یزد- کرمان


 لینک نظرسنجی پویش # هر هفته _ الف _ ب _ ایران ( استان یزد)                                      Poll.moe.gov.ir/pooyeshYazd


لینک نظرسنجی پویش # هر هفته _ الف _ ب _ ایران ( استان کرمان)                                Poll.moe.gov.ir/pooyeshKerman
یزد-کرمان.jpg

با حضور وزیر نیرو در نوزدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

21 پروژه صنعت آب و برق فردا در استان‌های یزد و کرمان افتتاح می‌شود

وزیر نیرو در نوزدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران فردا دوشنبه به منظور افتتاح 21 پروژه صنعت آب و برق با اعتبار 810 میلیارد تومان راهی استان یزد و سپس کرمان می‌شود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" در این سفر که در چارچوب نوزدهمین هفته پویش سراسری #هرهفته_الف_ب_ایران انجام می‌شود، 14 پروژه برق‌رسانی استان یزد با صرف 303 میلیارد تومان اعتبار و هفت پروژه صنعت آب و برق استان کرمان نیز با اعتبار 507.5 میلیارد تومان را به بهره‌برداری می‌رساند.

بر اساس این گزارش، بهره‌برداری از پست 230 به 63 كيلوولت خضرآباد در شهرستان اشكذر، توسعه دو بی خط 63 در پست امام زاده، تکمیل دو بی ورودی موجود در شهرستان اردکان، خط 63 كيلوولت سرو- امامزاده، خط 63 دومداره تغذيه پست سريزد، پست 63 به 20 سيار مربوطه و خطوط 63 كيلوولت اتصال به پست مهرگان، تغذيه پست 63 به 20 كيلوولت سريزد، از جمله پروژه‌های برق منطقه‌ای یزد محسوب می‌شود.

افتتاح نيروگاه خورشيدي 10 مگاواتي ديوان (چاهك) و نيروگاه خورشيدي 5 مگاواتي شمس (نير) با هدف كاهش تلفات شبكه، جبران افت ولتاژ در نقطه انتهاي شبكه، با مجموع توليد سالانه 31.2 ميليون كيلووات انرژي پاك، صرفه جويي سالانه 8.77 ميليون متر مكعب سوخت فسيلي، كاهش انتشار گازهاي آلاينده به ميزان 21.5 هزار تن در سال و صرفه‌جويي در مصرف آب به ميزان 6.98 ميليون ليتر در سال، از دیگر برنامه‌های سفر وزير نيرو به استان يزد به‌شمار می‌آید.

افتتاح فيبر نوري يزد يك - مهرگان به طول 30 كيلومتر روي خط 400 يزد يك- نخلستان با اعتبار 1.1 ميليارد تومان، توسعه دو بي خط 63 در پست 400 سرو براي اتصال به پست امامزاده، نيروگاه مقياس كوچك طراح بهينه كيان با ظرفيت 8 مگاوات و نيروگاه مقياس كوچك تدبير نيرو با توليد 6 مگاوات نيز از ديگر پروژه‌هاي قابل افتتاح در اين سفر است.

پروژه‌های آماده بهره برداری کرمان شامل آبگیری سد قدرونی در شهرستان راور، پست 400.132 كيلوولت جيرفت، فاز اول پست 400.230 كيلوولت نيروگاه شوباد كهنوج، خط انتقال 400 كيلوولت كهنوج به جيرفت به طول 89 كيلومتر مدار، خط 132 كيلوولت اسماعيلي به فارياب به طول 57 كيلومتر مدار، يك دستگاه فيدر 400 كيلوولت خط در نيروگاه كرمان و همچنين طرح افزايش ظرفيت پست 132 كيلوولت محمدآباد بم است که با بهره‌برداری از آن ضمن تأمين ظرفيت انتقال و بهبود پايداري، قابليت اطمينان شبكه به‌ويژه در جنوب استان افزایش یافته و تلفات انرژي و پایداری ولتاژ برق کاهش می‌یابد.

این گزارش حاکی است، میزان اشتغالزایی پروژه‌های افتتاحی در استان‌های یزد و کرمان در مجموع به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم 359 نفر عنوان شده است.
http://news.moe.gov.ir/News-List/56658

در نوزدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

9 پروژه انتقال و فوق توزیع یزد با حضور وزیر نیرو افتتاح شد/ 5 نیروگاه مقیاس کوچک و خورشیدی در استان به بهره‌برداری رسید

تعداد 9 پروژه پست برق، خطوط انتقال و توزیع به همراه ۵ نیروگاه مقیاس کوچک و خورشیدی در استان یزد هم‌زمان با نوزدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

به‌‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو در استان یزد همزمان با نوزدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، افتتاح  14 پروژه برق‌رسانی این استان با صرف 303 میلیارد تومان اعتبار کلید خورد.
بر اساس این گزارش، بهره‌برداری از پست 230 به 63 كيلوولت خضرآباد در شهرستان اشكذر، توسعه دو خط 63 در پست امام زاده، تکمیل دو ورودی موجود در شهرستان اردکان، خط 63 كيلوولت سرو- امامزاده، خط 63 دومداره تغذيه پست سريزد، پست 63 به 20 سيار مربوطه و خطوط 63 كيلوولت اتصال به پست مهرگان، تغذيه پست 63 به 20 كيلوولت سريزد، از جمله پروژه‌های برق منطقه‌ای یزد محسوب می‌شود.
افتتاح نيروگاه خورشيدي 10 مگاواتي ديوان (چاهك) و نيروگاه خورشيدي 5 مگاواتي شمس (نير) با هدف كاهش تلفات شبكه، جبران افت ولتاژ در نقطه انتهاي شبكه، با مجموع توليد سالانه 31.2 ميليون كيلووات انرژي پاك، صرفه‌جويي سالانه 8.77 ميليون متر مكعب سوخت فسيلي، كاهش انتشار گازهاي آلاينده به ميزان 21.5 هزار تن در سال و صرفه‌جويي در مصرف آب به ميزان 6.98 ميليون ليتر در سال، از دیگر پروژه‌هایی است که افتتاح آنها به صورت همزمان آغاز شد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/56674

وزیر نیرو در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی يزد:

يزد به عنوان بهشت سرمايه‌‌گذاري ايران نبايد بيكار داشته باشد/ اجلاس شانزدهم كميسيون مشترك اقتصادي ايران و روسيه تا يك ماه و نيم ديگر برگزار مي‌شود/ تقویت حضور ایران در بازار اوراسیا

وزير نيرو با اشاره به عنوان‌گذاري يزد به عنوان «بهشت سرمايه‌گذاري ايران» تاكيد كرد:‌ در بهشت سرمايه‌گذاري نبايد بيكار داشته باشيم و شايسته اين سرزمين، توانمندي‌ها، تاريخ، تجارب، پيشينه و نياكان كه به ما به ارث رسيده اين است كه هدفگذاري‌مان در اين استان بيكاري صفر باشد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردكانيان» روز دوشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی يزد اظهار داشت: اين كار شدني است و گام‌هاي بلند شما و توفيقي كه براي پيگيري مسائل وجود دارد ما را كمك مي‌كند كه به سرعت به سوي اين هدف پيش برويم.
تا يك ماه و نيم ديگر اجلاس شانزدهم كميسيون مشترك اقتصادي  ايران و روسيه برگزار مي‌شود
وي همچنين با اشاره به عضويت موقت ايران در پيمان اقتصادي اوراسيا اظهار داشت: اين، تحول بزرگي است كه شروع شده و پيشرفت‌هاي خوبي هم داشته است. از 5 آبان 98 تاكنون در صادرات به كشورهاي عضو اوراسيا رشد داشتيم. مشكلات زيادي هم در ابتدا بوده و  با نشست‌هاي متعدد و حكمي كه رئيس جمهوري براي هماهنگي داد امروز نسبت به 6 ماه پيش در وضعيت خيلي بهتري هستيم.
اردكانيان گفت: آنچه اكنون وجود دارد موافقت نامه اي موقت است كه از 5 آبان امسال يك سال فرصت داريم تا مذاكرات براي الحاق دائم را انجام دهيم. اگر مذاكرات به نتيجه برسد اين الحاق دائمي مي شود و در غير اين صورت بر اساس همان موافقت موقت بحث متوقف خواهد شد.
وي خاطرنشان كرد: خيلي مهم است كه سازمان توسعه تجارت خارجي، همه دستگاه ها و مهمتر از همه، بخش خصوصي اتاق ها براي اين بحث جدي آماده باشند كه از يكي دو ماه ديگر آغاز مي شود. انتظار مي رود  استان‌هاي كرمان و يزد با توجه به ظرفيت هاي بالقوه و فراوان، جاي مهمي در اين زمينه داشته باشند .
وزير نيرو گفت: بنا به ملاحظاتي پرونده درخواست ايران براي الحاق با اقبال مواجه و اين كار از سمت اوراسيا تسريع شد؛ حدود 40 كشور مانند هندوستان و مصر براي الحاق داوطلب هستند، اما اگر ما بازارهاي خود را تثبيت نكرده و جا پاي خود را در بازار نزديك به 200 ميليوني اوراسيا محكم نكنيم بعد از آن كه پاي سيل امكانات، حضور شركت ها و بخش خصوصي از اين كشورها، قيمت تمام شده، كيفيت بسته بندي و رعايت استانداردها وسط بيايد ممكن است ما در وضعيت خوب الان نباشيم.
وي تاكيد كرد: بايد قدر اين را بدانيم، نگاهمان رو به جلو بوده و رقابت هايمان سالم باشد تا مانند تجربه هاي ناموفق و ناكام نقاط ديگر نباشد كه هسته هاي مولد و فعال ما با عدم مواظبت، منابع ملي كشور را ناخواسته ناديده بگيرند.
وي خاطرنشان كرد: دعوت مي كنم تشكلي كه استاندار يزد براي اين بخش در استان شكل داده اند با دبير كميسون اقتصادي ايران و روسيه در ارتباط باشد. احتمالا تا يك و نيم ماه ديگر اجلاس شانزدهم كميسيون مشترك اقتصادي ايران و روسيه را در فدراسيون روسیه برگزار مي كنيم و خوب است در بخش مناسب، تشكلي كه در استان شكل گرفته حضور يافته و با تهران در ارتباط باشد.
وي همچنين در خصوص منابع داخلي صنعت برق گفت: در سال جهش توليد، نسبت به گذشته خيلي سعي كرديم روش ها را اصلاح و ساز و كارهاي جديد بگذاريم تا با توجه به جايگاه برق در توليد كشور تسهيل كنيم تا نقش زيرساختي كه برق دارد به نحو مناسبي ايفا شود كه ديگر بخش هاي مولد جهش مورد انتظار را داشته باشند.
اردكانيان گفت: صنعت برق به ميزان خيلي زياد تقريبا نزديك 100 درصد متكي به منابع داخلي است و اكنون بر خلاف مسير تعيين شده در قانون، بخش قابل توجهي از منابع داخلي آن در حبس است.
وي افزود: ما حتي در شرايط تحريم به لطف منابع انساني ارزنده در كشور كه منبعي تجديدپذير و اصلي ترين ثروت ماست اگر كه خوب پرورش داده شده و به جا استفاده شوند، توانستيم دستاوردهاي بسيار وسيعي در عرصه ها و بخش هاي مختلف داشته باشيم، اما در زمينه‌هايي هم خيلي عقب هستيم كه بايد چاره كنيم و همه ما فارغ از خصوصي و دولتي و تمام قوا و دست اندركاران اداره كشور اين عقب ماندگي را علاج نكنيم در مجموع احساس مي كنيم كه خداي ناكرده در مقطعي به اينجا برسيم  كه به اهداف خود نرسيده و قافله را نبرديم.
اردكانيان گفت: آن عرصه هم اين است كه چقدر مجموعه فعاليت ها، رفتارها و گفتارهاي ما موجب رضامندي و ايجاد اين احساس در جامعه مي شود. ما در زمينه پردازش داده‌ها كه خود علم است ضعيف هستيم. آنگونه كه بايد بلد نيستيم داده‌ها، اطلاعات و آمارمان را پردازش و عرضه كنيم، عرضه در جهت افزايش انگيزه كاري، شوق خدمت و فعاليت و ايجاد احساس رضامندي، اين مسئله‌اي است كه بايد درمان شود.
وي افزود: بايد اين علم را ياد بگيريم و بياموزيم كه روش‌ها و بيان‌هاي ما انتهاي روز و فرصت و مجال خدمت منجر به اين شده باشد كه احساس رضامندي و خوشبختي در جامعه افزايش يابد.
http://news.moe.gov.ir/News-List/56680

با حضور وزیر نیرو در نوزدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

سد قدرونی استان کرمان آبگیری شد/ بهره‌برداری همزمان از 6 پروژه برق‌رسانی استان

در سفر وزیر نیرو به استان کرمان در قالب هفته نوزدهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، سد قدرونی آبگیری، پست‌های ۴۰۰ کیلوولت جیرفت و کهنوج افتتاح و چهار پروژه انتقال و فوق توزیع استان در مجموع با سرمایه‌گذاری 507 میلیارد تومان به‌طور همزمان به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در سفر رضا اردکانیان به استان کرمان، سد قدرونی در شهرستان راور از نوع سد بتنی وزنی با ارتفاع ۴۱ متر از بستر، با طول تاج ۱۹۵ متر و حجم مخزن ۴۲ میلیون مترمکعب با هدف تامین آب شرب شهر راور و روستای اطراف آبگیری شد.

بر اساس این گزارش، پست ۴۰۰ کیلوولت جیرفت و کهنوج، خط ۴۰۰ کیلوولت جیرفت_کهنوج، خط ۱۳۲ کیلوولت اسماعیلی_فاریاب، یک دستگاه فیدر ۴۰۰ کیلوولت خط در پست نیروگاه کرمان، افزایش ظرفیت پست ۱۳۲ کیلوولت محمدآباد در استان کرمان با هدف تقویت انتقال و فوق توزیع، تامین برق پایدار و بهبود کیفیت برق نیز به بهره‌برداری رسید.

http://paven.ir/News-List/56665