همدان

hamedan.jpg


در بیست و یکمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

وزیر نیرو فردا به استان همدان سفر می‌کند/ افتتاح و کلنگ‌زنی 6 پروژه صنعت آب و برق در این استان / بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به 400 روستای کشور

وزیر نیرو در بیست و یکمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، فردا یکشنبه به‌منظور افتتاح همزمان پروژه‌های آبرسانی به 400 روستا در 20 استان و همچنین افتتاح و کلنگ‌زنی 6 پروژه صنعت آب و برق استان همدان به این استان سفر می‌کند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، پروژه‌های آماده افتتاح در این سفر شامل افتتاح همزمان پروژه آبرسانی به 400 روستا در 20 استان در سطح کشور و همچنین سد "نعمت آباد" شهرستان اسدآباد، آبرسانی به 30 روستا در سطح 6 شهرستان استان همدان، بهره‌برداری از پست 63 کیلوولت سیار ملایر، پست 63 کیلوولت سیار کرفس، افزایش ظرفیت پست‌های اسدآباد_تویسرکان، آغاز عملیات اجرایی خط خرم آباد1 به پست بهمن ملایر است.
با افتتاح همزمان پروژه آبرسانی به 400 روستا در 20 استان کشور با اعتبار 379 میلیارد تومان جمعیتی بالغ بر 281 هزار نفر جمعیت روستایی کشور را به شبکه آب سالم و پایدار متصل خواهد کرد.
سد "نعمت‌آباد" اسد‌آباد نیز از پروژه‌های استان همدان با 4.6 میلیون مترمکعب حجم مخزن و اعتبار 80 میلیارد تومان با هدف بهبود حقآبه 450 هکتار اراضی کشاورزی در منطقه افتتاح می‌شود.
همچنین با بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به 30 روستا در 6 شهرستان استان همدان که با ظرفیت مخزن زمینی 1250 متر مکعب، 250 متر مکعب ظرفیت مخزن هوایی، با 63 هزار 577 متر خطوط انتقال و با اعتبار 48 میلیارد تومان جمعیتی بالغ بر 27 هزار و 628 نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.
پروژه‌های تامین برق استان همدان نیز شامل پست 63.20 کیلوولت سیار ملایر 4 و خطوط مرتبط با ظرفیت پست 15 مگاولت آمپر، پست 63.20 کیلوولت سیار کرفس در شهرستان رزن با ظرفیت 30 مگاولت آمپر، افزایش ظرفیت پست‌های اسدآباد1_تویسرکان به میزان 25 مگاولت آمپر و  شروع عملیات اجرایی خط خرم‌آباد 1 به پست بهمن ملایر که با اهداف ایجاد ظرفیت مناسب در شهرستان‌های ملایر، رزن و کرفس برای حوزه صنعت و مشترکان، بهبود کیفیت برق و همچنین تامین نیاز مصرف مشترکان به بهره‌برداری ‌می‌رسد.
شش پروژه افتتاح و کلنگ‌زنی استان همدان با سرمایه گذاری 588 میلیارد تومان است.

http://news.moe.gov.ir/News-List/56910
 

با حضور وزیر نیرو در بیست و یکمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران صورت می‌گیرد؛

آبرسانی به 59 روستا در استان کرمانشاه/برخورداری 4 هزار نفر از آب سالم و پایدار

مدیرعامل شرکت آبفای استان کرمانشاه گفت: آبرسانی به 59 روستا درهشت شهرستان استان کرمانشاه در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران فردا به صورت ویدئوکنفرانس توسط وزیر نیرو وارد مدار بهره برداری می‌شود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا کاکاوند" با اعلام این خبر، اظهار کرد: این طرح‌های آبرسانی در شهرستاهای کرمانشاه 19 روستا، صحنه 17 روستا، سرپل ذهاب 10 روستا، ثلاث باباجانی چهار روستا، گیلان‌غرب چهار روستا، کنگاور سه روستا، سنقر، کلیایی و دالاهو دو روستا را شامل می‌شود.

مدیرعامل شرکت آبفای کرمانشاه افزود: با افتتاح این طرح‌ها 3 هزار و 972 خانوار با جمعیتی بالغ بر 14 هزار و 360 نفر ازآب شرب سالم و پایدار برخوردار می‌شوند.

وی با بیان اینکه در مجموع برای آبرسانی به این روستاها بیش از 297 میلیارد و 800 میلیون ریال هزینه شده است، خاطرنشان کرد: برای اجرای این پروژه‌ها 124 کیلومتر خط انتقال، 17 کیلومتر شبکه توزیع آب، سه ایستگاه پمپاژ و 860 مترمکعب مخزن اجرا شده است.

به گفته کاکاوند مجموع اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم این پروژه‌ها 100 نفر است.

مدیرعامل شرکت آبفای استان کرمانشاه ادامه داد: اجرای پروژه‌های زیرساختی مثل آب و فاضلاب در روستاها می‌تواند رونق کشاورزی را به دنبال داشته و منجر به مهاجرت معکوس از شهر به روستا شود.
http://news.moe.gov.ir/News-List/56923

 

در هفته بیست و یکم از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

5 طرح آبرسانی روستایی در خراسان جنوبی امروز به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی از افتتاح پروژه آبرسانی به پنج روستای استان با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو در قالب هفته بیست و یکم از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسین امامی" از بهره‌برداری از طرح آبرسانی به پنج روستای امین آباد و گلنام سربیشه، کرند بشرویه، نگینان و بیدسک درمیان با جمعیت بهره بردار 4145 نفر خبر داد و گفت: این پروژه ها با اعتباری بالغ بر 47 میلیارد و 500 میلیون ریال به بهره برداری می‌رسد.
لازم به ذکر است، قرار است در این هفته از پویش مذکور طرح‌های آبرسانی به 400 روستا در 20 استان با جمعیت تحت پوشش 280 هزار نفر و جمع سرمایه‌گذاری 379 میلیارد تومان به بهره‌برداری برسد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/56940

 

هم‌زمان با هفته بیست و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

سد "نعمت‌آباد" اسدآباد با حضور وزیر نیرو افتتاح شد

سد "نعمت‌آباد" شهرستان اسدآباد در استان همدان با اعتبار ۸۰ میلیارد تومان با حضور وزیر نیرو در قالب بیست و یکمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، سد "نعمت آباد" اسد آباد با حجم مخزن ۴.۶ میلیون متر مکعب، ارتفاع ۲۱.۵ متر از پی و ۱۲۴ کیلومتر مربع حوضه آبریز با حضور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.
بر اساس این گزارش، این سد با هدف بهبود حقابه ۴۵۰ هکتار اراضی کشاورزی در منطقه و با اعتبار ۸۰ میلیارد تومان در قالب بیست و یکمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.
این گزارش می‌افزاید، عملیات اجرایی این طرح در سال ۸۳ آغاز و امسال پس از گذشت ۱۶ سال به بهره‌برداری رسید.
http://news.moe.gov.ir/News-List/56939

 

با حضور وزیر نیرو در هفته بیست و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران انجام شد؛

افتتاح و کلنگ‌زنی ۵ پروژه صنعت آب و برق در استان همدان/ بهره‌برداری هم‌زمان از طرح آبرسانی به ۳۰ روستا/ افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 4 پروژه تامین برق استان

آئین افتتاح و کلنگ‌زنی پنج پروژه صنعت آب و برق استان همدان با حضور وزیر نیرو در قالب هفته بیست و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، برگزار و هم‌زمان بهره‌برداری و عملیات اجرایی 4 پروژه تامین برق استان آغاز و همچنین طرح آبرسانی به ۳۰ روستا در سطح ۶ شهرستان این استان به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، طرح آبرسانی به ۳۰ روستا در سطح ۶ شهرستان استان همدان با اعتبار ۴۸ میلیارد تومان، ظرفیت مخزن زمینی یکصد و ۲۵۰ متر مکعب، ۲۵۰ متر مکعب ظرفیت مخزن هوایی و ۶۳ هزار و ۵۷۷ متر خط انتقال با حضور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.
این طرح ۲۷ هزار و ۶۲۸ نفر روستایی را تحت پوشش قرار می‌دهد.
بر اساس این گزارش، پروژه‌های تامین برق استان همدان نیز شامل پست ۶۳.۲۰ کیلوولت سیار ملایر ۴ و خطوط مرتبط با ظرفیت پست ۱۵ مگاولت آمپر و با طول ۲۴ کیلومتر و خط ۶۳ کیلوولت در شهرستان ملایر، پست ۶۳.۲۳ کیلوولت سیار کرفس در شهرستان رزن با ظرفیت ۳۰ مگاولت آمپر، افزایش ظرفیت پست‌های اسدآباد ۱_تویسرکان به میزان ۲۵ مگاولت آمپر و شروع عملیات اجرایی خط خرم آباد ۱ به پست بهمن ملایر در مجموع با سرمایه‌گذاری ۴۶۰ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

این گزارش حاکی است، پروژه‌های صنعت آب و برق با هدف ایجاد ظرفیت مناسب در شهرستان ملایر برای حوزه صنعت، ایجاد ظرفیت مناسب برای حوزه صنعتی و کشاورزی در منطقه رزن و کرفس، بهبود کیفیت برق و تامین نیاز مصرف مشترکان به بهره‌برداری رسید.

http://news.moe.gov.ir/News-List/56941
 

با حضور وزیر نیرو در هفته بیست و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

طرح‌های آبرسانی به 400 روستا در 20 استان به‌طور همزمان افتتاح شد

آئین افتتاح همزمان آبرسانی به 400 روستا در سطح کشور با حضور وزیر نیرو در قالب هفته بیست و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" پیش از ظهر امروز با حضور در سالن شهدای استانداری همدان، پروژه آبرسانی همزمان به 400 روستا در 20 استان کشور را با اعتبار 379 میلیارد تومان به بهره‌برداری رساند.
بر اساس این گزارش، برای آبرسانی به این تعداد روستا 67 حلقه چاه، 48 هزار متر مکعب حجم مخزن، 830 کیلومتر خط انتقال، 380 کیلومتر شبکه توزیع و 80 باب ایستگاه پمپاژ احداث شده است.
این گزارش می‌افزاید، 281 هزار نفر از ساکنان 400 روستا در 20 استان کشور زیر پوشش این طرح آبرسانی قرار می‌گیرند.

http://news.moe.gov.ir/News-List/56942
 

وزیر نیرو در آیین افتتاح طرح‌های صنعت آب و برق استان همدان:

طرح برق امید از ماه مهر عملیاتی می‌شود/ برق رایگان برای ۱۸۰ هزار مشترک همدانی/ ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر جمعیت روستایی از شبکه آب سالم و پایدار بهره‌مند شده‌اند

وزیر نیرو از عملیاتی شدن طرح برق امید از ماه آینده خبر داد و گفت: مشترکان کم مصرف که دارای الگوی مصرف کمتری هستند، از تخفیف صد درصدی برخوردار می‌شوند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" روز یکشنبه در آیین افتتاح و کلنگ‌زنی پنج پروژه صنعت آب و برق در استان همدان، بهره برداری همزمان از طرح آبرسانی به ۳۰ روستا و افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۴ پروژه تامین برق استان افزود: در استان همدان بر اساس گزارش موجود، از ۶۰۰ هزار مشترک خانگی در استان، حدود ۱۸۰ هزار مشترک، کم مصرف هستند‌، که بیش از ۳۰ درصد مجموع مشترکان که اگر بر همین منوال از مصرف باقی بمانند از این تخفیف برخوردار خواهند شد.
وی اظهار داشت: نزدیک به ۳۷۰ هزار مشترک هم خوش مصرف هستند که این‌ها هم رعایت می‌کنند و با مراقبت‌هایی بخشی از این‌ها می‌توانند به گروه کم مصرف‌ها پیوسته و از این تخفیف بهره‌مند شوند.
وزیر نیرو ادامه داد: گروه معدودی هم هنوز مشترک پرمصرف هستند که در استان همدان حدود ۸.۳ درصد هستند که آنها هم روش مصرف خود را امید است اصلاح کنند که هدف ما کاهش مصرف در بخش خانگی است.
وی همچنین با بیان این که امروز، جنگ ما در میدان اقتصاد و روح و روان جامعه است، با یادآوری پایمردی‌های دوران دفاع مقدس اظهار داشت: امروز هم همانند آن دوران عملکرد ما در صحنه جنگ اقتصادی و روانی ثبت و ضبط خواهد شد.
اردکانیان با اشاره به فشارهای سنگین ناشی از تحریم‌ها بر کشور و مردم گفت: همه در تلاش هستیم با استقامت، فعالیت، تولید و استفاده بیشتر از امکانات موجود، با کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری بتوانیم خسارات این جنگ را به حداقل برسانیم و دشمن را به شکست وا داریم که بدون تردید این گونه خواهد شد.
وزیر نیرو افزود: در جنگ روانی هم تاب‌آوری جامعه ما فوق‌العاده حائز اهمیت است. عمل و رفتار همه کسانی که در این صحنه فعال هستند، ثبت و ضبط خواهد شد.
وی گفت: اما اگر خودم را در سال‌های بعد و در مواجهه با این سئوال قرار دهم که در آن هفته‌ها، ماه‌ها و سال‌ها کدام گروه نقش و تاثیر اصلی‌تری را در راهبری این جنگ داشتند؟ انگشت اشاره من به سمت تریبون‌داران است؛ همه کسانی که در این روزها تریبون در اختیار دارند، از مسئولان اجرایی و همکاران تا اصحاب رسانه و نمایندگان مجلس و ائمه جمعه و جماعات همه کسانی که مستقیم و غیر مستقیم با اصلی ترین صحنه جنگ که روح و روان مردم است ارتباط دارند.
اردکانیان گفت: هدف اصلی ما در این جنگ و همه عرصه‌ها، افزایش احساس رضامندی در مردم است و این به هنرمندی ما برمی‌گردد که چگونه فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهیم.
وی با اشاره به بهره‌برداری ۲۵۰ پروژه در چارچوب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران تا پایان امسال و تلاش‌های صنعت آب و برق همدان گفت: امید است افتتاح سد نعمت‌آباد با حجم مخزن بیش از ۴ میلیون متر مکعب با بهره‌مندی از نعمت آب موجب آبادی بیش از پیش منطقه و آبیاری منظم و مطمئن حدود ۴۵۰ هکتار از اراضی شود و برای مصارف شرب از این محل هم بررسی خواهد شد.
وی افزود: این سد، چهل و ششمین سد مخزنی است که در دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری رسیده و البته یکصد و نودمین سد مخزنی در دست بهره‌برداری کشور به شمار می‌رود.
اردکانیان گفت: در بخش برق هم امروز دو پست ۶۳.۲۳ و یک پروژه افزایش ظرفیت در مناطق مختلف ملایر، رزن و تویسرکان به بهره‌برداری رسید و به مناسبت امروز، عملیات اجرایی خط انتقال خرم‌آباد به ملایر هم با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد تومان آغاز می‌شود.
وزیر نیرو همچنین با اشاره به ۳۰ روستای استان همدان با جمعیت زیر پوشش ۲۶ هزار نفر گفت: امروز با احتساب این جمعیت، ۴۴۸ روستای کشور با جمعیت ۳۱۵ هزار نفر در ۲۲ استان کشور به شبکه آب سالم و پایدار متصل شده‌اند و با این تعداد مجموعه جمعیت روستایی بهره‌مند از این شبکه به ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر می‌رسد که در نوع خود رکورد ارزشمندی است.
اردکانیان گفت: در خصوص پروژه فاضلاب، در شهر اسدآباد، خط انتقال فاضلاب صددرصد تکمیل شده، ۸۹ کیلومتر شبکه جمع‌آوری آن اجرا شده، تصفیه‌خانه فاضلاب هم ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
وی همچنین درباره تعدادی از روستاهای استان همدان که زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب استان نیستند، گفت: یکی از اتفاق‌های خوبی که هر چند دیر اما بحمدالله به ثمر رسید یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی بود که این روزها و هم پایان آذر عملکردی از این اقدام ارائه خواهد شد.
وی افزود: نظام جمهوری اسلامی عملکرد بسیار خوبی در این عرصه داشته است و هر چند هنوز روستایی داریم که مشکل دارند و باید طرح‌های اتصال آن‌ها به شبکه آب سالم و پایدار وصل شود اما در مقایسه با متوسط جهانی و نیز منطقه در بالای جدول قرار داریم. نسبت جمعیت روستایی برخوردار در کشور ۸۲.۵ درصد است که امید است به صد درصد برسد.
با تشکیل شرکت‌های یکپارچه، این شرکت‌ها توان به زیر پوشش بردن روستاهایی که هنوز از این مزیت برخوردار نشده‌اند را دارند.

http://news.moe.gov.ir/News-List/56953
 

وزیر نیرو در جمع خبرنگاران عنوان کرد:

دسترسی 315 هزار نفر جمعیت روستایی به شبکه آب شرب از ابتدای سال

وزیر نیرو با بیان اینکه حرکت به سمت اصلاح مصرف باید در همه بخش‌ها اجرا شود، گفت: در پایان سال آبی 99-98 وضعیت خوبی در کشور داریم و در بخش‌های مختلف به خصوص در بخش کشاورزی توانستیم عرضه آب بیشتری داشته باشیم که می‌توان حاصل این وضعیت مطلوب را در تولید بیشتر محصولات امسال که بسیار ارزشمند است، مشاهده کرد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" در جمع خبرنگاران با اشاره به دغدغه دولت در آبرسانی به روستاها، خاطرنشان کرد: در زمینه آبرسانی روستایی از ابتدای سال با احتساب طرح‌های افتتاح شده امروز، تعداد 448 روستا با جمعیت 315 هزار نفر به شبکه آب سالم و پایدار وصل شدند که با این عدد جمع جمعیت روستایی بهره‌مند از این نعمت به شکل پایدار یعنی بهره‌مندی از شبکه‌های دائمی آب در طول دولت تدبیر و امید به 8 میلیون و یکصد هزار نفر رسیده و امیدواریم تا سال آینده که پایان فعالیت دولت است، اندکی بیش از یک میلیون نفر دیگر به این آمار اضافه شود تا بتوان دستاورد موثری برای هم‌وطنان باشد.
وزیر نیرو دیده شدن مشکلات مردم در سطح وسیع را به برکت وجود وسائل ارتباط جمعی دانسته و گفت: وزارت نیرو به عنوان دستگاه مسئول در جریان مشکل و کمبود با تفسیر آب در کشور بوده است و عملکرد دولت تاکنون که در تعداد جمعیت روستایی بهره‌مند از شبکه آب سالم و پایدار قبل از این دولت 900 هزار نفر یعنی کمتر از یک میلیون نفر بود، اما الان به این تعداد 8 میلیون نفر دیگر در طول هفت سال اضافه شده که حاکی از توجه جدی دولت به مسئله آب روستایی است.
وی با اشاره به دستورات مقام معظم رهبری مبنی بر برداشت از توسعه ملی برای اجرای طرح‌ها، ادامه داد: ان‌شاءالله این توجه و اجازات از سوی رهبر انقلاب ادامه خواهد داشت تا زمانی که بتوانیم بگوییم جمعیت روستایی بهره‌مند از آب سالم و پایدار، از 82.5 درصد به 100 درصد افزایش پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه جمعیت روستایی بهره‌مند از آب شرب به طور متوسط در جهان 53 درصد است، یادآور شد: ما از این حیث عملکرد بسیار مثبتی داریم و تلاشمان در این زمینه متوقف نخواهد شد؛ الان نسبت جمعیت روستایی برخوردار از شبکه آب سالم و پایدار به نسبت جمعیت روستایی که از آب پایدار برخوردار نیستند چهار به یک است.
اردکانیان با اشاره به ضرورت توجه به آب مصرفی در بخش کشاورزی، اظهار داشت: باید مسئله توجه به آب مصرفی در کشاورزی به مطالبه اجتماعی تبدیل شود. همانطوری که مشکل آب شرب در روستاها امروز مورد توجه است باید بحث الگوی کشت مناسب، اجرای صحیح این الگوی کشت در کشور، استفاده مناسب از آب و همچنین روش‌های صحیح آبیاری نیز مورد توجه قرار گرفته و جزوی از دغدغه عموم مردم باشد.
وی افزود: با تبدیل این موضوعات به یک مطالبه اجتماعی، می‌توانیم با بسیج امکانات و منابع کشور به این مطالبات رسیدگی کرده و پاسخ دهیم.
وزیر نیرو با بیان اینکه بخش کشاورزی، اصلی‌ترین و بیشترین مصرف آب شیرین کشور را دارد، خاطرنشان کرد: ما درصدد تدوین و تصویب سازگاری با کم آبی برای هر استان هستیم به‌طوری‌که میزان آب موجود و نیاز‌هایی منطقه را سنجیده و در دستگاه‌های ملی تصویب می‌شود.
وی ادامه داد: باید از آب مصرفی در کشاورزی بکاهیم، به شکلی که بتوانیم به ازای مصرف یک متر مکعب آب شیرین، محصول خشک بیشتری از آنچه که امروز در کشور داریم تولید کنیم.
http://news.moe.gov.ir/News-List/56957

 

در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو؛

طرح‌های آبرسانی به 26 روستای استان لرستان افتتاح شد

در روزهای پایانی شهریور ماه با حضور وزیر نیرو و به صورت ویدئوکنفرانسی طرح آبرسانی به 26 روستای استان لرستان در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حمیدرضا کرم وند" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان لرستان در مراسم افتتاح  این طرح‌ها گفت: امروز به حول قوه الهی طرح آبرسانی به 26 روستای استان لرستان به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: اعتبار آبرسانی به این 26 روستا بالغ بر 25 میلیارد تومان برآورد شده است که شامل اجرای خط انتقال، حفر چاه، احداث مخزن، نصب تابلو برق و حصارکشی است.
کرم وند اضافه کرد: طرح آبرسانی به این روستاها اشتغال زایی 130 نفر از بومیان استان را به صورت مستقیم و غیر مستقیم بوجود آورده است، همچنین در راستای سال جهش تولید تمامی تجهیزات به کار گرفته شده تولید داخل کشور است.
http://news.moe.gov.ir/News-List/56955

 

وزیر نیرو در آئین افتتاح همزمان طرح‌های آبرسانی به ۴۰۰ روستا خبر داد:

بهره‌مندی افزون بر ۲۸۱ هزار نفر از روستائیان از نعمت آب شرب سالم و پایدار/ مردم همدان دغدغه تامین آب شرب در بلندمدت را نداشته باشند/ بهره‌برداری از ۴۰ پروژه هوشمندسازی صنعت برق در آینده نزدیک

وزیر نیرو با اشاره به آبرسانی به حدود ۴۵۰ روستای کشور در بیست و یکمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران گفت: جمعیتی افزون بر ۲۸۱ هزار نفر از روستائیان در این روستاها از نعمت آب شرب سالم و پایدار بهره‌مند شدند، امیدواریم تا پایان سال بقیه روستاها که افزون بر ۱۳۰۰ روستای دیگر خواهد بود، مطابق برنامه در مدار بهره‌‌مندی از آب سالم و پایدار قرار گیرند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" روز یکشنبه در آئین افتتاح همزمان طرح‌های آبرسانی به ۴۴۸ روستا در ۲۰ استان کشور که در چارچوب هفته بیست و یکم از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، در سالن شهدای استانداری همدان برگزار شد، با اشاره به تداوم برنامه توسعه و عمران کشور با وجود تحریم‌ها افزود: در سال جهش تولید با توجه به نقش مهم و موثر آب، برق و انرژی در طرح‌های تولیدی کشور، امسال موفق شدیم با همکاری همه دست‌اندرکاران در سازمان دولت و بخش خصوصی، تابستان گرم و طولانی را بدون خاموشی برنامه‌ریزی شده با افزایش عرضه انرژی به میزان بیش از چهار درصد نسبت به سال قبل، افزایش بیش از ۳۰ درصدی صادرات انرژی و نیز کاهش اوج بار مصرف که سرمایه بزرگی برای صنعت برق کشور است پشت سر بگذاریم و در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، بر اساس وعده‌ای که با مردم داشتیم، اتمام و به بهره‌برداری رساندن ۲۵۰ پروژه بزرگ آب، برق و فاضلاب را دنبال کنیم.
وی اضافه کرد: تا زمان حاضر یکصد و هشتمین پروژه از این تعداد افتتاح شد و مابقی پروژه‌ها مطابق برنامه به ثمر خواهد رسید.
وی خاطرنشان کرد: از جمله پروژه‌های ساز و کاری در صنعت برق، کم کردن ضرورت حضور مردم برای پیگیری مسائل و دنبال کردن درخواست‌هایشان است که در آینده نزدیک طرح بزرگی شامل ۴۰ پروژه هوشمندسازی را در این راستا به بهره‌برداری خواهیم رساند.
اردکانیان گفت: طرح‌های پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، شامل سدهای مخزنی است که تاکنون ۷ سد در سال جاری به بهره‌برداری رسیده که آخرین این‌ها سد نعمت آباد در شهرستان اسدآباد استان همدان است و این، چهل و ششمین سدی است که در دولت تدبیر و امید از مجموعه ۱۹۰ سد تحت بهره‌برداری کشور افتتاح شد.
وی افزود: ۴۵ هزار هکتار شبکه‌های آبیاری و زهکشی به بهره‌برداری رسیده و در مجموع ۴۴۸ روستا در سراسر کشور جزو طرح‌های آبرسانی روستایی است که به اتمام رسید.
وی گفت: در بخش آبرسانی شهری، پنج طرح بزرگ، هفت تصفیه‌خانه فاضلاب و دو تصفیه خانه آب مطابق برنامه به بهره‌برداری رسید.
وزیر نیرو ادامه داد: در بخش برق هم، ۹ نیروگاه حرارتی و دو نیروگاه مقیاس کوچک به ظرفیت بیش از ۱۴۰۰ مگاوات افتتاح شده و این مسیر تا پایان سال ادامه خواهد داشت به نحوی که بتوان سال آینده در گزارش پایانی خدمت ملت ایران، عرضه بداریم که در طول ۸ سال فعالیت دولت تدبیر و امید بیش از ۲۰ هزار مگاوات به ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور افزوده شده که نقش تعیین کننده‌ای در تهیه انرژی و تدارک زیرساخت‌های لازم برای طرح‌های مختلف در بخش‌های عمرانی و تولیدی دارد.
وزیر نیرو اظهار داشت: امسال، علاوه بر طرح‌های ساخت و سازی، پروژه‌های ساز و کاری هم در برنامه پویش قرار گرفته است، چرا که اصلاح و بهبود ساز و کارها نقش تعیین کننده‌ای در ارائه خدمت موثرتر به مردم دارد.

**مردم همدان دغدغه تامین آب شرب در درازمدت را نداشته باشند

اردکانیان با بیان این که که مردم همدان دغدغه تامین آب شرب در درازمدت را نداشته باشند گفت: در همین دولت، این موضوع را به شکل مناسب و مقدوری در مسیر اطمینان بخشی قرار خواهیم داد که نه امسال و سال آینده که در سال‌های پیش رو از این حیث نگرانی وجود نداشته باشد،  چرا که همانند بخش برق ، مردم همدان در کلیت خوش مصرف هستند و قدر آب و انرژی را می‌دانند.
وزیر نیرو همچنین با اشاره به تامین آب نیروگاه‌ها از جمله در همدان از محل پساب تصفیه شده به عنوان یک اقدام ارزنده و الگووار در کشور گفت: امید است این کارها توسعه یابد. مصرف نیروگاه از محل آب‌های زیرزمینی قبلا ۱۵ میلیون متر مکعب در سال بود که آسیب زیادی به منابع زیرزمینی و به طریقی به اطمینان بخشی آب شرب می‌رساند، در حال حاضر پساب تصفیه‌خانه فاضلاب همدان به میزان ۱۲ میلیون متر مکعب در حال تامین است و چاه‌ها هم پلمب شده و مسلوب‌المنفعه به نفع تعادل بخشی به منابع زیرزمینی هستند.
وی درباره تخصیص آب به منطقه ویژه اقتصادی جهان آرا هم گفت: به میزان سه میلیون متر مکعب از طرف وزارت نیرو این تخصیص داده شده و مطالعات آن هم توسط شرکت آب منطقه‌ای انجام گرفته است.
اردکانیان افزود: ۲۰ کیلومتر خط انتقال پساب از محل نیروگاه به منطقه ویژه قرار است با مشارکت بخش خصوصی انجام شود و سرمایه‌گذاران از این حیث و همچنین از حیث برق دغدغه‌ای نداشته باشند.
وی از در دست اجرا بودن ۵۴ پروژه صنعت آب و برق در استان همدان با سرمایه‌گذاری ۴۲۰۰ میلیارد تومانی خبر داد و گفت: این پروژه‌ها دنبال می‌شود و با کمک هم سهمی ولو کوچک در این تابلوی بسیار زیبا و باشکوهی که از پایمردی و فعالیت و موفقیت ملت ایران در این ایام در حال ترسیم است داشته باشیم و مثل یک عکس یادگاری بسیار ارزشمند، به فراخور نقشی که داریم جایی در این عکس در تاریخ سرافرازانه ملت ایران برای خودمان ثبت و ضبط کنیم.
http://news.moe.gov.ir/News-List/56966


 

طرح آبرسانی به ۱۵ روستای سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید

در بیست و یکمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، آیین افتتاح پروژه آبرسانی به 15 روستای مجتمع 41 روستایی غرب و شرق بمپور شهرستان بمپور استان سیستان و بلوچستان توسط رضا اردکانیان، وزیر نیرو از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی‌رضا قاسمی" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان ضمن تاکید بر اولویت قرار دادن منافع ملی و مطالبات به حق مردم اظهار کرد: مجتمع غرب وشرق بمپور با جمعیت 62 هزار نفر اواخر سال ۹۷ کلنگ‌زنی و ۱۷ روستای مجتمع با جمعیت ۳۵۰۰۰ نفر از این طرح و نعمت آب آشامیدنی در سال گذشته بهره‌مند شدند. 
وی در خصوص جزئیات اجرای پروژه مجتمع غرب و شرق بمپور افزود: برای این پروژه ۱۱۷ کیلومتر خطوط انتقال اصلی و فرعی بعلاوه‌ی ۱۱۲۰۰ مترمکعب مخزن ذخیره برنامه‌ریزی که به صورت کامل اجرا شده است و از ۴۵۰ کیلومتر شبکه توزیع ۳۵۰ کیلومتر آن اجرا و ۱۰ حلقه چاه نیز تاکنون حفر و تجهیز شده است.
وی ادامه داد:  برای 15 روستای این مجتمع 68 کیلومتر شبکه توزیع با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال اجرا شده است.
قاسمی گفت: در حال حاضر اجرای شبکه توزیع تعداد 8 روستای جدید با جمعیت 18500 نفر به ارزش ۴۲ میلیارد ریال آغاز شده است و با برنامه ریزی صورت گرفته توسط شرکت آب و فاضلاب استان در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران مقرر گردیده تا پایان سال 1399 تعداد 100 روستای فاقد آب آشامیدنی و تا پایان دولت تدبیر و امید 73 روستای جدید با جمعیت 52 هزار نفر از نعمت آب آشامیدنی بهره‌مند خواهند شد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/56958

 

وزیر نیرو در جمع خبرنگاران در همدان:

۱۷۰۰ روستا امسال آبرسانی می‌شود/ پیگیری طرح‌های سازگاری با کم‌آبی برای تمامی استان‌ها

وزیر نیرو گفت: امسال بنا داریم به حدود ۱۷۰۰ روستای کشور آب سالم و پایدار برسانیم.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" روز یکشنبه در حاشیه آیین افتتاح همزمان طرح های آبرسانی به ۴۰۰ روستا در ۲۰ استان که در چارچوب هفته بیست و یکم از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران و در سفر به استان همدان برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد، حدود ۴۵۰ روستا تا به امروز به ثمر رسیده و مابقی در نیمه دوم سال انجام خواهد شد.
وی گفت: در ماه‌های آغازین سال ۱۴۰۰ هم دولت در همه بخش‌ها و ما هم در وزارت نیرو طرح‌هایی در آب و برق داریم که اینها هم به بهره‌برداری خواهد رسید.
اردکانیان درباره انتقال آب از سد تالوار گفت: آنچه وعده ما به هموطنان همدانی است، این که خاطرجمعی از حیث تامین آب شرب و باکیفیت فراهم شود که این کار خواهد شد، قطعا بخشی از سد تالوار است اما به دنبال تامین آب درازمدت این منطقه برای افق ۳۰ ساله هستیم و حتما این اطمینان بخشی را با نهایی کردن و تدارک طرح لازم در همین دولت انجام خواهیم داد.
وی درباره وضعیت نیروگاه شهید مفتح گفت: همانطور که در عرصه مصرف خانگی برق داریم به کمک مردم به موفقیت‌هایی دست پیدا می‌کنیم امیدواریم در مصرف گاز خانگی هم بتوانیم در مجموع دستاوردهایی در دولت داشته باشیم و همکاران در وزارت نفت موفق شوند با کمک مردم مصرف گاز خانگی را به نوعی مدیریت کنند که بویژه در فصل سرد نیروگاه‌های ما تحت تاثیر مصرف بالای گاز در بخش خانگی قرار نگیرند.
اردکانیان گفت: وقتی مصرف گاز خانگی افزایش قابل ملاحظه ای پیدا کرد در سال‌های اخیر نیروگاه‌ها از این حیث متاثر می‌شوند و وزارت نفت با دشواری می‌تواند گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها را تامین کند و طبیعی است وقتی با کمبود گاز مواجه باشیم از سوخت‌های جایگزین به شکل محدود و موقتی استفاده می‌کنیم.
وزیر نیرو اظهار داشت: برنامه ما این است که این اتفاق حتی‌المقدور رخ ندهد و امیدواریم که با تدبیرهای وزارت نفت و همکاری مردم، پاییز و زمستان وضع بهتری نسبت به گذشته داشته باشیم.
وزیر نیرو همچنین با رد مسئله تعدیل نیرو با اجرای طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی گفت: قبل از این که طرح را در مراحل نهایی و تصویب هیئت وزیران و شورای عالی اداری برسانیم به مدت حدود یک سال و شاید بیشتر از طریق کارگروه‌هایی که تشکیل شد مسئله پرسنلی، مالی و حقوقی این شرکت‌ها را به نحوی تدارک دیدیم که از این حیث هیچ گونه نگرانی برای همکاران نباشد و در قالب شرکت‌های یکپارچه نسبت به سابق بهتر هم بشود.
اردکانیان افزود: اما این که انتظار داشته باشیم مشکلات انباشته شده سالیان سال شرکت‌های صددرصد دولتی آب و فاضلاب روستایی به یکباره و به دنبال این تجمیع حل و فصل شود مقداری غیر واقعی است.
وی درباره مسئله فروچاله‌ها از جمله در همدان هم با تاکید بر ضرورت ریشه شناسی این مسئله گفت: اگر ریشه این را در استفاده بی‌محابا از منابع زیرزمینی می‌دانیم به طور جدی باید به این قضیه بپردازیم. مساله تعادل‌بخشی این منابع در دستور کار هست، توفیق‌هایی هم در کلان داشتیم و حدود یک میلیارد متر مکعب از بیلان منفی سفره‌ها جبران شده اما فقط به امید بارش نیستیم و طرح‌های سازگاری با کم آبی استان‌ها یکی پس از دیگری اجرایی می‌شود.
وی گفت: اساس این طرح‌ها آن است که مصرف آب بویژه در بخش پرمصرف کشاورزی با حساب و کتاب بیشتری با انتخاب الگوی کشت مناسب و روش مناسب آبیاری و استفاده از آب در مصارف غیر شرب صورت گیرد.
 اردکانیان درباره گردشگری سدها از برنامه وزارت نیرو با همکاری وزارت میراث فرهنگی برای بهره‌مندی مردم از ۵۰ تا ۷۰ سایت بزرگ گردشگری کشور در مناطق مختلف خبر داد و گفت: تعدادی از این طرح‌ها آماده و فراخوان عمومی گذاشته شده که سرمایه گذاران علاقمند مطابق ضوابط مشترکی که بین دو وزارت خانه اعلام شده به آماده کردن این محیط ها برای اقامت‌های کوتاه مدت مردم اقدام کنند. امید است در دولت دوازدهم تعدادی از این ها به بهره‌برداری برسد.
وزیر نیرو در ادامه درباره طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری با اشاره به جلسات مشترک با وزارت جهاد کشاورزی گفت: امید است این مقوله را توسعه داده و طرح‌های موجودی که قانونا وظیفه ماست انجام دهیم.
http://news.moe.gov.ir/News-List/56972

 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان:

13 پروژه شرکت آب و فاضلاب گلستان با حضور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید

در چارچوب هفته بیست و یکم از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، همزمان با 20 استان کشور، آیین بهره برداری از 13 پروژه شرکت آب و فاضلاب استان گلستان به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر نیرو، معاونان و مدیران ارشد وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برگزار شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "بهزاد هرمزی" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان با اعلام این خبر افزود: وزارت نیرو در راستای آبادانی هر چه بیشتر کشور و دفاع و مقابله با تحریم در عرصه خدمات زیربنایی که نقش محوری در تامین رفاه و امنیت مردم دارد، پویش افتتاح هفتگی طرح‌های بزرگ و مهم صنعت آب و برق کشور را از  نیمه دوم سال گذشته، با عنوان #هرهفته_الف_ب_ایران، راه اندازی کرد که سهم شرکت آب و فاضلاب استان گلستان، بهره برداری از پروژه تامین آب آشامیدنی برای 13 روستا در این هفته بوده که با حضور وزیر نیرو به صورت ویدئو کنفرانس از استان همدان افتتاح شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان اعتبار مورد نیاز برای اجرای پروژه‌های مذکور را 95 میلیون ریال برشمرد و عنوان داشت: حفر و لوله گذاری یک حلقه چاه، احداث 2 باب ایستگاه پمپاژ، احداث مخزن ذخیره به حجم 900 متر مکعب، خط انتقال 17 کیلومتر، شبکه توزیع 20.5 کیلومتر و استانداردسازی 640 فقره انشعاب از جمله پروژه‌های افتتاح شده شرکت آب و فاضلاب استان گلستان در هفته بیست و یکم پویش  #هرهفته_الف_ب_ایران بوده است.
هرمزی در پایان اظهار داشت: 7 هزار و 561 خانوار با جمعیتی بالغ بر 30 هزار و 244 نفر با بهره برداری از این طرح‌ها از نعمت آب آشامیدنی پایدار، سالم و بهداشتی برخوردار می‌شوند.
لازم به ذکر است اجرای چنین طرح‌هایی نقش مهمی در تثبیت جمعیت روستایی و پیشگیری از مهاجرت روستاها به شهرها را دارد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/56962

 

با حضور وزیر نیرو در بیست و یکمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

طرح آبرسانی به ۲۴ روستای چرداول ایلام افتتاح شد

پروژه آبرسانی به ۲۴ روستای شهرستان چرداول استان ایلام امروز در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران همزمان با 20 استان دیگر از طریق ویدیوکنفرانس توسط وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "نوراله تیموری" مدیرعامل آب و فاضلاب استان ایلام در این مراسم با اشاره به آبرسانی به 24 روستای شهرستان چرداول در هفته بیست و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افزود: برای اجرای این پروژه دو باب مخزن به حجم 1000 متر مکعب، 16 کیلومتر شبکه توزیع و 18 کیلومتر خط انتقال احداث و اجرا شده است.
وی با بیان اینکه اعتبارات این پروژه‌ها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی است، ادامه داد: با بهره برداری از این پروژه‌ها 24 روستا شامل 1000 خانوار با جمعیتی بالغ بر 4200 نفر از نعمت آب سالم و بهداشتی بهره‌مند خواهند شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام در پایان ابراز امیدواری کرد: تعداد 125 روستای استان که قبلا به صورت سیار آبرسانی می‌شدند هم اکنون به 22 روستا رسیده و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و تخصیص به موقع اعتبارات طی دو سال آینده این عدد به صفر خواهد رسید و اولین استانی خواهیم بود که دیگر آبرسانی سایر نخواهیم داشت.
وی یادآور شد: در بحث کرونا شرکت آبفای استان تمهیدات ویژه ای انجام داد به گونه‌ای که بیش از 50 درصد مواد ضدعفونی بیمارستان‌ها و سایر دستگاه‌های اجرای استان را تامین کرده است.
http://news.moe.gov.ir/News-List/56967


 

آغاز بهره‌برداری از 2 پروژه آبرسانی در استان مازندران

همزمان با بیست و یکمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، دو طرح آبرسانی روستایی در استان مازندران به همراه 20 استان دیگر به صورت همزمان از طریق ویدئو کنفرانس با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مجید عبدالهی" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران از افتتاح 400 طرح آبرسانی روستایی در کشور به صورت همزمان از طریق ارتباط تصویری با حضور وزیر نیرو خبر داد و گفت: افتتاح طرح‌های آبرسانی در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران از سیاست‌های مدبرانه وزارت نیرو است که خوشبختانه خرسندی مقام معظم رهبری را در پی داشت.
وی با اشاره به افتتاح دو طرح آبرسانی روستایی در استان مازندران گفت: دو مجتمع آبرسانی روستایی معلم کلاء و کمدره شهرستان آمل و پروژه آبرسانی روستایی گوهرکلا شهرستان چالوس با آبرسانی به 6 روستا و بهره مندی جمعیتی بالغ بر 5635 نفر با صرف اعتباری بالغ بر 104 میلیارد و 267 میلیون ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.
عبدالهی افزود: عملیات آبرسانی روستایی معلم کلاء و کمدره آمل و گوهر کلاء شهرستان چالوس شامل آبرسانی به روستاهای کمدره، کنسی، معلم کلاء، زوارک، بزمینان و گوهر کلا است که با هدف افزایش توان تامین آب و انتقال به مخزن ذخیره جهت مقابله با قطعی آب در مواقع بحرانی و پیک مصرف و در نهایت برخورداری اهالی تحت پوشش مجتمع‌ها از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی اجرایی شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران گفت: برای بهره برداری از این طرح‌های آبرسانی روستایی، اجرای شبکه توزیع به طول 20 هزار متر و خط انتقال به طول 17300 متر، حفر و تجهیز یک حلقه چاه با آبدهی 30 لیتر در ثانیه، احداث 3 واحد ایستگاه پمپاژ، همچنین ساخت مخزن زمینی به حجم 2900 متر مکعب، احداث اتاقک کلرزنی و دیزل ژنراتور به مساحت 35 متر مربع اجرا شده است.
http://news.moe.gov.ir/News-List/56965

 

با حضور وزیر نیرو در بیست و یکمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

طرح آبرسانی به 59 روستای استان کرمانشاه افتتاح شد

طرح آبرسانی به 59 روستای استان کرمانشاه همزمان با 20 استان کشور، در بیست و یکمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به صورت ویدئوکنفرانس توسط وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این پروژه‌ها در شهرستان‌های؛ کرمانشاه 19 روستا، صحنه 17 روستا، سرپل ذهاب 10 روستا، ثلاث باباجانی 4 روستا، گیلانغرب 4 روستا، کنگاور 3 روستا، سنقروکلیایی یک روستا، دالاهو یک روستا، در بیست و یکمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران وارد مدار بهره‌برداری شدند.
برای اجرای طرح های آبرسانی به این روستاها بیش از 297 میلیارد ریال اعتبار هزینه شد و افزون بر 14 هزار نفر از روستاییان نیز از آب شرب بهداشتی و سالم بهره مند شدند.
"علیرضا کاکاوند" مدیرعامل شرکت آبفای استان کرمانشاه در این مراسم گفت: با افتتاح این طرح‌ها 3 هزار و 972 خانوار با جمعیتی بالغ بر 14 هزار و 360 نفر از آب شرب سالم  برخوردار ‌شدند.
وی با تاکید بر اینکه در مجموع برای آبرسانی به این روستاها بیش 297 میلیارد و 800 میلیون ریال هزینه شده است، ادامه داد: برای اجرای این پروژه‌ها 124 کیلومتر خط انتقال، 17 کیلومتر شبکه توزیع آب، 3 ایستگاه پمپاژ با توان پمپاژ 52 لیتر برثانیه، 860 مترمکعب مخزن، اجرا شده است.
وی مجموع اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم این پروژه‌ها را 100 نفر اعلام کرد.
مدیرعامل شرکت آبفای استان کرمانشاه، با تأکید بر اینکه اجرای پروژه‌های زیرساختی مثل آب و فاضلاب در روستاها رونق کشاورزی را نیز می‌تواند به دنبال داشته باشد، افزود: پروژه های اجرا شده آبرسانی در روستاهای استان منجر به مهاجرت معکوس از شهر به روستا شده است.

http://news.moe.gov.ir/News-List/56973
 

در قالب پویش#هرهفته_الف_ب_ ایران و از طریق ویدئو کنفرانس صورت گرفت؛

آغاز بهره برداری از طرح‌های آبرسانی به 19 روستای استان آذربایجان غربی

طرح‌های آبرسانی به 19 روستای آذربایجان غربی، همزمان با 20 استان کشور و در ارتباط ویدئوکنفرانسی با وزیر نیرو، به بهره‌برداری رسیدند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این طرح‌ها در قالب هفته بیست و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، «ساخت و سازها» و «ساز و کارها» شامل سه طرح در روستاهای بوکان، هشت طرح در روستاهای پلدشت، شش طرح در روستاهای ماکو، یک طرح در نقده و یک طرح نیز در شهرستان سلماس به بهره برداری رسیدند.
شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی برای اجرا و اتمام این تعداد طرح آبرسانی روستایی، بالغ بر 95 میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی هزینه کرده که با بهره برداری از آنها، سه هزار و 88 خانوار روستایی با 12 هزار و 667 نفر جمعیت از آب شرب سالم، بهداشتی و پایدار برخوردار شدند.
http://news.moe.gov.ir/News-List/56969