مرکزی

800.jpg

به‌مناسبت هفته دولت و همزمان با هفدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران:

4 پروژه محوري برق استان مرکزی فردا به بهره‌برداري می‌رسد/ افتتاح طرح‌هایی به ارزش 206 ميليارد تومان در بخش برق استان

بهره‌برداري از چهار پروژه بزرگ برق در استان مركزي به ارزش 206 ميليارد تومان، فردا همزمان با نخستین روز از هفته دولت و در هفدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، با حضور مديرعامل توانير آغاز مي‌شود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "فرهاد شبيهي" مديرعامل برق منطقه‌اي باختر در این رابطه گفت: طرح‌هاي برق‌رساني مذكور با هدف كاهش تلفات، تقويت پايداري به خصوص در حوزه شهرك‌هاي صنعتي، توسعه زيرساخت‌هاي اقتصادي و بهبود شاخص‌هاي توليد و تامين نياز سرمايه گذاران در مناطق صنعتي نقاط مختلف استان مركزي اجرايي شده‌اند. 
مديرعامل برق منطقه‌اي باختر اظهار داشت: نيروگاه 20 مگاواتي «صيناكو» در مجاورت شهرك صنعتي ساوه، پست برق «63.20 کیلوولت شهر شهباز شازند»، پست برق «63.20 کیلوولت دودهك دليجان» و پست سيار «زاويه زرنديه»، طرح‌هاي برق‌رساني استان مركزي است كه همزمان با هفته دولت بهره‌برداري مي‌شوند.
وی اضافه كرد: با بهره برداري از اين چهار طرح برق‌رساني مشكل زيرساختي نواحي اقتصادي شهرستان ساوه، دليجان، زرنديه و شازند مرتفع و زمينه سرمايه گذاري اقتصادي در اين مناطق فراهم مي‌شود.
حوزه برق منطقه‌اي باختر، سه استان همدان، لرستان و مركزي با 77 هزار كيلومتر مربع مساحت، پنج ميليون نفر جمعيت و 2 ميليون مشترك را در بر مي‌گيرد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/56245

مديرعامل توانير در هفته هفدهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در استان مركزي؛

اجراي پروژه‌هاي برقي نشانگر شتاب مناسب بخش صنعت است/ تكرار يك موفقيت براي دومين سال پياپي در صنعت برق

همزمان با نخستین روز از هفته دولت، چهار طرح مهم برقی در قالب هفته هفدهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، در استان مرکزی به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدحسن متولي‌زاده" مديرعامل شركت توانير در مراسم افتتاح پروژه‌هاي صنعت برق استان مركزي با اشاره به اینکه افتتاح پروژه‌هاي امروز نشان از هماهنگي مديران استان دارد، اظهار داشت: بهره‌برداری از اين پروژه‌ها نويد توسعه و رونق استان مرکزی را دارد.
مديرعامل شركت توانير افزود: امروز در راستای پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، پروژه‌هاي زيرساختي مهم استان مرکزی كه موجب شتاب به صنايع ديگر و توسعه صنعت، خدمات و كشاورزي است، افتتاح شد.
وي در ادامه افزود: امسال تابستان سخت و افتخارآميزي داشتيم که بر اساس آمارها، گرم‌ترين سال در سي سال گذشته را تجربه کردیم، اما با هماهنگی‌های صورت گرفته، عبور موفق و بدون خاموشي هدف گذاري شد که اين موفقيت در سايه تلاش مسئولان و همكاري مردم عزيز تحقق یافت.

متولي‌زاده با اشاره به اینکه بر اساس اعلام سازمان هواشناسي، امسال گرمترين سال در 30 سال گذشته بود، افزود: به ازاي هر يك درجه افزايش حدود 1500 مگاوات مصرف برق افزايش مي‌يابد.

مديرعامل توانير گفت: میزان انرژي كه صنايع بزرگ مصرف کردند نشانگر رونق توليد بوده، علاوه بر اینکه پاداش‌هاي خوبي نیز به صنايع و كشاورزان كم مصرف اعطا شد.
وي با بیان اینکه انرژي مصرفی صنايع بزرگ نسبت به مدت مشابه سال گذشته بيش از 11 درصد بوده است، اظهار کرد: در استان مركزي 36 ميليارد تومان به صنايع و كشاورزان همكار جهت پاداش همكاري در ايام پيك اهدا شد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/56262

استاندار استان مركزي در مراسم افتتاح پروژه‌هاي صنعت برق به‌مناسبت هفته دولت عنوان کرد:

نقش زيرساختي صنعت برق در رونق صنايع/ ايجاد اشتغال براي 10 هزار نفر با احداث طرح‌هاي صنعت برق در استان مركزي

استاندار استان مرکزی گفت: صنعت برق با حمايت از ايجاد نيروگاه‌هاي كوچك خصوصي در بخش‌هاي مختلف مي‌تواند كمك تاثيرگذاري به دولت كند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سيدعلي آقازاده" در مراسم افتتاح پروژه‌هاي صنعت برق استان مركزي که با حضور مدیرعامل توانیر برگزار شد، با تقدير از تلاش‌هاي كاركنان ساعي صنعت برق افزود: با افتتاح اين پروژه‌ها، گام بلندي در راستاي پيشرفت استان خواهيم برداشت.
وی ادامه داد: صنعت برق با حمايت از ايجاد نيروگاه‌هاي كوچك خصوصي در بخش‌هاي مختلف مي‌تواند كمك تاثيرگذاري به دولت كند و بسيار خرسنديم که صنعت برق استان در نقاط مختلف موجب تقويت زيرساخت‌ها و شكوفايي استان را فراهم مي‌سازد.
استاندار استان مرکزی افزود: استان مرکزی یک استان صنعتي است و زيرساخت برق در آن مي‌تواند در رونق و توسعه صنايع ديگر نقش مهمي داشته باشد.
ايجاد اشتغال براي 10 هزار نفر با احداث طرح‌هاي صنعت برق در استان مركزي
مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي برق باختر در آيين افتتاح طرح‌هاي هفدهمين هفته از پويش #هرهفته_الف_ب_ايران كه همزمان با هفته دولت انجام شد، گفت: سال گذشته به‌رغم سيل ويرانگر در استان مركزي و لرستان با تمام تجهيزات توانستيم خدمات مستمر برق را ارايه كنيم و اجازه ندهيم محدوديت‌ها مانعي در خدمات‌رسانی ايجاد كند.
"فرهاد شبيهي" با اشاره اینکه بهره‌برداری از پروژه‌های استان با حمايت مسئولان ارشد استان و شركت توانير انجام شد، ادامه داد: به موازات اجرای پروژه‌ها در زمینه توسعه زيرساخت‌ها هم حركت كرديم و در مجموع 700 ميليارد تومان پروژه در اين قالب پويش افتتاح شده است.
وي افزود: با انسجام و سخت‌كوشي توانستيم علاوه بر فعاليت‌هاي جاري، در فعاليت‌هاي زيرساختي حركت كنيم كه این امر موجبات رشد و توسعه و آباداني كشور را فراهم مي‌سازد.
 شبيهي با بیان اینکه با احداث اين پروژه‌ها، 10 هزار شغل در استان مركزي ايجاد شد، ادامه داد: امروز با احداث پست 63.20 كيلوولت شهباز، پست سبار شهر صنعتي زاويه، پست و خط 63.20 كيلوولت دوهك و افتتاح نيروگاه 20 مگاواتي صيناكو، در مجموع 206 ميليارد تومان سرمايه گذاري به مرحله بهره برداري رسيد.

http://news.moe.gov.ir/News-List/56267