حضور وزیر نیرو و در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛
سامانه بیمه حوادث مشترکان برق توانیر به بهره‌برداری رسید/ پرداخت خسارت‌ها بدون نیاز به مراجعه حضوری
سامانه بیمه حوادث مشترکان برق شرکت توانیر امروز سه‌شنبه و در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، برای اجرای این پروژه شامل سامانه اطلاع‌رسانی تحت وب که از سال ۹۸ آغاز شده، از محل منابع ساز و کارها و منابع دولتی، ۳۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.
گردش مالی خسارت بیمه در سال 98، 84 میلیارد تومان و در سال 99 حدود 100 میلیارد تومان بوده است و شرکت توانیر، برق منطقه‌ای و توزیع برق و شرکت بیمه به صورت متمرکز فرآیند را رصد می‌کنند.
بنا بر این گزارش، این پروژه با اهداف دسترسی آسان و شفاف مردم برای اعلام خسارت‌های ناشی از حوادث داخل منزل، اعلام کد رهگیری به مردم و نظارت بر اجرای روند پرداخت خسارت از طریق شرکت بیمه مربوطه اجرا شده که با این اقدام دیگر نیاز به مراجعه حضوری مردم نیست و پرداخت خسارت‌ها به مردم افزایش می‌یابد.
http://paven.ir/News-List/55002


با حضور وزیر نیرو و در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛
پروژه رفع محدودیت‌های تولید نیروگاه نکا به بهره‌برداری رسید
همزمان با دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، پروژه رفع محدودیت‌های تولید نیروگاه نکا در استان مازندران با اعتباری بالغ بر 335 میلیارد ریال توسط وزیر نیرو از طریق ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با اجرای این پروژه در نیروگاه نکا که با هدف رفع محدودیت تولید واحدها به میزان 23 مگاوات انجام شده، زمینه اشتغال یکصد نفر فراهم شده است.
برای اجرای این طرح حدود 335 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است که هزینه‌های انجام شده برای این پروژه نسبت به افزایش توان حاصل شده کمتر از 10 درصد هزینه سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای احداث واحد بخار جدید است و این امر نشان دهنده توجیه اقتصادی اجرای این طرح‌ها در نیروگاه‌هاست.
رفع محدودیت تولید واحدها به میزان 23 مگاوات، کاهش مصرف آب دمین به میزان 20 مترمکعب در ساعت، کاهش نرخ خروج اضطراری و افزایش ضریب آمادگی واحدها و همچنین کاهش میزان مصرف داخلی واحدها از جمله اهداف اجرای پروژه یادشده است.
http://paven.ir/News-List/54991مدیرعامل نیروگاه نکا خبر داد:
بومی‌سازی 1300 قطعه در نیروگاه نکا/ ثبت رکورد جدید تعمیرات نیروگاهی در واحد نکا/ اجرای 12 پروژه رفع موانع تولید در نیروگاه
مدیرعامل نیروگاه شهید سلیمی نکا با تاکید بر اینکه تمرکز این نیروگاه بر بومی‌سازی و استفاده از تجهیزات داخل کشور است، گفت: حدود یک هزار و 300 قطعه نیروگاهی توسط متخصصان این واحد بومی‌سازی شده و در حال بهره‌برداری است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن نعمتی" در مراسم افتتاح پروژه رفع محدودیت‌های تولید نیروگاه شهید سلیمی نکا با اعلام این خبر افزود: به منظور آمادگی کامل نیروگاه برای عبور از پیک تابستان تعمیرات اساسی واحدهای یک و دو به طور کامل انجام شده است.
وی با تاکید بر اینکه تمامی واحدهای نیروگاه با آمادگی کامل در مدار هستند، ادامه داد: در جریان انجام تعمیرات سالیانه نیروگاه تمام تجهیزات سرویس شده و تست‌های مربوطه انجام شده است تا در تابستان امسال بتوان از تمام ظرفیت این واحدها استفاده کرد.
نعمتی با اشاره به قدمت 40 ساله واحدهای نیروگاه نکا، گفت: اوایل تیرماه به دلیل شکسته شدن پره توربین یکی از واحدهای بخار شاهد از مدار خارج شدن این بخش نیروگاه بودیم.
مدیرعامل نیروگاه شهید سلیمی نکا ادامه داد: در شرایط عادی تعمیر این بخش حدود 15 روز زمان می‌برد، اما به دلیل فرا رسیدن روزهای اوج مصرف برق در کشور تلاش مضاعفی در دستور کار قرار گرفت تا بتوانیم طی سه شبانه‌روز مشکل رخ داده را در دمای 55 درجه و رطوبت بالای 90 درصد برطرف کرده و رکورد جدیدی در زمینه تعمیرات به ثبت برسانیم.
وی با اشاره به بودجه 76 ميليارد تومانی بخش تعمیرات این نیروگاه، گفت: در این دوره با رفع محدودیت‌های تولید نیروگاه توانسته‌ایم حدود 23 مگاوات به توان این واحد بیفزایم. 
نعمتی در پایان با اشاره به اجرای 12 پروژه رفع موانع تولید در نیروگاه نکا، گفت: با اجرای این پروژه اهدافی از قبیل افزایش توان تولیدی و بهبود راندمان واحدها، افزایش پایداری واحدها، استفاده از توان متخصصان داخلی و کمک به رونق اقتصادی، جلوگیری از خروج ارز از کشور، کاهش مصرف انرژی داخلی واحدها، کاهش مصارف آب و سوخت محقق شده است.
http://paven.ir/News-List/55016