استان چهارمحال و بختیاری

800.jpg

در سیزدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

4 پروژه صنعت آب و برق در استان چهار محال و بختیاری به ارزش ۳۳۷ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد

چهار پروژه صنعت آب و برق به ارزش ۳۳۷ میلیارد تومان در سیزدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران فردا چهارشنبه در استان چهار محال و بختیاری به بهره‌برداری می‌رسد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در سیزدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، پروژه‌های افزایش ترانس 400/132 کیلوولت لردگان و خطوط 4 مداره و 2 مداره لردگان، فلارد و پتروشیمی اوره و تعویض ترانسفورماتور پست 63/20 کیلوولت فرادنبه، نیروگاه DG بروجن با ظرفیت نامی ۴ مگاوات و توسعه و بهینه‌سازی شبکه‌های توزیع و برق‌رسانی به روستاها در بخش برق و تصفیه‌خانه فاضلاب لردگان با حضور "قاسم تقی‌زاده خامسی" معاون آب و آبفای وزیر نیرو و "محمدحسن متولی زاده" مدیرعامل توانیر به بهره‌برداری می‌رسد.
برای این پروژه‌ها که در طول سال‌های ۸۸ تا ۹۸ اجرایی شده‌اند، در مجموع ۳۳۷ میلیارد تومان از منابع دولتی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی هزینه شده است که از این مجموع ۱۹۳ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی هزینه شده است.
در پروژه‌های صنعت برق، 2 دستگاه ترانسفورماتور 400/132 به ظرفیت 300 مگاولت آمپر، 230 کیلومتر مدار و 495 برج، ۱۰۷ کیلومتر بهینه‌سازی و 107 کیلومتر عملیات توسعه با هدف تامین برق مطمئن و پایدار و افزایش ظرفیت شبکه انجام و به ۵ روستا برق‌رسانی نیز شده است.
تصفیه‌خانه فاضلاب لردگان نیز به ظرفیت 6 هزارمترمکعب در شبانه‌روز از نوع لجن فعال بوده که در آن ۹۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب و ۱.۲ کیلومتر خط انتقال اجرا شده است.
این تصفیه‌خانه که ۳۷ هزار و ۵۰۰ نفر را زیر پوشش قرار می‌دهد با هدف ارتقای بهداشت عمومی و امکان استفاده مجدد پساب اجرا شده است.

https://news.moe.gov.ir/News-List/55626

همزمان با سيزدهمين هفته پويش #هرهفته_الف_ب_ايران؛

بهره‌برداري از 4 طرح فوق توزيع و انتقال در استان چهارمحال و بختياري/ زمینه‌های توسعه صنعت و کشاورزی فراهم شد

چهار طرح فوق توزيع و انتقال در استان چهارمحال و بختياري، همزمان با سيزدهمين هفته پويش #هرهفته_الف_ب_ايران با اعتباري بالغ بر 243 ميليارد و 500 ميليون تومان با حضور مديرعامل توانير به بهره‌برداري رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدحسن متولي زاده" در مراسم افتتاح این طرح‌ها گفت: با توجه به سرمايه گذاري‌هاي صورت گرفته، تا سال‌هاي آينده سرمايه گذاران مشكلي براي تامين برق نخواهند داشت.
وي اظهار امیدواری کرد: بهره برداري از اين طرح‌ها باعث رونق بيشتر صنايع و كشاورزي در استان شود.
بر پايه اين گزارش، امروز و همزمان با هفته سيزدهم پويش #هرهفته_الف_ب_ايران، طرح‌هاي احداث بخش 400.132 كيلوولت پست لردگان با ظرفيت دو دستگاه ترانسفورماتور 400 به 132 كيلوولت به مجموع 300 مگاولت آمپر با 130 ميليارد تومان اعتبار جهت تامين برق مجتمع پتروشيمي اوره لردگان، احداث خط 2 مداره 132 كيلوولت لردگان- فلارد، پتروشيمي اوره لردگان به‌طول 70 كيلومتر مدار، تعداد 244 برج با 30 ميليارد تومان اعتبار با هدف افزايش ظرفيت شبكه انتقال و كاهش افت ولتاژ منطقه و تأمين برق پتروشيمي اوره لردگان، احداث خط 4 مداره 132 كيلوولت لردگان – فلارد به‌طول 160 كيلومتر مدار و 251 برج با 80 ميليارد تومان اعتبار جهت تأمين برق تجاري، صنعتي، خانگي و كشاورزي منطقه فلارد، تعويض ترانسفورماتور پست 63 كيلوولت فرادنبه با 3.5 ميليارد تومان اعتبار جهت پايداري شبكه و تأمين برق مطمئن صنعتي و كشاورزي منطقه شهر فرادنبه به بهره‌برداري رسيد.
گفتني است، بهره برداري از اين پروژه‌ها بستر لازم براي تامين انرژي مورد نياز صنايع منطقه و ايجاد اشتغال 180 نفر را فراهم مي‌كند.