استان البرز

800.jpg


به‌مناسبت هفته دولت و همزمان با هفدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

۵ پروژه صنعت آب و برق در استان البرز فردا افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود/ سرمایه‌گذاری 3292 ميليارد تومان برای طرح‌های صنعت آب و برق البرز

عملیات اجرایی و بهره‌برداری از پنج پروژه صنعت آب و برق با سرمایه‌گذاری ۳۲۹۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان فردا سه‌شنبه در هفدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو در استان البرز آغاز می‌شود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این پروژه‌ها شامل آغاز عملیات اجرایی واحد سوم تصفیه‌خانه آب شماره ۲ کرج و بهره‌برداری از ۲۲۳۰ پروژه توسعه‌ای شرکت‌های توزیع برق سراسر کشور از ۵ نقطه، حفر و تجهیز چاه و خطوط آبرسانی شهری در استان البرز، توسعه شبکه جمع‌آوری فاضلاب و نصب انشعاب‌ها در کرج و هشتگرد و آبرسانی به ۱۴ روستا در استان است.
 بنا بر این گزارش، از مجموع سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها که از محل منابع داخلی، بودجه دولتی و صندوق توسعه ملی تامین شده، ۳۵ میلیارد تومان برای آغاز عملیات اجرایی واحد سوم تصفیه‌خانه آب شماره ۲ کرج بوده و مابقی برای دیگر پروژه‌ها هزینه شده است و با اجرای این پروژه‌ها در مجموع برای 288 نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم فرصت اشتغال ایجاد می‌شود.
 این گزارش حاکی است، ۲۲۳۰ پروژه توسعه‌ای شرکت‌های توزیع برق سراسر کشور شامل افزایش شبکه خودنگهدار فشار ضعیف هوایی به ۴۵ درصد کل شبکه و رشد ۱۶ درصدی در نصب ادوات تولید پراکنده است که با هدف کاهش تلفات، افزایش قدرت مانور، بهسازی اتصالات شبکه و کاهش مشهود در نرخ خاموشی مشترکان اجرا شده‌اند.
 همچنین واحد سوم تصفیه‌خانه آب شماره ۲ کرج با ظرفیت ۵۰۰ لیتر در ثانیه و یک بار مخزن با هدف تامین آب شرب ۱۹۲ هزار نفر اجرا می‌شود.
 عملیات حفر و تجهیز چاه و خطوط آبرسانی شهری هم شامل ۶ حلقه چاه، ۴ کیلومتر خط انتقال و یک مخزن ۵۰۰ متر مکعبی جمعیت ۹۲ هزار و ۹۰۰ نفری در استان البرز را پوشش می‌دهد.
 پروژه توسعه شبکه جمع‌آوری فاضلاب و نصب انشعابات در کرج و هشتگرد هم شامل اجرای عملیات لوله‌گذاری فاضلاب در اقطار ۲۵۰ تا ۷۰۰ میلی‌متر از جنس پلی‌اتیلن دو جداره فاضلابی و ۶۵ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب با هدف افزایش جمعیت زیر پوشش شبکه فاضلاب و به تبع آن افزایش سطح بهداشت مردم و حفظ محیط زیست به بهره‌برداری می‌رسد.
 عملیات آبرسانی به ۱۴ روستا نیز شامل بازسازی ۶۷۴ فقره انشعاب و اصلاح و بازسازی ۱۴ کیلومتر شبکه توزیع است که ۵۴۹۳ خانوار با جمعیت ۱۷ هزار و ۶۰۳ نفر را زیر پوشش برده است.

http://news.moe.gov.ir/News-List/56326

با حضور وزیر نیرو و همزمان با هفدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

طرح آبرسانی به 14 روستا در استان البرز به بهره‌برداری رسید/ افتتاح شبکه فاضلاب و خطوط آبرسانی شهری/ عملیات اجرایی واحد سوم تصفیه‌خانه آب کرج آغاز شد

با حضور وزیر نیرو، طرح آبرسانی به 14 روستا در استان البرز و شبکه فاضلاب و خطوط آبرسانی شهری افتتاح و هم‌زمان عملیات اجرایی واحد سوم تصفیه‌خانه آب کرج در هفته هفدهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران آغاز شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، از مجموع سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها که از محل منابع داخلی، بودجه دولتی و صندوق توسعه ملی تامین شده، ۳۵ میلیارد تومان برای آغاز عملیات اجرایی واحد سوم تصفیه‌خانه آب شماره ۲ کرج بوده و مابقی برای دیگر پروژه‌ها هزینه شده است و با اجرای این پروژه‌ها در مجموع برای 288 نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم فرصت اشتغال ایجاد می‌شود.
بر اساس این گزارش، واحد سوم تصفیه‌خانه آب شماره ۲ کرج با ظرفیت ۵۰۰ لیتر در ثانیه و یک بار مخزن با هدف تامین آب شرب ۱۹۲ هزار نفر اجرا شده است و عملیات حفر و تجهیز چاه و خطوط آبرسانی شهری هم شامل ۶ حلقه چاه، ۴ کیلومتر خط انتقال و یک مخزن ۵۰۰ متر مکعبی جمعیت ۹۲ هزار و ۹۰۰ نفری در استان البرز را پوشش می‌دهد.
 پروژه توسعه شبکه جمع‌آوری فاضلاب و نصب انشعابات در کرج و هشتگرد هم شامل اجرای عملیات لوله‌گذاری فاضلاب در اقطار ۲۵۰ تا ۷۰۰ میلی‌متر از جنس پلی‌اتیلن دو جداره فاضلابی و ۶۵ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب با هدف افزایش جمعیت زیر پوشش شبکه فاضلاب و به تبع آن افزایش سطح بهداشت مردم و حفظ محیط زیست به بهره‌برداری رسید.
 عملیات آبرسانی به ۱۴ روستا نیز شامل بازسازی ۶۷۴ فقره انشعاب و اصلاح و بازسازی ۱۴ کیلومتر شبکه توزیع است که ۵۴۹۳ خانوار با جمعیت ۱۷ هزار و ۶۰۳ نفر را زیر پوشش برده است.

http://news.moe.gov.ir/News-List/56329

با حضور وزیر نیرو در هفدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

2230 پروژه توزیع برق در سراسر کشور افتتاح شد

تعداد 2 هزار و 230 پروژه توزیع برق سراسر کشور که توسط  39 شرکت توزیع اجرا شده است، با حضور وزیر نیرو در قالب هفدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به‌صورت همزمان افتتاح شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" صبح امروز سه‌شنبه در سفر به استان البرز که به مناسبت هفته دولت و در چارچوب هفدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران برگزار شد، 2 هزار و 230 پروژه توزیع برق سراسر کشور را از طریق ویدئوکنفرانس به‌طور همزمان افتتاح کرد.
بهره‌برداری از این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر3 هزار و 100 میلیارد تومان، افزایش 45 درصدی شبکه خودنگهدار فشار ضعیف هوایی و رشد 16 درصدی نصب تجهیزات تولید پراکنده را به دنبال دارد.
بر اساس این گزارش، کاهش تلفات، افزایش قدرت مانور، بهسازی اتصالات شبکه و کاهش مشهود در نرخ خاموشی مشترکان، دیگر مزایای بهره‌برداری از این پروژه‌ها به‌شمار می‌آید.
"غلامعلی رخشانی مهر" معاون هماهنگي توزيع توانير در این آئین گفت: امسال در بخش توزيع به طور متوسط در هر ماه  بيش از 400 ميليارد تومان پروژه افتتاح مي‌شود که در اين بخش يك هدف براي خودمان  انتخاب كرديم و آن كاهش قيمت تمام شده خدمات است.
وی با اشاره به اینکه هم اكنون تعداد مشتركان برق به 37 ميليون مشترك رسيده است، اضافه كرد: در پروژه‌هاي امروز كه برمبنای محور ساخت‌وسازهاست، اصلاح و بهينه‌سازي شبكه و برق‌رساني هدف اصلی قرار گرفته است.
معاون هماهنگي توزيع توانير اظهار داشت: به دنبال تغيير نگرش و فرايندها هستيم و در همين راستا با تعريف سازوكارهاي جديد، در جهت كاهش هزينه خدمات حركت مي‌كنيم و اگر تاكنون سازوكارها به مدد اين تفكر نمي‌آمدند، اين اهداف محقق نمي‌شد.
رخشاني مهر افزود: در قالب همين هدف، خريد تجميعي را در دستور كار قرار داديم كه باعث كاهش نصف قيمت تمام شده در دو بخش كنتور و كابل خودنگهدار شد.
وی در همين خصوص به طرح چاوش اشاره كرد و افزود: اين طرح ولتاژ را هدف قرار داده است و به جاي بهبود ولتاژ به صورت عام، به سراغ بخشي از شبكه مي‌رود كه ولتاژ آن براي مصرف كنندگان ضعيف شده است.
معاون هماهنگي توزيع توانير افزود: در همين راستا شش هزار ميليارد تومان طرح براي اصلاح، مقاوم سازي و بهينه سازي شبكه تعريف شده است.
رخشاني مهر در عين حال از تقسيم بندي شركت‌هاي توزيع برق كشور به پنج منطقه خبر داد و با بيان اينكه اين تقسيم‌بندي‌ها در راستاي مديريت بهتر فعاليت‌ها صورت گرفته است، خاطرنشان كرد: پروژه‌هاي امروز نيز در قالب اين پنج منطقه تقسيم بندي و افتتاح شد.
بر اساس اين گزارش، در اين برنامه از طريق ارتباط ويديو كنفرانسي و با دستور وزير نيرو، پروژه‌های توزیع برق سراسر کشور افتتاح رسمي شد.

http://news.moe.gov.ir/News-List/56308

وزیر نیرو در آئین افتتاح 2230 پروژه توزیع برق:

هر هفته 30 روستا در دولت تدبير و اميد از نعمت آب شرب سالم پايدار بهره‌مند شده‌اند/ ريل‌گذاري مناسب در ماه‌هاي باقي مانده از دولت برای تكميل پروژه‌ها

وزير نيرو گفت: وزارت نیرو در طول فعالیت دولت تدبیر و امید توانسته‌ هر هفته 30 روستا را به شبكه آب سالم و پايدار متصل کند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردكانيان» امروز سه‌شنبه در آيين بهره‌برداري از ۲۲۳۰ پروژه توسعه‌ای شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور در هفدهمين هفته از پويش #هرهفته_الف_ب_ايران با اشاره به رشد مصرف انرژي در سال جاري با وجود شرايط كرونايي كه در ديگر كشورهاي جهان به دليل ركود اقتصادي كاهش داشت، اظهار داشت: امسال 11.8 درصد نسبت به پارسال انرژي بيشتري به صنايع بزرگ كشور عرضه كرديم.
وي افزود:‌ امسال بخش كشاورزي 4 درصد انرژي بيشتر دريافت كرد و در مجموع امسال در كشور 4.5 درصد عرضه انرژي بيش از پارسال صورت گرفت.
وي ادامه داد: امسال در عين حالي كه موفق شديم رشد اوج بار را كه به طور متوسط در 10 سال اخير 5.2 درصد و در 40 سال اخير حدود 7 درصد بود براي دومين سال پياپي در تابستان سال هاي 98 و 99 در حد يك درصد متوقف كرديم، همچنين توانستيم انرژي بيشتري را به مصرف كنندگان عرضه كنيم .
اردكانيان گفت: يكي از مطمئن ترين شاخص هايي كه ثابت مي كند جهش توليد كه مد نظر مقام معظم رهبري بوده به نحو بسيار خوبي در كشور رخ داده اين است كه در عين حالي كه رشد اوج  بار را كاهش داديم خاموشي ناشي از كمبود توليد نداشتيم.
وي افزود: در شرايطي كه در كشورهاي جهان بين 5 تا 25 درصد كاهش مصرف انرژي ناشي از شرايط كرونايي و ركود ناشي از آن داشتند، كشور كارنامه بسيار موفقي در اين زمينه دارد.
وي ادامه داد: شايد دستگاهي مانند وزارت نيرو نداشته باشيم كه از اين سطح وسيع ارتباط با مردم برخوردار باشد. ما هنوز به ميزان آنچه كه در وسعمان است و به دليل ساختار و امكاناتي كه داريم و در اختيارمان است ظاهر نشديم. اميد است با تاكيد رهبري علاوه بر تكميل پروژه ها، ريل گذاري مناسبي هم در 341 روز باقي مانده از فرصت دولت تدبير و اميد انجام دهيم.
اردكانيان گفت: امروز 17 هزار روستايي هموطن ما در البرز از اين نعمت برخوردار شدند. هر ماه يك تصفيه خانه فاضلاب وارد مدار شده است.
وي افزود: امروز 245 تصفيه خانه فاضلاب در مدار بهره برداري داريم و تا پايان دولت هر ماه به طور متوسط يك تصفيه خانه فاضلاب به مدار مي آيد.
به گفته اردكانيان، هر 50 روز يك سد مخزني با اعتبار ملي و هر 60 روز يك تصفيه خانه آب وارد مدار بهره برداري شده است.
وي خاطرنشان كرد: تا پايان فعاليت دولت گزارش مي كنيم كه در هشت سال دولت تدبير و اميد بيش از 20 هزار مگاوات به ظرفيت نيروگاهي كشور افزوده شده و متوسط 2500 مگاوات شاخص بسيار خوبي از تلاش در عرصه هاي مختلف است. در كنار توجه به مساله توليد كه از بابت طرح هاي افتتاحي اين روزها روشن است به مديريت مصرف هم به جد خواهيم پرداخت. حركت هاي جدي شروع شده و به اقدام هاي ديگري هم در قالب ساز و كارها در چارچوب پويش پرداخته خواهد شد.
آب، مسئله مهم استان البرز است
وزير نيرو با بيان اين كه مسئله آب، مسئله مهم در البرز است، از افزايش حجم آب قابل تامين براي مصرف شرب در اين استان خبر داد.
وی افزود: از محل تصفيه‌خانه ششم كرج، حداكثر تا دو ماه آينده به 50 ميليون متر مكعب آبي كه از محل سد طالقان در زمان حاضر براي تامين آب شرب استان البرز تدارك مي‌شود، 40 درصد ديگر افزوده خواهد شد و 20 ميليون متر مكعب ديگر هم از هفته نخست ماه ربيع الاول به اين مقدار اضافه مي‌شود.
وزیر نیرو ادامه داد: اميدواريم پروژه‌اي كه امروز در استان البرز آغاز شد بتواند مطابق برنامه يك ساله به انتها برسد، دوره آزمايشي را با موفقيت طي كند و از اين محل هم 15 ميليون متر مكعب به آب سالم در اختيار هموطنان اضافه شود.
وي اضافه كرد: در بحث انرژي هم نيازهاي استان طرح و دنبال مي‌شود و نمايندگان مجلس در فرصت‌هاي مختلف به جد پيگير تدارك زيرساخت‌هاي مورد نياز براي توسعه استان و انرژي لازم براي پذيرش سرمايه‌هاي بيشتر هستند.
اردکانیان با اشاره به پست 400 کیلوولت برق باغستان كرج و فعال بودن پيمانكار اين پروژه گفت: مشكلاتي از سوي سازمان‌هاي محلي در ارتباط با عبور خط وجود داشته كه رفع شده است، نقدينگي مناسبي هم شركت توانير تزريق كرده و تلاش خواهیم کرد اين پروژه تا اواخر تابستان امسال به بهره‌برداری برسد.
وزیر نیرو با تاکید بر اینکه مسئله آب، مسئله مهم استان البرز است، گفت: موضوع آب اين استان به عنوان همسايه تهران بزرگ جداي از تهران نيست و از روش‌هاي مختلف تلاش خواهيم كرد كه هر چه زودتر موجبات امنيت خاطر هموطنان در اين استان از نظر تامين و تدارك بلندمدت آب مورد نياز فراهم شود.

http://news.moe.gov.ir/News-List/56359