استان های کردستان- زنجان- البرز- همدان

پویش-36.jpg


با حضور وزیر نیرو و در سی و ششمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

4 پروژه آبرسانی با اعتبار 111 میلیارد تومان فردا افتتاح می‌شود/ بهره‌مندی 100 روستا در 4 استان کشور از نعمت آب

4 پروژه آبرسانی روستایی با اعتبار 111 میلیارد تومان فردا در چهار استان کشور با حضور وزیر نیرو و در قالب هفته سی و ششم #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح می شود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، از مجموع روستاهای آماده آبرسانی، 75 روستا سهم استان کردستان، 15 روستا در استان زنجان، 8 روستا در استان البرز و 2 روستا در استان همدان از نعمت آب برخوردار خواهند شد.
بر این اساس، پروژه آبرسانی به 75 روستا در استان کردستان با اجرای 287 کیلومتر خطوط انتقال و با اعتبار 81.7 میلیارد تومان برای آبرسانی به جمعیتی حدود 10 هزار و 480 خانوار معادل 43 هزار و 825 نفر فردا افتتاح خواهد شد.
همچنین در استان زنجان با بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به 15 روستا با 41 کیلومتر خطوط انتقال و با اعتبار 20.1 میلیارد تومان، جمعیتی بالغ بر 7 هزار و 598 نفر از آب سالم و پایدار بهره‌مند خواهند شد.
این گزارش می‌افزاید: پروژه آبرسانی به 8 روستا در استان البرز که با اجرای دو کیلومتر خطوط انتقال جمعیت 9 هزار و 764 نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد، فردا افتتاح می‌شود.
این گزارش حاکی است، چهارمین پروژه آماده افتتاح، پروژه آبرسانی به 2 روستا در استان همدان با اجرای 5 کیلومتر خطوط انتقال و سرمایه‌گذاری 1.8 میلیارد تومانی حدود یک هزار و 432 نفر جمعیت روستایی را تحت پوشش قرار می‌دهد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/59830

با حضور وزیر نیرو و در هفته سی و ششم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

100 روستا در 4 استان کشور از نعمت آب بهره‌مند شدند/ 111 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای آبرسانی روستایی در ایستگاه سی و ششم

چهار پروژه آبرسانی روستایی با اعتبار 111 میلیارد تومان در چهار استان کشور با حضور وزیر نیرو و در قالب هفته سی و ششم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران
افتتاح شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در این آئین که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، از 100 روستای آبرسانی شده، 75 روستا در استان کردستان، 15 روستا در استان زنجان، 8 روستا در استان البرز و 2 روستا در استان همدان از نعمت آب برخوردار شدند.
بر این اساس، صبح امروز "رضا اردکانیان" پروژه آبرسانی به 75 روستا در استان کردستان با اجرای 287 کیلومتر خطوط انتقال، 10 هزار مترمکعب مخازن ذخیره، 313 لیتر بر ثانیه ظرفیت تامین آب و با اعتبار 81.7 میلیارد تومان برای آبرسانی به جمعیتی حدود 10 هزار و 480 خانوار معادل 43 هزار و 825 نفر را به بهره‌برداری رساند.
همچنین در استان زنجان با بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به 15 روستا با 41 کیلومتر خطوط انتقال، 600 مترمکعب مخازن ذخیره، 53 لیتر بر ثانیه ظرفیت تامین آب و با اعتبار 20.1 میلیارد تومان جمعیتی بالغ بر 7 هزار و 598 نفر از آب سالم و پایدار بهره‌مند شدند.
 این گزارش می‌افزاید: پروژه آبرسانی به 8 روستا در استان البرز نیز که با اجرای دو کیلومتر خطوط انتقال، یک هزار و 200 مترمکعب مخازن ذخیره، 49 لیتر بر ثانیه و با سرمایه‌گذاری 5.6 میلیارد تومان جمعیت 9 هزار و 764 نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد، امروز افتتاح شد.
این گزارش حاکی است چهارمین پروژه افتتاح شده، پروژه آبرسانی به 2 روستا در استان همدان با اجرای 5 کیلومتر خطوط انتقال، 200 مترمکعب مخازن ذخیره، 8 لیتر بر ثانیه و سرمایه گذاری ۱.۸ میلیارد تومانی حدود یک هزار و 432 نفر جمعیت روستایی را تحت پوشش قرار می‌دهد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/59831

 

وزیر نیرو در آیین افتتاح طرح‌های آبرسانی روستایی کشور عنوان کرد:

آبرسانی به بیش از ۱۲ هزار روستا در دولت تدبیر و امید/ افتتاح ۱۹۹ پروژه در پویش امسال #هرهفته_الف_ب_ایران

وزیر نیرو از آبرسانی به 9 میلیون و 300 هزار نفر جمعیت روستایی تا پایان دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: با احتساب آبرسانی به 100 روستایی که امروز از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شدند،  تعداد روستاهای دارای شبکه آب شرب به 12 هزارو 437 روستا با 8 میلیون و 400 هزار نفر رسید که به یاری خدا و با تلاش مدیران ما،تا پایان دولت فعلی این عدد به 9 میلیون و 300 هزار نفر خواهد رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، رضا اردکانیان درآئین افتتاحیه طرح های آبرسانی به 100 روستا در استانهای همدان، کردستان، البرز و زنجان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه به همکاران خود به دلیل توفیق بزرگی که نصیب آنها شده تبریک میگویم گفت:امروز همه ما در یکی از مهم ترین و اثرگذار ترین دستگاههای خدمات رسان در حال فعالیت هستیم. 
وی با اذعان به اینکه در راستای سی ششمین هفته از پویش " #هرهفته_الف_ب_ایران"، در هر هفته بیش از 30 روستا به شبکه آب وصل شدند، عنوان کرد: خدمت رسانی به مناطق مرزی را از تکالیف خود می‌دانیم چراکه این مناطق ویترین کشور ما هستند و باید بیش از شاخص‌های تعریف شده نیز از خدمات برخوردار شوند.
اردکانیان در ادامه با بیان اینکه کار مدیران دولتی در ماه‌های پایانی فعالیت دولت تدبیر وامید، مشابه دونده ای است که به لحظات پایانی ماراتون خود نزدیک شده است، عنوان کرد: در این شرایط نیز خدمت‌رسانی به مردم عزیز کشورمان با تلاش مضاعف همچنان ادامه دارد. 
وی با بیان اینکه استانداران در سراسر کشور همواره یار و مددکار ما بوده اند، عنوان کرد: این درجه از همکاری، پشتیبانی وهمدلی که میان استانداران با مدیران اجرایی استانی و به ویژه مدیران مرتبط با وزارت نیرو وجود داشته همواره با درک، فهم و توسعه یافتگی همراه بوده است.
وی ضمن اشاره به پروژه‌های افتتاح شده در سی و ششمین هفته از پویش یاد شده گفت: با احتساب پروژه های افتتاح شده در امروز تعداد پروژه‌های این پویش به 199 پروژه در سال جای رسید که در این رابطه 54 هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته است.
اردکانیان ادامه داد: با مجموع 100 روستایی که امروز آبرسانی شدند، مجموع روستاهایی که در دولت تدبیر و امید از نعمت آب شرب و سالم برخوردار شدند به 12 هزار و 437 روستا با 8 میلیون و 400 هزار نفر رسید که به یاری خدا و با تلاش مدیران ما، تا پایان دولت فعلی 9 میلیون و 300 هزار نفراز جمعیت روستایی از این نعمت برخوردار خواهند شد.
وی همچنین ضمن قدردانی از شرکت آبفای استان همدان، گفت:ثمره یکپارچه سازی دو مجموعه آبفا شهری و روستایی را علاوه بر استان همدان در سایر استان‌ها نیز شاهد هستیم.
وزیر نیرو با بیان اینکه امروز باید عملکردمان را بر سر بام دنیا با صدای بلند فریاد بزنیم، عنوان کرد: در دوره 8 ساله از دولت تدبیر و امید با همه مضیقه هایی که مواجه بودیم توانستیم این تعداد روستا را به شبکه آب پایدار وصل کنیم.

در ادامه مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان ضمن اشاره به یکپارچه سازی شرکتهای آب و فاضلاب، گفت: این اقدام بزرگترین کوچک سازی دولت بود که با هدف تسهیل امرمدیریت و نظارت بر پروژه های آب و فاضلاب و همچنین ارتقاء خدمات به دورترین نقاط کشور و استانها انجام شد.
سید هادی حسینی بیدارافزود: با یکپارچه سازی دو مجموعه آبفای شهری و روستایی توانستیم مشکل 11 روستای نزدیک به شهر را با جمعیتی بالغ بر 20 هزار نفر را از نظر کمی و کیفی برطرف کنیم.
وی هچنین با اشاره به اینکه استان همدان دارای 161 روستا با 620هزار نفر جمعیت است اظهار داشت: در حال حاضر شاخص بهره مندی روستاییان استان از آب شرب سالم 78 درصد می باشد.
وی همچنین ضمن اشاره به  پویش "هرهفته الف-ب- ایران" عنوان کرد: در بیست و یکمین هفته از این پویش با حضور وزیر نیرو تعداد 30 روستا با جمعیتی بالغ بر28 هزارنفر و با صرف 482 میلیارد ریال در استان همدان به بهره برداری رسید.
وی بیان کرد: در سی و ششمین هفته از این پویش نیز دو روستا از استان همدان با 1500 نفر جمعیت و صرف بیش  18 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.
وی  درنهایت تصریح کرد: سقایی و خدمتگزاری به مردم از افتخارات مااست. گفتنی است در سی و ششمین هفته از پویش هر هفته الف-ب-ایران دو روستا از استان همدان نیز از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.
http://news.moe.gov.ir/News-List/59897

وزیر نیرو در جمع خبرنگاران:

برنامه آبرسانی به روستاها تا روزهای آخر فعالیت دولت دوازدهم ادامه خواهد داشت/ علت خاموشی‌های پراکنده عمدتا بحث سوخت‌رسانی به نیروگاه‌هاست/ هماهنگی مستمر وزارت نیرو و نفت برای تامین سوخت نیروگاه‌های کشور/ افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران تا پایان امسال

وزیر نیرو با اشاره به بهره‌برداری از آبرسانی به یکصد روستا در چهار استان البرز، همدان، زنجان و کردستان در روز سه‌شنبه گفت: با این تعداد، مجموع روستاهایی که در دولت تدبیر و امید از نعمت شبکه آب سالم و پایدار برخوردار شدند به ۱۲ هزار و ۴۳۷ روستا با جمعیتی بیش از ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردکانیان» بعد از ظهر امروز سه‌شنبه در آئین افتتاح پروژه‌های آبرسانی روستایی چهار استان کردستان، زنجان، البرز و همدان که در قالب هفته سی و ششم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: امروز حدود ۶۳ هزار نفر روستایی از نعمت دسترسی به شبکه آب پایدار و سالم برخوردار شدند.
 وی ادامه داد: برنامه آبرسانی به روستاها تا روزهای آخر فعالیت دولت دوازدهم ادامه خواهد داشت و جمعیت بهره‌مند روستایی ما که به شبکه آب سالم و پایدار متصل می‌شوند در این دولت به ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر افزایش خواهد یافت.
 وی گفت: جمع پروژه‌هایی که در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران تا به امروز بهره‌برداری شدند به ۱۹۹ پروژه در سال ۹۹ رسید و مابقی پروژه‌ها هم طبق برنامه تا پایان سال به مدار بهره‌برداری خواهند آمد.
 وی از هموطنان درخواست کرد در مصرف صحیح و مناسب منابع زیستی، آب و انرژی و به ویژه در این روزها، مصرف گاز خانگی وزارت نیرو را یاری رسانند و گفت: هر چقدر همراهی در مصرف گاز خانگی بهتر و مناسب‌تر صورت گیرد، شرایط مهیاتری برای برق‌رسانی وجود خواهد داشت.
 وزیر نیرو افزود: بنا به گزارش‌ها مصرف گاز خانگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دارد و این قابل مدیریت است. همانطور که مردم در تابستان در موضوع برق همراهی کردند،  اکنون هم در موضوع مصرف گاز  با کم کردن یکی دو درجه دمای محیط مسکونی، سایر هموطنان خود را بویژه در مناطق حساس از جمله مناطق شمالی کشور کمک خواهند کرد‌.
 وی گفت: گازرسانی به شمال کشور مشکلات فنی خود را دارد و با سختی بیشتری روبه رو است و هر نوع اختلال در گازرسانی به نیروگاه‌ها تاثیر در تامین سوخت جایگزین و بعضا خاموشی‌های پراکنده را دارد و شرکت‌های توانیر و برق منطقه‌ای و توزیع برق در صدد هستند مشکلات موضعی این چنینی را در کوتاهترین زمان ممکن رفع کنند.
 وی درباره علت وقوع خاموشی‌های پراکنده گفت: اطلاعات دقیق در این خصوص را سخنگوی صنعت برق بلافاصله ارائه خواهد کرد، عمدتا بحث سوخت‌رسانی به نیروگاه‌ها است. جلسات منظمی تقریبا هر روز بین همکاران وزارت نیرو و نفت برای این مشکل برای حل مشکل برقرار است که امید است به لحاظ همکاری دستگاه‌های مسوول و همراهی مردم این مشکل توسعه پیدا نکند.
 اردکانیان گفت: در پویش #هرهفته_الف_ب_ایران هم که پویش توقف‌ناپذیری است، طبق برنامه طرح‌های ما در سطح کشور تحت هر شرایطی به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.
 وزیر نیرو همچنین در پاسخ به سوالی درباره اظهارات منتسب به خود در حاشیه کمیسیون کشاورزی مجلس درباره علت بخشی از عدم توسعه نیروگاهی کشور به دلیل کنوانسیون پاریس گفت: اگر چنین مطلبی از قول من نقل شده حتما در انتقال آن دقت لازم صورت نگرفته و من چنین مطلبی را نگفته و نخواهم گفت، آنچه که گفتم این است که طرح‌های توسعه نیروگاهی به هیچ وجه نه تنها با کندی مواجه نشده که طبق آمار، ظرفیت نصب شده نیروگاهی در دولت حاضر به طور متوسط نسبت به دوره‌های قبل از آن افزایش هم دارد. 
وی افزود: نکته‌ای که گفتم این است که ما دستاورد دیگری هم علاوه بر این داشتیم که باید آن را هم حفظ و تکرار کنیم و آن این است که با مدیریت اوج بار در تابستان مانع از این شویم که صرفا برای عبور از پیک مصرف بار که هر سال به نسبت سال‌های قبل ۵.۲ درصد افزایش می‌یافت با مدیریت اوج بار به کمک مصرف‌کنندگان و عرضه انرژی بیشتر در سایر ساعت‌های شبانه‌روز و روزها، هفته‌ها و ماه‌های سال از سرمایه‌گذاری قابل ملاحظه برای این اوج بار رو به افزایش جلوگیری کنیم. 
وی گفت: دو سال متوالی است این افزایش فقط یک درصد بوده است. این به معنای نه تنها توقف و کندی اجرای طرح‌های نیروگاهی نیست، بلکه آنچه نصب شده و تا پایان دولت نصب خواهد شد بالغ بر ۲۰ هزار مگاوات در طول هشت سال است که نسبت به متوسط دوره‌های قبل که کمتر از دو هزار مگاوات است افزایش قابل ملاحظه‌ای هم دارد.
وزیر نیرو همچنین در سوالی در خصوص افزایش قابل ملاحظه مصرف برق برای استخراج رمزارزها گفت: استفاده از انرژی برق که با یارانه قایل ملاحظه‌ای تولید می‌شود ، برای استخراج رمزارزها تابع مصوبه هیات وزیران است ، کسانی که قصد این کار را دارند باید از وزارت صمت مجوز گرفته باشند و تعرفه‌های خاص وزارت نیرو و شرکت توانیر را عمل کنند که در حد برق صادراتی است. 
وی گفت: مواردی وجود دارد که اکنون با مجوز اقدام به این کار می‌کنند و حدود ۳۰۰ مگاوات مصرف این بخش است . اوج بار ما در این روزها ۳۸ هزار مگاوات است. کسانی هم غیر مجاز این کار را انجام می‌دهند این کار غیر قانونی است و همانند هر کار غیر قانونی دیگر دستگاه‌های مسوول موظف به برخورد با این‌ها هستند،  مواردی هم اگر از این حیث وجود داشته باشد و گزارش داده شود مطابق با ضوابط شرکت توانیر به گزارش‌دهندگان گزارش می‌دهد که جلوگیری از کار خلاف باید با پاداش مواجه شود.
وی همچنین با اشاره به برنامه بازدید از مراحل مختلف ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران برای آماده شدن جهت بهره‌برداری، از وارد مدار بهره‌برداری شدن این تصفيه‌خانه که دومين پروژه بزرگ تصفيه فاضلاب كشور با سرمايه‌گذاري بيش از 4500 ميليارد تومان است تا پایان امسال خبر داد.
وی گفت: این تصفیه‌خانه جمعيت دو ميليون و 100 هزار نفر ديگر را زير پوشش قرار مي‌دهد كه عمدتا در مناطق غرب تهران شامل شهرداري 2، 5، 9، 10، 11 ، 18 و بخشي از مناطق 21 و 22 تهران) ساكن هستند.
وي ادامه داد: پروژه فوق‌العاده بزرگ و دومين پروژه تصفيه فاضلاب در كشور است. از پروژه‌هاي بزرگي است كه با بيش از 4500 ميليارد تومان سرمايه‌گذاري به مدار بهره‌برداري مي‌آيد و قادر است در زمينه مسائل زيست محيطي نقش مفيدي ايفا كرده و كمك بزرگي به شرايط آب‌هاي زيرزميني تهران كند.
اردكانيان گفت: 50 ميليون متر مكعب پساب خروجي اين تصفيه خانه در اختيار كشاورزي قرار مي‌گيرد و بلافاصله 50 حلقه چاه‌ مسدود خواهد شد؛ چاه‌هايي كه آب آنها در زمان حاضر به مصرف بخش كشاورزي در مناطق مختلف تهران مي‌رسد، طبيعتا موجب شرايط نامتعادلي در سفره‌هاي آب زيرزميني مي شود و  بهره‌برداري تصفيه‌خانه مزبور از اين حيث هم كار ارزشمندي است.
 http://news.moe.gov.ir/News-List/59900

 

با دستور وزیر نیرو و همزمان با هفته سی و ششم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

15 طرح آبرسانی روستایی در استان زنجان افتتاح شد

همزمان با سی و ششمین هفته پویش#هرهفته_الف_ب_ایران، 15 طرح آبرسانی روستایی با دستور وزیر نیرو از طریق ویدئو کنفرانس در استان زنجان به بهره برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در این مراسم پروژه‌هایی در مناطق مختلف روستایی استان زنجان به ویژه 6 روستا در منطقه محروم و دور افتاده قره پشتلو از توابع شهرستان زنجان و روستاهایی در شهرستان‌های خرمدره، سلطانیه، ماهنشان و ایجرود افتتاح شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: با بهره برداری از این 15 طرح آبرسانی، جمعیتی افزون بر 7 هزار و 598 نفر از خدمات آب شرب بهداشتی و پایدار بهره مند می‌شوند.
«علیرضا جزء قاسمی» اظهار کرد: برای اجرای این طرح‌ها اعتباری معادل 201 میلیارد ریال هزینه شده که در دوره ساخت برای 153 نفر و در دوره بهره برداری برای 15 نفر ایجاد اشتغال شده است.
وی اظهار کرد: در قالب این طرح‌ها 7 باب مخزن ذخیره آب با ظرفیت 600 متر مکعب احداث شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان تصریح کرد: احداث 41 کیلومتر خط انتقال و 24 کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه توزیع از دیگر عملیات انجام گرفته در این پروژه‌هاست.
وی به ساخت 9 باب ایستگاه پمپاژ با ظرفیت 41 لیتر بر ثانیه نیز اشاره کرد و افزود: تامین آب شرب پایدار، مهاجرت معکوس به روستاها و ارتقای سطح بهداشت عمومی از جمله اهداف اجرای این طرح‌هاست.
http://news.moe.gov.ir/News-List/59901

 

توسط وزیر نیرو در سی‌و‌ ششمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

طرح‌های آبرسانی به 8 روستا در استان البرز به بهره‌برداری رسید

طرح‌های آبرسانی به هشت روستا در مناطق مختلف استان البرز توسط وزیر نیرو در سی‌و‌ ششمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عزیزالله شهبازی" استاندار البرز در این مراسم که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: باید از وزیر نیرو به خاطر راه‌اندازی پویش #هرهفته_الف_ب_ایران و تلاش ایشان در رشد و توسعه آب و برق در استان البرز تقدیر شود.
استاندار البرز از اجرای طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفای شهری و روستایی تقدیر کرد و گفت: این طرح در البرز بسیار اثر بخش بوده و موجب رضایتمندی مردم استان شده است.
وی با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید تا کنون 500 میلیارد تومان در البرز هزینه شده است، خواستار پیگیری طرح‌های عمرانی نیمه تمام و بهره برداری از آنها شد.
شهبازی به آغاز احداث واحد سوم تصفیه‌خانه آب شماره 2 کرج اشاره کرد و گفت: از وزارت نیرو تقاضا داریم همچون گذشته از این طرح حمایت شود تا هرچه زودتر بهره برداری از 55 میلیون متر مکعب آب شرب اختصاص یافته برای کرج بزرگ، نظرآباد، اشتهارد و طالقان به‌صورت رینگ بین شهرها آغاز شود.
وی همچنین خواستار انتقال بخشی از پساب تهران برای بخش‌های صنایع و کشاورزی در البرز شد. 
"ذوالفقار مهدی زاده" مدیرعامل شرکت آبفای استان البرز هم گفت: در ادامه سلسه طرح‌های افتتاح شده در پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سطح کشور، آبرسانی به هشت روستا در البرز با اعتبار 74 میلیارد ریال 23 دی ماه به‌صورت ویدیو کنفرانس و با حضور استاندار البرز به بهره‌برداری رسید.
وی افزود: آبرسانی به روستاهای باغبانکلا، دوزعنبر، سرخاب و تکیه اغشت در شهرستان ساوجبلاغ و روستاهای وشته و فشندک در شهرستان طالقان و روستاهای زیبا دشت و فرخ آباد درشهرستان فردیس شامل اجرای 2000 متر خط انتقال ،حفر سه حلقه چاه، احداث پنج مخزن ذخیره آب با مجموع ظرفیت 1200 متر مکعب و اصلاح و بازسازی 9000 متر شبکه توزیع و احداث ایستگاه پمپاژ با ظرفیت 4300 متر مکعب در شبانه‌روز از جمله این طرح‌ها بوده است که به بهره برداری رسید.

http://news.moe.gov.ir/News-List/59902