تهران 14

تهران-14.jpg

با حضور وزیر نیرو در چهاردهمین هفته پويش #هرهفته_الف_ب_ايران؛

۱۵ پروژه صنعت برق استان تهران فردا افتتاح می‌شود

۱۵ پروژه فوق توزيع شركت برق منطقه‌ای تهران با سرمایه‌گذاری 285 میلیارد تومان، فردا دوشنبه در قالب چهاردهمین هفته پويش #هرهفته_الف_ب_ايران با حضور وزير نيرو و از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح خواهد شد.

به‌گزارش پايگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "آرش كردي" مديرعامل شركت برق منطقه‌اي تهران در این رابطه گفت: اين پروژه‌ها با هدف افزايش قابليت اطمينان و پايداري شبكه فوق‌توزيع در استان‌ تهران برای گذر از پيك بار ۹۹ و پیشگیری از بروز حوادث ناخواسته در شبکه اجرا شده است.
وی افزود: پست 63 کیلوولت کارون، تقویت و توسعه پست‌های شمس آباد 2، پاکدشت، فاطمیه، مشیریه، ظفر و نصب فیدرهای 20 کیلوولت ترانس سوم شهریار، خطوط 63 کیلوولت ارتباطی طرشت، شریف آباد، شیخ بهایی، ورامین، دوشان تپه_شهدا و دوشان تپه _پیروزی و پروژه‌های اصلاح و بهینه‌سازی در 8 شبکه، نصب و بهره‌برداری خازن‌های 20 کیلوولت در 30 پست فوق توزیع، طرح‌های قابل افتتاح این هفته از پویش به‌شمار می‌رود.
وی خاطرنشان کرد: استفاده حداکثری از توان تولید ملی و تجهيزات ساخت داخل كشور به میزان بیش از 97 درصد از ویژگی‌های بارز این پروژه‌ها محسوب می‌شود.

https://news.moe.gov.ir/News-List/55768

در چهاردهمین هفته پويش #هرهفته_الف_ب_ايران؛

۱۵ پروژه صنعت برق استان تهران با 285 میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری رسید

وزير نيرو ۱۵ پروژه فوق توزيع شركت برق منطقه‌ای تهران را با سرمایه‌گذاری 285 میلیارد تومان، از طریق ویدئوکنفرانس در قالب چهاردهمین هفته پويش #هرهفته_الف_ب_ايران افتتاح کرد.

به‌گزارش پايگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، اين پروژه‌ها با هزينه‌اي بالغ بر 285 میلیارد تومان و با هدف افزايش قابليت اطمينان و پايداري شبكه فوق‌توزيع در استان‌ تهران برای گذر از پيك بار ۹۹ اجرا شده است.
بنا بر این گزارش، پست 63 کیلوولت کارون، تقویت و توسعه پست‌های شمس آباد2، پاکدشت، فاطمیه، مشیریه، ظفر و نصب فیدرهای 20 کیلوولت ترانس سوم شهریار، خطوط 63 کیلوولت ارتباطی طرشت، شریف آباد، شیخ بهایی، ورامین، دوشان تپه_شهدا و دوشان تپه _پیروزی و پروژه‌های اصلاح و بهینه سازی در 8 شبکه، نصب و بهره‌برداری خازن‌های 20 کیلوولت در 30 پست فوق توزیع، طرح‌های افتتاح شده این هفته از پویش به‌شمار می‌آید.
این گزارش حاکی است، استفاده حداکثری از توان تولید ملی و تجهيزات ساخت داخل كشور به میزان بیش از 97 درصد از ویژگی‌های بارز این پروژه‌ها محسوب شده و بهبود ضریب اطمینان شبکه، پایداری شبکه، پیشگیری از بروزحوادث ناخواسته و تامین برق مطمئن و پایدار نیز از مهمترین اهداف اجرای این طرح‌ها عنوان شده است.

https://news.moe.gov.ir/News-List/55771

مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران عنوان کرد:

تدوین برنامه‎‌های بخش برق برای رفع فرسودگی‌ها/ ۲۰ درصد تاسیسات انتقال و فوق توزیع کشور در حوزه برق تهران است

مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران از تدوین برنامه‌ها با هدف اصلاح، بهینه‌سازی و‌ رفع فرسودگی‌ها در تاسیسات برق خبر داد و گفت: این برنامه‌ها برای پیک‌های سال آینده حیاتی است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "آرش کردی" در آئین افتتاح پست 63.20 کیلوولت کارون، خط ۴۰۰ کیلوولت  ورامین و ۱۳ پروژه دیگر این شرکت همزمان با چهاردهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افزود: امروز شاهد بهره برداری از این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر ۲۸۵ میلیارد تومان هستیم.
وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در خصوص رفع فرسودگی‌ها گفت: در این شرکت، اصلاح و بهینه سازی شبکه و ‌رفع فرسودگی ۶۰۰ کیلومتر از ۱۵۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده برق تهران انجام شده است.
مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران با بیان اینکه ۲۰ درصد تاسیسات انتقال و فوق توزیع کشور و ‌۲۵ درصد از مشترکان در حوزه برق منطقه‌ای تهران هستند، ادامه داد: برنامه‌ها با هدف اصلاح و بهینه سازی و‌ رفع فرسودگی‌ها تدوین شده و برای پیک‌های سال آینده حیاتی است.
کردی در حوزه سازوکارها نیز با اشاره به پیام رییس جمهوری در حوزه پویش گفت: ساخت و سازها را نیز با پشتیبانی و ‌زیربنای سازوکارها پیگیری خواهیم کرد.
وی ‌در‌خصوص ‌پروژه‌های این شرکت در هفته چهاردهم پویش هرهفته_‌الف_ب_ایران ‌نیز ‌گفت: پست‌کارون در منطقه صنعتی و با قدمتی ۵۰ ساله بود که با توجه به فرسودگی آن، یک پروژه جدید از نوع dcs در کنار آن با دو ‌هدف جهش تولید و ‌رفع فرسودگی ساخته شد.

https://news.moe.gov.ir/News-List/55782

استاندار تهران در آيين بهره‌برداري از ۱۵ پروژه صنعت برق:

پویش #هرهفته_الف_ب_ایران کشور را کارگاه سازندگی کرده است/ مدیریت راهبردی مصرف؛ راه ناگزیر کشور

استاندار تهران گفت: پویش #هرهفته_الف_ب_ایران کار ارزشمندی است که ایران را با وجود تحریم‌ها تبدیل به کارگاه بزرگ سازندگی کرده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "انوشیروان محسنی بندپی" روز دوشنبه در آيين بهره‌برداري از ۱۵ پروژه صنعت برق استان تهران در چهاردهمین هفته پويش #هرهفته_الف_ب_ايران افزود: امروز در استان تهران 15 پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۸۵ میلیارد تومان در قالب این پویش به بهره‌برداری رسید.
وی صنعت آب و برق را یکی از شاخصه‌های رشد و توسعه در هر کشور دانست و ادامه داد: رشد و توسعه صنعت آب و برق در دولت تدبیر و امید از اقدام‌های ارزنده این دولت برای نشان دادن توسعه کشور است.
محسنی بندپی به شعار جهش تولید اشاره کرد و تامین برق پایدار را یکی از مهم‌ترین مولفه‌های آن دانست.
استاندار تهران ادامه داد: وزارت نیرو با راه‌اندازی این پویش نشان داد که در این آزمایش (جهش تولبد) موفق بوده است.
وی مدیریت راهبردی مصرف را راه ناگزیر کشور برشمرد و گفت: ایران کشوری با مصرف بالا در همه زمینه‌ها و بخش‌ها است که باید مدیریت مصرف را جدی گرفت.
محسنی بندپی گفت: استان تهران به واسطه بیت کوین‌ها، افزایش سالانه ۲۰۰ هزار نفری جمعیت در زمینه بد مصرفی با مشکلات بیشتری روبرو است.
استاندار تهران افزود: ضرورت برنامه‌ریزی برای نوسازی تجهیزات این استان با توجه به مشکلات دو چندان می‌شود.
وی ادامه داد: با وجود همه مشکلات و با همکاری همگانی، امسال با کم‌ترین مشکل در زمینه برق روبرو شدیم و مردم با سیاست‌های درستی که در پیش گرفته شد شاهد کمترین خاموشی بودند.

استاندار تهران گفت: فرمانداران، بخشداران و شهرداران مکلف‌اند برای اجرای طرح‌های وزارت نیرو در استان تهران همکاری کنند.
https://news.moe.gov.ir/News-List/55807

وزیر نیرو در آئين بهره‌برداري از ۱۵ پروژه صنعت برق استان تهران خبر داد: / تکمیلی

افتتاح 53 پروژه آب و برق با سرمايه‌گذاري بیش از 14 هزار ميليارد تومان از ابتدای سال تاکنون/ بهره‌برداری از مجموعه بزرگ طرح‌هاي توسعه منابع آب و خاك مرزي در هفته آینده/ تلاش وزارت نیرو براي برقراري روش جديد مديريتي در استفاده از منابع

وزير نيرو از بهره‌برداري شبكه‌هاي آبياري و زهكشي در 16 هزار و 500 هكتار از اراضي حاصلخيز استان‌هاي كرمانشاه و ايلام در هفته آينده خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردكانيان» روز دوشنبه در آئين بهره‌برداري از ۱۵ پروژه صنعت برق استان تهران در چهاردهمین هفته پويش #هرهفته_الف_ب_ايران با اشاره به وجود رودخانه‌هاي مرزي و حوضه‌هاي آبريز مشترك در 12 استان مرزي كشور اظهار داشت: در پانزدهمين هفته از پويش، مجموعه پروژه بزرگي در عرصه آب و خاك كشور با عنوان طرح‌هاي توسعه منابع آب و خاك مرزي افتتاح مي‌شود.
وي ادامه داد: خوشبختانه براي چگونگي استفاده از اين منابع حياتي با همه كشورهاي همسايه معاهدات معتبر بين‌المللي داريم و مرزنشينان ما شايسته‌ترين‌ها براي بهره‌مندي از اين منابع خدادادي هستند.
اردكانيان تاكيد كرد: استقرار و تثبيت جمعيت در استان‌هاي مرزي مستلزم استفاده از اين منابع سرشار آب و خاك و اجراي پروژه توسعه منابع آب و خاك مرزي است كه هفته آينده با سرمايه‌گذاري افزون بر 1500 ميليارد تومان 16 هزار و 500 هكتار از اراضي حاصلخيز در استان‌هاي كرمانشاه و ايلام به بهره برداري مي‌رسد.
وزير نيرو گفت: علاوه بر نقش موثر و مثبتي كه در توليد مواد غذايي و شغل‌هاي مولد دارد، اين بخش خاص حدود 11 هزار شغل مستقيم و 3 هزار شغل ديگر به‌طور غيرمستقيم را فراهم مي‌كند كه فرصت بسيار تعيين كننده‌اي براي آباداني استان‌هاي مرزي كشور دارد و تا پايان دولت دوازدهم كارنامه دولت تدبير و اميد به ثمر رساندن بيش از 333 هزار هكتار از شبكه‌هاي اصلي آبياري و زهكشي خواهد بود.
اردكانيان ادامه داد: امروز نخستين روز از آخرين سال فعاليت دولت تدبير و اميد است؛ انشاءالله در 12 مرداد سال آينده طبق برنامه و روال معمول، كار تحويل رسمي مسئوليت به منتخب بعدي ملت ايران براي اداره قوه مجريه انجام خواهد شد. اين بدان معناست كه ما يك سال سراسر اميد و توام با تدبير را در اختيار داريم كه كارنامه موفقي را هم از خود به يادگار بگذاريم و هم ريل‌گذاري مناسب براي فعاليت‌هاي دولت بعدي صورت گيرد.
وي با اشاره به اینکه در هفته چهاردهم پويش هستيم، افزود: طبق وعده‌اي كه با هموطنان كرديم تا پايان سال 250 پروژه بزرگ آب و برق در همه استان‌هاي كشور با سرمايه‌گذاري بالغ بر 50 هزار ميليارد تومان از منابع دولتي، داخلي و سرمايه‌گذاري‌هاي مستقيم بخش خصوصي به ثمر خواهد رسيد.
اردكانيان گفت: تاكنون و با احتساب پروژه‌هاي امروز، 53 پروژه با سرمايه‌گذاري 14 هزار و 725 ميليارد تومان افتتاح شده و 197 پروژه ديگر با سرمايه‌گذاري 35 هزار و 275 ميليارد تومان تا پايان سال بهره‌برداري مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: 200 پروژه از اين مجموع ساخت و سازي و 50 پروژه ديگر ساز و كاري اعم از اصلاح روش‌ها، تدوين رويه‌ها و كارهاي نرم افزاري است كه از يك‌سو تسهيل‌گر اجراي پروژه‌هاي ساخت و سازي هستند و از سوي ديگر كاهش هزينه‌هاي اجراي آنها، سرعت دادن به خدمات‌رساني و كوتاه شدن زمان ارائه خدمات، تسهيل مراجعات مردم و پايداري عرضه آب و برق مطمئن به بخش‌هاي مختلف كشور را به دنبال خواهد داشت.
وزير نيرو گفت: تاكنون 3 پروژه از مجموع پروژه‌هاي ساز و كاري افتتاح شده كه يكي از آنها سامانه بيمه مشتركان است كه از امسال بويژه در بخش خانگي، مشتركاني كه ناشي از نوسانات برق و برخي خرابي‌ها و اتفاق‌ها وسايل برقي آنها آسيب مي‌بيند به‌صورت برخط از طريق تلفن همراه مي‌توانند نسبت به تكميل پرونده و ادعاي خسارت اقدام كنند و شركت‌هاي بيمه طرف قرارداد توانير برابر ضوابط نسبت به بازپرداخت خسارات اقدام مي‌كنند.
تلاش وزارت نیرو براي برقراري روش جديد مديريتي در استفاده از منابع
وي ادامه داد: در سال‌هايي كه كشور با تحريم‌هاي پيچيده و هوشمند اقتصادي روبه روست و اين تحريم‌ها اثر قابل ملاحظه‌اي بر درآمدهاي نفتي گذاشته است، مجموع درآمدهاي دولت در هفت سال گذشته حدود 80 درصد در مقايسه با دولت پيشين كاهش داشته است. در وزارت نيرو، امسال كه سال جهش توليد است نهايت تلاش خود را كرديم كه از تمام لحظه‌هاي اين سال براي برقراري شيوه و روش جديد مديريتي و استفاده از منابع استفاده كنيم و اين پويش هدفي جز اين ندارد.
اردكانيان گفت: اصلي ترين كار ما خدمت رساني به مردم است و براي اصلي‌ترين منابعي كه در اختيار داريم و مهمترين آن منابع انساني است سعي كرديم در انتخاب‌ها سيستم شايسته گزيني را جدي‌تر مورد توجه قرار دهيم.
وي با اشاره به حفظ رشد اوج بار در دو سال گذشته به ميزان يك درصد اظهار داشت: از امروز يا اواسط هفته آينده سعي مي‌شود براي تابستان 1400 هم به اين منظور برنامه‌ريزي شود. حفظ اين ميزان رشد در اين سه سال متوالي قطعا" صنعت برق و مديريت عالي كشور را به اين نتيجه خواهد رساند كه مي‌توانيم رشد بار بيش از حدود يك درصد نداشته باشيم و در عين حال عرضه انرژي ما همان گونه كه امسال رخ داد بيشتر باشد.
اردكانيان گفت: امسال بيش از 10 درصد نسبت به سال گذشته انرژي عرضه شد كه اين ميزان براي كشاورزي 4.5 درصد و به‌طور متوسط 4 درصد بود.

https://news.moe.gov.ir/News-List/55791

وزیر نیرو در جمع خبرنگاران عنوان کرد:

تلاش برای شتاب‌بخشی به اجرا و تكميل طرح‌های صنعت آب و برق/ وزارت نيرو در صورت مجوز وزارت صمت براي استخراج رمزارزها، ارائه خدمات مي‌كند

وزير نيرو گفت: امسال تلاش مي‌كنيم بتوانيم سرعت بيشتري به اجرا و تكميل طرح‌های صنعت آب و برق بدهيم.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردكانيان» روز دوشنبه در حاشيه آيين بهره‌برداري از ۱۵ پروژه صنعت برق استان تهران در چهاردهمین هفته پويش #هرهفته_الف_ب_ايران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چون دوره اجراي طرح‌هاي بزرگ بيش از يك سال مالی خواهد بود، همگي اين طرح‌ها به نوعي در چرخه طرح‌هاي نيمه تمام هستند و آنچه امسال افتتاح مي‌شود از سال‌هاي پيش شروع شده و يك‌سري طرح هم امسال شروع و سال‌هاي بعد به بهره‌برداري مي‌رسد.
وي با تاکید بر اینکه بحث مهم ما تنوع بخشي به منابع مالي است، اظهار کرد: وزارت نيرو تا حدودي نسبت به گذشته موفق شده با منابع و ساز و كارها و روش‌هاي جديد، ظرفيت منابع مالي خود را افزايش دهد.
اردكانيان گفت: وزارت نيرو زماني تنها متكي به آنچه كه در بودجه ساليانه براي اين وزارتخانه در نظر گرفته مي‌شد، بود؛ اما در اين سال‌ها به منابع داخلي از محل فروش آب و برق متكي هستيم، بخشي از محل صادرات انرژي و بخشي ديگر نيز از محل ساز و كارهايي تامين مي‌شود كه منابع خصوصي را جذب كار مي‌كنيم.
وي افزود: براي تكميل طرح‌ها، ساز و كارهايي هم در قانون بودجه براي تهاترها و عرضه طرح‌ها به بخش خصوصي در اختيار ما گذاشته شده كه اميد است با فعال‌تر كردن اين ساز و كارها به تكميل طرح‌ها سرعت ببخشيم.
اردكانيان گفت: خوشبختانه طرح‌هاي نيمه تمامي كه به این شکل تعطيل شده باشد وجود ندارند، مگر اين كه تغييراتي در اثر مطالعات و محاسبات مربوط به شرايط زيست محيطي آنها پيش آمده باشد.
وي درباره رمزارزها هم گفت: اصل موضوع روشن است؛ هيئت وزيران مصوبه‌اي را براي چگونگي استفاده از اين شرايط تصويب كردند و در ميان دست اندركاران استخراج رمز ارزها، تقسيم كاري بين دستگاه‌ها شده و وزارت صمت مسئوليت صدور مجوز را دارد؛ وزارت نيرو هم وقتي مجوز صادر شده باشد نسبت به ارائه خدمت اقدام مي‌كند.
وی ادامه داد: مانند هر كار ديگري كه نياز به مجوز دارد اين كار هم نياز به مجوز دارد و با كسي كه بدون مجوز و خارج از عرف اقدام كند برخورد مي‌شود.
اردكانيان افزود: اين كه توانير پاداشي را براي اطلاع‌رساني در مواردي كه ضوابط اعلام نشده تعيين كرده، به دليل اهميت وضعيت برق در تابستان بويژه در شرايط كرونايي است.

https://news.moe.gov.ir/News-List/55803