استان های تهران- گیلان

پویش-33.jpg


با حضور وزیر نیرو و به‌صورت ویدئوکنفرانس؛

28 پروژه صنعت آب و برق با اعتبار 553 میلیارد تومان فردا افتتاح می‌شود/ تهران و گیلان میزبان سی و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران

28 پروژه صنعت آب و برق با اعتبار 553 میلیارد تومان در دو استان تهران و گیلان در قالب سی و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو افتتاح می‌شود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، از 28 پروژه آماده افتتاح، 24 پروژه سهم استان تهران و چهار پروژه در استان گیلان است که فردا با حضور ویدئوکنفرانسی رضا اردکانیان، وزیر نیرو به بهره‌برداری خواهد رسید.
پروژه‌های برقی آماده افتتاح استان تهران در ایستگاه سی و سوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران شامل سه نیروگاه تولید پراکنده، پنج نیروگاه مقیاس کوچک و 16 پروژه تامین برق، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه است که هدف از اجرای این پروژه‌ها تامین برق مشترکان، افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه، بهبود پایداری برق و تامین برق مسکن مهر است.
پروژه آبی آماده افتتاح در این استان نیز انتقال آب از سد ماملو به صنایع پایین دست با اجرای 23 کیلومتر خط انتقال و نصب دو مخزن است که از اهداف اجرای این پروژه می‌توان به تامین سالانه 7 میلیون مترمکعب آب مورد نیاز نیروگاه‌های شهدای پاکدشت، شاهد و شهرک صنعتی عباس‌آباد، جلوگیری از برداشت آب‌های زیرزمینی و تامین آب مورد نیاز معادن شن و ماسه مستقر در منطقه اشاره کرد.
بر این اساس، در استان گیلان نیز سه پروژه تامین برق در شهر آستارا با هدف تامین برق مشترکان، افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه، تامین برق مسکن مهر و تعدیل بار پست‌های مجاور، افزایش ایمنی و بهبود کیفیت برق با دستور وزیر نیرو به بهره‌برداری خواهد رسید.
این گزارش حاکی است، فردا پروژه آبرسانی به 38 روستا با اجرای 63 کیلومتر خطوط انتقال، 810 مترمکعب مخازن ذخیره و 5.25 لیتر بر ثانیه ظرفیت تامین آب برای جمعیتی بالغ بر 21 هزار و 867 نفر (7289 خانوار) در سطح استان گیلان افتتاح خواهد شد.
همچنین در این مراسم از دست اندرکاران و فعالان پویش #هرهفته_الف_ب_ایران تجلیل و از کتاب "دلگرمی‌ها و همراهی‌ها" با حضور وزیر نیرو رونمایی خواهد شد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/59163

 

با حضور وزیر نیرو و در سی و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

کتاب "دلگرمی‌ها و همراهی‌ها" در وزارت نیرو رونمایی شد/ تجلیل از دست اندرکاران پویش #هرهفته_الف_ب_ایران

کتاب "دلگرمی‌ها و همراهی‌ها" با حضور وزیر نیرو در سی و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در ساختمان مرکزی وزارت نیرو رونمایی شد.

به‌‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در این کتاب اظهارات مقامات عالی کشور از جمله آقایان حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه، لاریجانی مشاور مقام معظم رهبری و منتظری دادستان کشور در خصوص پویش ملی #هرهفته_الف_ب_ایران آمده است.
همچنین در کتاب "دلگرمی‌ها و همراهی‌ها" نظرات اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، ائمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای هئیت دولت، استانداران، فرهنگستان علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی، رسانه‌ها، دانشگاه‌ها، نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و بانک‌ها آمده است.
در این کتاب در خصوص پویش #هرهفته_الف_ب_ایران آمده است: پویش ملی #هرهفته_الف_ب_ایران که در نیمه دوم سال ۹۸ برنامه ریزی و برگزار شد و در ادامه، با توسعه آن در سال‌جاری نیز در حال اجراست گفتگوی اجتماعی بر محور داشته‌هایی است که با سرمایه‌های مردمان ایران به دست آمده‌اند و طراحی شده است تا با هدف امیدآفرینی و خلق انگیزه، دستاوردهای افتخار آمیز مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه صنعت آب و برق از طریق آن به مردم معرفی شود.
این گزارش می‌افزاید، این پویش قصد دارد نشان دهد حتی در سخت‌ترین شرایط تحریم و تنگناهای مالی، کشور بزرگ ایران و مردم استوارش چگونه هزاران میلیارد تومان در توسعه زیرساخت‌های آب و برق، به‌‌عنوان الفبای آبادانی، سرمایه‌گذاری کرده‌اند و چگونه ساختن کشور یک لحظه هم متوقف نشده است.
همچنین این پویش در پی آن است که نشان دهد چگونه توسعه زیرساخت‌های صنعت آب و برق با عدالت اجتماعی در دسترسی به کیفیت زندگی، رشد اقتصادی فقر‌زدا ناشی از تامین زیرساخت توسعه اشتغال، بهبود محیط‌‌‌زیستی و جلوگیری از فقیر شدن بر اثر تخریب زیست محیطی و فراهم کردن امکان اسکان جمعیت در نواحی مرزی و جلوگیری از مهاجرت ارتباط دارد.
بر این اساس، تلاش وزارت نیرو و مجموعه تلاشگران بخش‌های دولتی و غیردولتی همکار بر این بوده که با بسیج تمامی امکانات در دسترس و سازماندهی مطلوب در مدت ۶ ماه هر هفته در گوشه‌ای از ایران مجموعاً ۲۲۷ طرح با اعتباری بالغ بر ۳۳ هزار میلیارد تومان که عمدتا محصول برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام شده در دولت تدبیر و امید است را به بهره‌برداری برساند.
این گزارش حاکی است، با توجه به تداوم و استمرار پویش مذکور با شکل گسترده در سال جهش تولید با عنوان #هرهفته_الف_ب_ایران؛ (ساخت و سازها و ساز و کارها) به بهره‌برداری رساندن ۲۵۰ طرح بزرگ و مهم آب و برق با اعتباری بالغ بر ۵۵ هزار میلیارد تومان در ۳۱ استان کشور در دستور کار قرار گرفته است.

​بر اساس این گزارش، وزیر نیرو در پایان این مراسم از دست اندرکاران و فعالان پویش #هرهفتهالفب_ایران در شاخه شرکت‌های پیمانکار و مشاور، شرکت‌های مادرتخصصی، شرکت‌های استانی، همکاران رسانه‌ای و همکاران ستاد وزارت نیرو تجلیل کرد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/59180

 

با حضور وزیر نیرو در سی و سومین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

3 پروژه بزرگ برقی در استان گیلان به بهره‌برداری رسید

سه پروژه انتقال و فوق توزیع برق در شهرستان مرزی و بندری آستارا با سرمایه‌گذاری 742 میلیارد ریال و با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو در سی و سومین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "بهمن داراب زاده" مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان در این رابطه گفت: شهرستان مرزی و بندری آستارا به علت داشتن مرز گمرکی، بندر تجاری و بازارچه مرزی از اهمیت استراتژیکی برخوردار است و توسعه این شهرستان بسیار مهم و ضروری است.
وی با بیان اینکه با بهره‌برداری از این پروژه‌ها برای 7 نفر به صورت مستقیم و برای 105 نفر به صورت غیر مستقیم در شهرستان آستارا در استان گیلان اشتغال‌زایی به وجود خواهد آمد، افزود: این پروژه‌ها با هدف برق‌رسانی پایدار و مطمئن و افزایش قابلیت اطمینان شبکه به‌خصوص در زمان پیک بار شبکه و سایر شرایط اضطراری امروز با دستور وزیر نیرو از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شدند.
مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: پروژه پست 63.20 کیلوولت مسکن مهر آستارا، پروژه توسعه پست 230.63 کیلوولت آستارا و پروژه خط کابلی 63 کیلوولت دو مداره تغذیه کننده پست مسکن مهر آستارا از جمله پروژه‌هایی است که در چارچوب سی‌و‌سومین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در استان گیلان افتتاح شدند.
http://news.moe.gov.ir/News-List/59167

 

با دستور وزیر نیرو و در سی و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

طرح آبرسانی به 38 روستا در استان گیلان افتتاح شد

طرح آبرسانی به 38 روستای استان گیلان در قالب سی و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، صبح امروز "رضا اردکانیان" در سی و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، طرح آبرسانی به 38 روستا در استان گیلان را برای جمعیتی بالغ بر 21 هزار و 867 نفر (7289 خانوار) افتتاح کرد.
این طرح آبرسانی با اجرای 63 کیلومتر خطوط انتقال، 810 مترمکعب مخازن ذخیره، 5.25 لیتر بر ثانیه ظرفیت تامین آب و 8 باب ایستگاه‌ پمپاژ با اعتباری بالغ بر 26.5 میلیارد تومان در سی و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسید.

http://news.moe.gov.ir/News-List/59178
 

در سی و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

23 پروژه انتقال، فوق توزيع و توليد پراكنده در استان تهران افتتاح شد

پروژه‌هاي احداث، توسعه، اصلاح و بهينه‌سازي شبكه‌هاي انتقال و فوق توزيع و احداث 8 نيروگاه توليد پراكنده شرکت برق منطقه‌ای تهران با حضور وزير نيرو در قالب سی و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌داري رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، پروژه‌هاي احداث، توسعه، اصلاح و بهينه‌سازي شبكه‌هاي انتقال و فوق توزيع و احداث 8 نيروگاه توليد پراكنده در سطح استان‌هاي تهران و البرز، به‌­صورت ویدئو کنفرانسی با دستور وزیر نیرو افتتاح شد.
این گزارش می‌افزاید، پروژه‌های یاد شده كه با هدف افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه، تامین برق پروژه مسکن مهر، ایجاد ظرفیت جدید برق‌‌رسانی، رضایتمندی مشترکان و بهبود پایداری شبکه فوق توزيع افتتاح شده، با استفاده حداكثري از توان داخل كشور و از محل منابع مالي داخلی شركت برق منطقه‌ای تهران و بخش خصوصی به انجام رسیده است.
http://news.moe.gov.ir/News-List/59154

 

در قالب سی و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

طرح خط انتقال آب از سد مخزني ماملو به صنایع پایین‌دست افتتاح شد

فاز اول خط انتقال آب از سد مخزني ماملو به صنایع پایین‌دست به طول ۱۶.۵ کیلومتر به منظور تأمین آب مورد نیاز این صنایع، در قالب سی و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "یوسف رضاپور" سرپرست شرکت آب منطقه‌ای تهران در رابطه با این طرح گفت: افزایش روزافزون جمعیت در شهرهای بزرگ بخصوص استان تهران از یک سو و توسعه شهرک‌های صنعتی از سوی دیگر، لزوم برنامه‌ریزی برای تأمین آب این مراکز را ایجاد می‌کرد که طرح مذکور بر این اساس، پایه‌ریزی و عملیاتی شد.
وی افزود: در صورت تامین منابع مالی لازم توسط ذینفعان، باقیمانده خط انتقال به طول ۶.۵ کیلومتر تا پایان سال اجرا و آب مورد نیاز نیروگاه‌های شاهد و دماوند تامین خواهد شد.
 رضاپور در ادامه اظهار کرد: هدف از اجرای طرح خط انتقال از سد ماملو به صنایع پایین دست انتقال آب مورد نیاز صنایع شرق و جنوب شرق تهران به میزان ۷ میلیون متر مکعب (300 لیتر در ثانیه) در سال است.
 وی با بیان اینکه با افتتاح شدن این طرح، انتقال آب از سد ماملو به شهرک‌های صنعتی منطقه و نیروگاه‌های موجود انجام شده و کمبود نیاز آبی نیروگاه‌ها و صنایع موجود و آتی این محدوده و همچنین سایر ذینفعان برطرف می‌شود، افزود: همچنین با اجرای این طرح آب پایدار مورد نیاز فعلی و آتی معادن شن و ماسه مستقر در منطقه، شهرک صنعتی عباس آباد و نیروگاه‌های تولید برق شاهد و دماوند (شهدای پاکدشت) تامین می‌شود.
رضاپور در ادامه با تاکید بر اینکه افتتاح این پروژه، اشتغال‌زایی پایداری را برای منطقه ایجاد می‌کند و حدود 35 هزار شغل مستقیم فعلی تثبیت و در صورت تکمیل  و توسعه صنایع منطقه بیش از 10 هزار شغل مستقیم جدید ایجاد خواهد شد، بیان کرد: اکنون با افتتاح این طرح، میزان برداشت آب‌های زیرزمینی توسط صنایع پایین‌دست کاهش یافته و بدین ترتیب سطح تراز آبخوان‌ها و سفره‌های آب زیرزمینی افزایش پیدا می‌کند.
 سرپرست شرکت آب منطقه ای تهران در پایان در خصوص موقعیت جغرافیایی این طرح گفت: محدوده اصلی مطالعاتی این طرح از موقعیت سد ماملو در شرق تهران و در مجاورت منطقه نظامی پارچین که در محل تقاطع رودخانه های جاجرود و دماوند احداث شده است شروع و از ضلع شمال غربی شهرک صنعتی عباس آباد و شهرستان شریف آباد، وارد این محدوده می‌شود.
http://news.moe.gov.ir/News-List/59175

 

با حضور وزیر نیرو و در سی و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

28 پروژه صنعت آب و برق با اعتبار 553 میلیارد تومان در استان‌های تهران و گیلان افتتاح شد

28 پروژه صنعت آب و برق با اعتبار 553 میلیارد تومان در دو استان تهران و گیلان در قالب سی و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، از 28 پروژه افتتاح شده، 25 پروژه سهم استان تهران و سه پروژه در استان گیلان است که صبح امروز با حضور ویدئوکنفرانسی رضا اردکانیان، وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.
پروژه‌های برقی افتتاح شده استان تهران در ایستگاه سی و سوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران شامل سه نیروگاه تولید پراکنده، پنج نیروگاه مقیاس کوچک و 16 پروژه تامین برق، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه است که هدف از اجرای این پروژه‌ها تامین برق مشترکان، افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه، بهبود پایداری برق و تامین برق مسکن مهر است.
پروژه آبی افتتاح شده در این استان نیز انتقال آب از سد ماملو به صنایع پایین دست با اجرای 23 کیلومتر خط انتقال و نصب دو مخزن است که از اهداف اجرای این پروژه می‌توان به تامین سالانه 7 میلیون مترمکعب آب مورد نیاز نیروگاه‌های شهدای پاکدشت، شاهد و شهرک صنعتی عباس‌آباد، جلوگیری از برداشت آب‌های زیرزمینی و تامین آب مورد نیاز معادن شن و ماسه مستقر در منطقه اشاره کرد.
بر این اساس، در استان گیلان نیز سه پروژه تامین برق در شهر آستارا با هدف تامین برق مشترکان، افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه، تامین برق مسکن مهر و تعدیل بار پست‌های مجاور، افزایش ایمنی و بهبود کیفیت برق امروز با دستور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.
همچنین صبح امروز پروژه آبرسانی به 38 روستا با اجرای 63 کیلومتر خطوط انتقال، 810 مترمکعب مخازن ذخیره و 5.25 لیتر بر ثانیه ظرفیت تامین آب برای جمعیتی بالغ بر 21 هزار و 867 نفر (7289 خانوار) در سطح استان گیلان افتتاح شد.

این گزارش حاکی است، در پایان این مراسم از دست اندرکاران و فعالان پویش #هرهفتهالفب_ایران تجلیل به‌عمل آمده و از کتاب "دلگرمی‌ها و همراهی‌ها" با حضور وزیر نیرو رونمایی شد
.http://news.moe.gov.ir/News-List/59185

 

وزیر نیرو در آئین بهره‌برداری از پروژه‌های صنعت آب و برق استان‌های تهران و گیلان:

پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، ماموریت مشترک دلبستگان به انقلاب و نظام است/ این پویش سرمایه‌ای برای کشور خواهد بود/ افتتاح ۱۷۶ پروژه با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۱ هزار میلیارد تومان از ابتدای امسال تاکنون

وزیر نیرو گفت: پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، یک ماموریت مشترک برای همه دلبستگان به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" روز سه‌شنبه در آئین بهره‌برداری از طرح‌های صنعت آب و برق استان‌های تهران و گیلان در سی و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران اظهار داشت: وزارت نیرو صرفا یک خط‌‌نگهدار، هماهنگ کننده و در برخی مواقع یک سخنگو برای این جمع وسیع و اراده‌های استوار و محکم بوده است.
وی با اشاره به تلاش دشمنان در به زانو درآوردن کشور در شرایط تحریمی و اعمال تحریم‌های ظالمانه و همچنین القای ناامیدی در داخل گفت: با طراحی این پویش به کمک همدیگر بیش از هر چیز نشان دادیم که در جمع فعال در این عرصه توانایی اهداف و برنامه‌ها در یک برنامه‌ریزی ۶ ماهه و بعد از آن،  یک ساله وجود دارد.
اردکانیان افزود: همتی که در این مجموعه نمایان و ابراز شد، مسوولان کشور گروه‌های مرجع، معتمدان مردم و در راس همه این‌ها، مقام معظم رهبری را هم به این نقطه رساند که می‌بایست این لشگر بزرگ دلگرم‌تر به کار خود ادامه دهند.
وزیر نیرو با اشاره به تحقق اهداف پویش #هرهفته_الف_ب_ایران ادامه داد: همه به درستی در این زمینه دریافتند که باید موجب دلگرمی هر چه بیشتر دست‌اندرکاران این پویش شوند نه فقط به منظور عبور ایمن کشور از این برهه زمانی که با آبرومندی سپری شد و روسیاهی آن بر چهره کسانی ماند که در حال ترک مناصب و موقعیت‌های خودشان هستند، بلکه این پویش سرمایه‌ای برای کشور خواهد بود.
وزیر نیرو گفت: طبیعتا مدیریت وزارت نیرو هم در این مجموعه، نقشی برای تدارک شرایط داشت. موفق شدیم به اتکای مجموعه برنامه‌ریزی‌ها،  اصلی‌ترین دستاورد خودمان را افزایش سطح اعتماد عمومی مردم قرار دهیم.
وی همچنین گفت: بیش از ۳۵۰۰ تن از همکاران ما بویژه در رده‌های مدیریتی با اختیار قانونی دستگاه‌های اجرایی  بازنشسته شده‌‌اند که تا پایان دولت تدبیر و امید این تعداد به حدود ۵ هزار نفر خواهد رسید.
وزیر نیرو با اشاره به تحقق برنامه مدیریت مصرف و صرفه‌جویی در هزینه‌های احداث نیروگاه‌ها و در عین حال افزایش میزان عرضه انرژی به بخش‌های تولیدی کشور اظهار داشت: در ۶ ماه اول سال ۹۹ عرضه انرژی به نسبت مدت مشابه سال قبل، به طور متوسط حدود ۴.۵ درصد افزایش داشته که برای صنایع بزرگ تا ۱۲ درصد هم بوده تا سال جهش تولید یک مفهوم عملی و قابل اندازه‌گیری در مقایسه با سال قبل خود باشد.
وی ریشه اصلی این خیزش را پویش #هرهفته_الف_ب_ایران دانست و اظهار داشت: این پویش موجب شد که بیشتر به اندازه‌ها و ظرفیت‌های خودمان در داخل کشور در صنعت آب و برق توجه کنیم که صرفا شامل همکاران در وزارت نیرو نیست.
اردکانیان گفت: نتیجه این مشارکت این بود که امسال توانستیم پویشی بزرگ‌تر با ۲۵۰ پروژه را اعلام کنیم که تا کنون با احتساب طرح‌های هفته سی و سومم در استان‌های تهران و گیلان، در مجموع ۱۷۶ پروژه ساخت و سازی و ساز و کاری با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۱ هزار میلیارد تومان به افتتاح رسیده که این مسیر هفته به هفته ادامه خواهد داشت‌.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: امسال دولت در همه عرصه‌ها، فعالانه کار می‌کند که حضور رئیس جمهوری در برنامه‌های افتتاح نشانه‌ای از آن است.
اردکانیان افزود: در خانواده بزرگ آب و برق، اصلاحات ساختاری در حال انجام است؛ اصلاحاتی که زمان انجام آن سال آخر فعالیت دولت با پشت سر گذاشتن آزمون و خطاها است.
وی همچنین بر نقش و سهم رسانه‌ها تاکید و از تلاش‌های آنها در سال‌های اخیر بویژه در همراهی با پویش #هرهفته_الف_ب_ایران تقدیر کرد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/59191

 

مدیرعامل شرکت برق حرارتی:

امسال 40 هزار میلیارد تومان پروژه تولید برق حرارتی عملیاتی می‌شود

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: تا پایان امسال در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران 21 پروژه بزرگ صنعت تولید برق حرارتی با حجم سرمایه‌گذاری 40 هزار میلیارد تومان عملیاتی خواهد شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن طرزطلب" در مراسم تقدیر از دست اندرکاران و فعالان پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با اعلام این خبر افزود: برای پیک تابستان امسال 14 پروژه در حوزه تولید برق حرارتی با اعتباری بالغ بر 25 هزار میلیارد تومان عملیاتی شده است که این طرح‌ها حدود یک هزار و 300 مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های کشور افزوده است.
وی با تاکید بر اینکه تا پایان امسال هفت پروژه بزرگ دیگر با ارزش 15 هزار میلیارد تومان عملیاتی خواهد شد، ادامه داد: بر همین اساس تا انتهای سال جهش تولید حدود 40 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حوزه تولید برق حرارتی به سرانجام خواهد رسید.
طرزطلب حجم سرمایه‌گذاری پروژه‌های صنعت برق حرارتی در پویش #هرهفته_الف_ب_ایران را بالغ بر 2.5 میلیارد یورو برشمرد و افزود: در بخش سازوکاری پویش نیز 10 برنامه طراحی شده بود که از این تعداد چهار پروژه عملیاتی شده و تا پایان سال نیز 6 پروژه باقی‌مانده نیز نهایی خواهد شد تا بتوانیم به شکل کامل به تعهدات این بخش عمل کنیم.
مدیرعامل شرکت برق حرارتی با بیان اینکه میزان تولید برق نیروگاه‌های حرارتی از ابتدای سال تا نیمه آذرماه از مرز 233 هزار گیگاوات ساعت گذشته است، گفت: از نیمه دوم شهریورماه تاکنون همزمان با پایان پیک مصرف برق در کشور بیش از 38 هزار مگاوات برنامه تعمیرات دوره‌ای و اساسی نیروگاه‌های حرارتی کشور انجام شده است.
همزمان با سی و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، مراسم تقدیر از دست‌اندرکاران و فعالان این پویش با حضور وزیر نیرو در ساختمان مرکزی وزارت نیرو برگزار شد.http://news.moe.gov.ir/News-List/59194